Справа Комарова: розслідування триває по кільком напрямкам...

Справа Комарова: розслідування триває по кільком напрямкам...20 червня минув рік, як після жорстокого побиття помер черкаський журналіст Вадим Комаров. 4 травня 2019 року Комарова було побито в центрі Черкас. Півтора місяці він перебував у комі. Вбивцю Комарова та особу замовника слідство не встановило.

«На цей час злочин залишається нерозкритим та відповідно жодній особі про підозру не повідомлялось», - відповіли виданню Слідство. Інфо на запит у червні 2020 року в Нацполіції України.

Після 20-го червня чимало журналістів, НСЖУ висловили стурбованість відсутністю прогресу в розслідуванні справи Комарова.

…Днями до Провінції за порадою знайомого юриста звернувся черкащанин Ігор Карапась. Днями він відчув інтерес правоохоронців до своєї персони через справу Комарова.

Ось його розповідь.
Справа Комарова: розслідування триває по кільком напрямкам...
Ігор Карапась

…17 липня на мій мобільний зателефонував співробітник ГУНП у Черкаській області Ігор Миколайович Н. Поцікавився– що мені відомо про вбивство черкаського активіста Комарова? Відповідаю – нічого…

- А чому він звернувся саме до Вас, як ви вважаєте?

- Ігор Миколайович доволі плутано сказав мені, що сигнал мого мобільного в момент нападу на Комарова 4 травня 2019 року був зафіксований мобільним оператором неподалік від місця нападу. Все одно здивувався – а чому ви звертаєтеся до мене через рік? Я не пам’ятаю, що я робив тиждень тому і де був. Тому як можу пригадати, що робив 4 травня 2019 року? Відповідь була такою – просто слідство працює по кільком напрямкам, відпрацьовуємо всі версії та опитуємо всіх, хто теоретично міг би бути причетним до цієї справи…

- І що сталося далі?


- 24 липня мені зателефонував Сергій Анатолійович С., слідчий Головного управління Нацполіції в Черкаській області. Зміст нашої розмови мало чим відрізнявся від попередньої, з Н. Але Сергій Анатолійович наполягав, щоб прийшов до нього на роботу. Там він мені й посвідчення службове продемонструє…

- Приїхати куди саме? В Головне управління Нацполіції області, по Смілянській?

- Наскільки зрозумів – так. Але, поспілкувавшись з Сергієм Анатолійовичем, попросив мене викликати до Нацполіції, як належить. Тобто, надіслати повістку. У повістці обов’язково вказати мій процесуальний статус – хто я? Свідок, підозрюваний…Що мене насторожило: він впевнено сказав, що може викликати мене в управління навіть по телефону. Я відмовився…Але Сергій Анатолійович продовжував наполягати, що він має право не вказувати – в якості кого він запрошує мене прийти в Головне управління. Йому, мовляв, достатньо лише вказати номер кримінального провадження, а в якості кого викликає мене – то не обов’язково…

Від Провінції: перше, що спадає на думку після цієї розповіді – Нацполіція справді продовжує розслідування вбивства Комарова. Навіть «працює по кільком напрямкам». Це – плюс.

Проте й стурбованість Ігоря Карапася теж можна зрозуміти.

Я бачив цю людину вперше, і не маю жодних підстав як довіряти йому, так і не довіряти.

Проте розумію: якщо людина переступить поріг ГУ Нацполіції по телефонному дзвінку, без озвученого правового статусу, то ймовірність того, що він безслідно зникне, а через кілька днів ми почуємо про явку з повинною «вбивці Комарова» – висока. Пардон, українська Нацполіціє, довіряти вам – собі дорожче…

Тому викликайте людину повісткою. А в повістці – вказуйте її правовий статус. Ви знаєте, що, відповідно до КПК, має бути саме так.

Суспільство зацікавлено в тому, щоб було знайдено вбивцю Комарова та замовника вбивства. А не «стрілочника»…

Геннадій Саприкін
31.07.2020 15:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter