Ліквідатора ЧПК не пустили на територію через "вірус африканської чуми свиней"

Сьогодні арбітражний керуючий Наталія Левченко, яка є ліквідатором ТОВ «Черкаська Продовольча компанія» - одного з найпотужніших м`ясопереробних підприємств України - , в черговий раз була не допущена на територію підприємства невстановленими людьми. Бійці у камуфляжі не пустили Наталію Левченко навіть на прохідну...
Ліквідатора ЧПК не пустили на територію через "вірус африканської чуми свиней"
Наталію Левченко не пускають на ЧПК

Як відомо, 30 квітня 2015 року Постановою Господарського суду в Черкаській області ТОВ «ЧПК» було визнано банкрутом і знаходиться в стадії банкрутства. Загальна заборгованість компанії склала 6,2 млн доларів, з яких 9 млн. грн. - по сплаті податків.

Суд зобов`язав ліквідатора ТОВ «Черкаська продовольча компанія»: виявити й витребувати документацію і майно банкрута; раз у два місяці надавати суду інформацію про хід ліквідаційної процедури; через рік після винесення постанови надати повний звіт про проведення ліквідаційної процедури.

Формальною причиною заборони ліквідатору проходити на територію підприємства став ніби-то припис ветеринарної інспекції від 7 травня. У цьому документі головний державний ветеринарний інспектор Черкас В. Крук зобов`язав генерального директора ТОП «ЧПК» І. Пирога «суворо дотримуватись закритого режиму роботи підприємства» у зв`язку з виявленням вірусу африканської чуми свиней в трупі дикого кабана в Броварському районі Київської області » .
Ліквідатора ЧПК не пустили на територію через "вірус африканської чуми свиней"
Той самий припис

Як повідомили ліквідатору через зачинені двері на прохідній, на території ЧПК немає директора, головного бухгалтера, начальника охорони та начальника виробництва.

Крім того, як заявила журналістам Наталія Левченко, вже впродовж тижня ЧПК знаходиться під контролем близько 60 озброєних осіб, які називаються «Союзом учасників АТО».
Ліквідатора ЧПК не пустили на територію через "вірус африканської чуми свиней"
Н. Левченко і "атовець"

Бійці стверджують, що охороняють підприємство добровільно. Але арбітражну керуючу вкрай турбує той факт, що на підприємстві зберігається близько 20 тон аміаку, і будь-які необережні або навмисні дії невідомих можуть спричинити техногенну аварію.

Наталія Левченко дала брифінг присутнім журналістам, заявивши, зокрема, наступне:

«Сьогодні підприємство заборгувало кредиторам, постачальникам , податковій. Так само, як і сьогодні, ми не могли пройти на територію підприємств ЧПК , щоб провести збори кредиторів. Доводилося шукати інше приміщення…

З боку керівництва й засновників підприємства –банкрута - вживалися неадекватні заходи, щоб завадити нам проводити цю роботу. Але банкрутство є банкрутство. І порушена справа про банкрутство має дві підстави для її припинення: в разі погашення всіх вимог кредиторів, а також в разі інших підстав, що передбачені законом.
Ліквідатора ЧПК не пустили на територію через "вірус африканської чуми свиней"

Керівництву підприємства пропонувалося укласти мирову угоду з кредиторами. Пропонувалося надати перспективний план для введення процедури санації підприємства. Нічого не надавалося. Навіть на збори кредиторів ніхто не прийшов. Жодних пропозицій від керівництва щодо повернення боргу немає , все розкрадається через різні схеми…

В них було 106 мільйонів гривень валютного балансу на дату порушення справи, зараз вони ледь-ледь-натягають на 71 мільйон гривень. При цьому за вказівкою власника приховують звітність за 2014 рік. Приховують баланс за перший квартал 2015 року. Це кримінальна відповідальність..."

- Вас постійно не пускають на підприємство?

- Я проходила…Вони частково надавали мені документи, які я від них вимагала. Але постійного допуску на територію в мене не було. Тут власник такий «закручений», що він дозволяє собі не виконувати рішення судів.

- У вас є алгоритм дій?

- Саме перше, ми перевіримо, що це за охорона? Хто ці озброєні люди? Тут всього три поста, на яких максимум мають бути по дві особи. А решта півсотні ? Що вони тут роблять цілодобово? Треба з`ясовувати…8 травня я стояла під дулом автомата. 6 осіб за мною стояли з пістолетами в руках. Хто дав цим людям зброю? Я зайшла на підприємство й почула, як у них по рації передається: «Готовность номер один». Це що означає для солдата – прицілитись і чекати команду на початок стрільби?

- А що міліція?

- Міліція зараз каже-це корпоративні відносини. Вирішуйте самі. А тут не корпоративні відносини. Я не маю ніякого інтересу до статутного капіталу цього підприємства. Але власники не виконали зобов`язання перед двома банками, в результаті чого попали під банкрутство. …Міліція не втручається. Але тут налице невиконання рішення суду.

Також ліквідатора непокоїть, що на даний момент на території ЧПК знаходиться близько 20 тонн аміаку. Присутність невстановлених озброєних людей з так званого «Союзу учасників АТО» поруч з такою кількістю аміаку несе реальну техногенну небезпеку для Черкас.

УМВС в Черкаській області та управління ДСНС в Черкаській області дану ситуацію поки що ніяк не коментують.

Нагадаємо, що в ЗМІ ТОВ «Черкаська продовольча компанія» пов`язують з відомим черкаським бізнесменом, екс-нардепом Сергієм Подобєдовим.

Сергій Цюрюпа
14.05.2015 20:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter