У Черкасах не «синій», а«сіро-буро-малиновий» рівень терористичної загрози

Учора на ФБ-сторінці патрульної поліції Черкас з`явилося ось це повідомлення:

«У Черкасах на бульварі Шевченка знешкодили підозрілий пакет.

18 серпня близько 15-ї години патрульні отримали повідомлення про підозрілий пакет на зупинці громадського транспорту.

У Черкасах не «синій», а«сіро-буро-малиновий» рівень терористичної загрози

По приїзді інспектори виявили пакунок та коробку з дротами.

Патрульні зупинили рух транспорту та пішоходів в центрі міста, а знахідку обгородили попереджувальною стрічкою. Далі, забезпечили охорону місця події, викликали вибухотехніків та слідчо-оперативну групу.

За короткий час експерти знешкодили підозрілий пакет. Під час проведення дій ніхто не постраждав. Рух транспорту вже відновлено
».

Припустивши, що патрульна поліція обласного центру не повинна бути схожою на середньоазійського поета-акина, що творить у жанрі «що бачу, про те й співаю», Провінція залишила на ФБ-сторінці поліції таке:

«Шановні представники патрульної поліції! Слід усвідомлювати наслідки інформації, яку ви оприлюднюєте. Якщо було закладено вибухівку - це інформаційна "бомба" (і , називаючи речі своїми іменами - спроба теракту в центрі Черкас). Коли Ви знайшли пакет "з дротами" - то зовсім інше. Що саме знешкодили вибухотехніки? І чи було в пакунку, що знешкоджувати? Шкода від неповної і некоректної подачі подібної інформації може спровокувати паніку серед людей».

Чи слід додатково щось пояснювати? За 6 днів до святкування 25-ї річниці Незалежності в центрі Черкас виявляють пакет з вибухівкою. В умовах загострення ситуації на Сході та Криму. В умовах, коли люди і так наелектризовані. Коли СБУ визначила регіон як «синій» - за потенційним рівнем терористичної загрози.

Через деякий час патрульна поліція Черкас пише:

«Шановні громадяни! Патрульна поліція виконує превентивні дії і не є експертами-вибухотехніками! Патрульні забезпечують охорону місць, далі справа за відповідними службами! До того ж в тексті написано: "пакет та коробка з дротами"! Окрім того, пізніше стало відомо, що це були навчання, які проводила служба безпеки України. Тому жодної паніки. Але, будьте обачні та уважні коли знаходите підозрілі речі і одразу телефонуйте на номер 102!»

Від дитячої наївності цього повідомлення подих спирає…

Бо поліція – це не інтернет-видання «Лабуда-інфо». І виставляти таку інфу на загал слід саме після того, коли експерти-вибухотехніки скажуть, що в пакеті – вибухівка чи якийсь член гуртка «Умілі руки» забув на зупинці власноруч зібраного робота, що грає на барабані…

Повідомивши про підозрілий пакет приблизно о 19-й годині 18 серпня, черкаська поліція майже добу не цікавилася в СБУ – що ж то було? А дізнавшись-таки (після нашого до поліції звернення), не уточнила власну інформацію.

Будь-який терорист з даної ситуації зробить невтішні для нас висновки: 1) У Черкасах відсутня координація силових структур та правоохоронних органів - навіть в умовах проведення навчань; 2) окремі структури (зокрема, патрульна поліція обласного центру) не здатні до елементарного аналізу обстановки й не прораховують наслідків своїх публічних заяв; 3) соціальні мережі за таких умов можна використовувати як чудову комунікацію для поширення паніки серед населення (адже 150-200 перепостів інформації офіційної структури про вибухівку в центрі Черкас набагато ефективніші, ніж 10 бабць, що бігатимуть Центральним ринком з криками: «Рятуйте!»).

Геннадій Саприкін
19.08.2016 12:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter