Пісочна справа Черкаської облради

Пісочна справа Черкаської облради 2 червня 2016 року Господарський суд Черкаської області ухвалив постанову, яка визнавала ТОВ “Корпорація “Райагробуд” (село Червона Слобода Черкаського району) банкрутом. Ліквідатором збанкрутілого підприємства суд визнав Володимира Новосельцева.

А вже наступного дня, 3 червня, депутати Черкаської обласної ради проголосували за те, щоб дозволити “Райагробуду” займатися розробкою Черкаського-1 родовища пісків.

- Надати гірничий відвід товариству з обмеженою відповідальністю "Корпорація "Райагробуд" для розробки Черкаського-1 родовища пісків у розмірах згідно з додатком, - йдеться в тексті рішення Черкаської облради №5/17/VII від 03.06.2016. - Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію обласної ради з питань екології, використання природних ресурсів та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Якщо прислухатися до міністра юстиції Павла Петренка, то в Україні банкрутство “означає припинення діяльності суб’єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом. При ліквідації підприємства його права й обов’язки припиняються”.

А якщо вірити своїм очам і Черкаській обласній раді, то зі “смертю” підприємства (принаймні на Черкащині) його виробнича діяльність не припиняється. Бо через три з половиною місяці обласний парламент Черкащини жодним чином не дезавуював “пісочне” рішення від 3 червня.

Пояснити, як обласна рада проголосувала за дозвіл “Райагробуду”, - легко. Усі рішення тут готуються впродовж тривалого часу, проходять через комісії, узгоджуються на президії. Ухвалюючи рішення про банкрутство “Райагробуду”, суддя Господарського суду не міг знати про завтрашні наміри облради. В облраді не могли знати про вчорашнє рішення суду.

Однак після виправити ситуацію можна було б елементарно. Чому не виправили?

І найголовніше — якщо впродовж трьох з половиною місяців підприємство-банкрут "Корпорація "Райагробуд" здійснює незаконний видобуток піску на Черкаському родовищі, то чи не мають депутати Черкаської облради нести солідарну відповідальність за це протиправне діяння?

Сергій Цюрюпа
21.09.2016 15:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter