Хід Лютим чи лютий хід Авакова?

Хід Лютим чи лютий хід Авакова?Про призначення начальником Головного управління поліції в Черкаській області Валерія Лютого – без емоцій та рожевих окулярів.

Так, кандидатура Лютого – політично суперечлива. Усі охочі можуть «погуглити» його ім`я та прізвище разом зі словами «Харків, Кернес, Кривий Ріг, Вілкул» - і отримати певне уявлення про складну постать, що очолить черкаську поліцію.

Подивимся на ситуацію з іншого боку.

У 2014-2016 роках на Черкащині, як і по всій Україні, зафіксовано зростання рівня злочинності. Причини цьому відомі, на них не зупиняємося.

За цифрами, які просочувалися в ЗМІ, - сумна картина.

Підсумовуючи результати роботи за 2015 рік, у прокуратурі області відзначали, що протягом року в регіоні було обліковано на 34 % правопорушень більше, ніж 2014 року – 16 438.

А ось у липні 2016 року прокуратура області констатувала, що 2016 року рівень злочинності в Черкаській області зріс ще на 30 % (вже порівняно з 2015 роком).

Зокрема, вдвічі за останні три роки зросла кількість тяжких злочинів проти життя та здоров’я особи. А злочинів проти власності стало більше майже на 80 %, випадків незаконних заволодінь транспортними засобами – на 120%.
Хід Лютим чи лютий хід Авакова?

Генпрокурор України Юрій Луценко не так давно заявив, що Черкаська область – серед «лідерів» в Україні по розбійних нападах й пограбуваннях.

При цьому керівництво черкаської поліції тривалий час «обезголовлено». Після затриманні на хабарі екс-керівника черкаської поліції Владислава Пустовара, атестацію не пройшли всі його заступники.

Некомплект працівників Нацполіції в області – близько 400 осіб.

Злочинність в області буяє пишним квітом не в останню чергу через те, що їй сьогодні протистоїть «дитячий садок» з нової патрульної поліції та деморалізовані залишки « старої» міліції.

Переглядаючи послужний список Валерія Лютого, можна побачити, що він – «старий мент». Почав працювати в «органах» у 1985 році рядовим опером. Дослужився до начальника УДАІ в Харківській області, заступника начальника Головного управління МВС України в Харківській області, працював начальником міського управління міліції в Кривому Розі на Дніпропетровщині.

Розуміючи іміджеві ризики, в МВС вирішили призначити в «дитсадок» черкаської поліції досвідченого «дядька». З небездоганною репутацією.

Але він має дві суттєві переваги: досконало знає «мєнтовську» кухню й - що надзвичайно важливо – не пов`язаний з місцевим криміналітетом. Розмови про те, що екс-начальники місцевої міліції-поліції сидять «на зарплаті» у нащадків Бєні Кріка, останнім часом лунали просто-таки непристойно голосно...
Обираючи між репутацією та професіоналізмом, часто робиш дуже непростий вибір. Дуже ризикуючи помилитися. Але робити його треба.

Не виключаю, що Аваков і Деканоідзе могли думати саме так…

Сергій Цюрюпа
02.11.2016 18:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter