Роботолюби

Роботолюби Після останньої сесії Черкаської облради чимало працівників освіти заскреготіли зубами, коли вчиталися в рішення №38-8/VI “Про внесення змін до обласної програми підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти на період до 2015 року».

Маршируючи в ногу з часом інноваційною інохіддю, Черкаська облрада зробила приємне майже на півтора мільйони гривень компанії «Пролего».

Компанія Пролего — офіційний дистриб`ютор LEGO Education в Україні. Компанія спеціалізується на адаптації та впровадженні інноваційної міжнародної навчальної програми LEGO Education та є офіційним представником Всесвітньої олімпіади з робототехніки.

Для підвищення якості природничо-математичної освіти в 4 черкаських школах впроваджуватимуть робототехніку.

На програму заплановано 12 млн. 469,3 тис. грн. У 2015 році виділять 1 млн. 496 тис. грн. (746 тис. грн.. – з обласного бюджету; 709 тис. грн.. – з місцевих бюджетів; 36 тис. грн. . – спонсорські кошти).

Що буде в 2016-му році – життя покаже.

Один робот обійдеться школі в 360 тисяч гривень. Завдяки систематичній роботі, переконують представники компанії, школярі здатні значно легше опановувати технічні дисципліни, логіку та інформатику. Роботи – то не іграшки, а складна техніка, що допоможе школярам у формуванні інженерного мислення. Так вважають представники компанії.

І їх можна лише привітати. Переконати у чомусь депутатів Черкаської облради напрочуд важко. А довести, що в умовах, коли економити доводиться буквально на усьому, області необхідно придбати 4 роботів…Бурхливі й тривалі оплески!
Роботолюби

Однак чому керівництво Департаменту освіти й науки Черкаської ОДА не знайшло в собі сміливості сказати депутатам: «Пані й панове, коли в квартирі з дірок страшенні протяги, а зі стелі дзюрчить вода, купляти «Мазератті» не на часі…»? Це збагнути важко.

Сьогодні школа без Інтернету – це анахронізм. Те, що 4 з 639 функціонуючих в області шкіл матимуть своїх роботів – нічого поганого в тому немає.

Однак в області є школи без Інтернету взагалі, а там, де він є, грошима з бюджету й не пахне. Наприклад, у Черкасах (так пояснили Провінції в Департаменті освіти й гуманітарної політики міськради) Інтернет є в усіх школах. В ідеалі в кошторисі кожної школи у видатковій частині є графа «Інше», куди входять витрати на зв`язок та Інтернет.

- Насправді, - пояснюють у Департаменті, - кошти там такі мізерні, що фактично гроші на ці послуги школа прямо чи опосередковано збирає з батьків.

У райцентрах та найвіддаленіших районах ситуація така ж сама. Це якщо говорити про школи, в яких Інтернет є…

Програма комп’ютеризації шкіл на Черкащині по факту припинена. Останні комп’ютери в школи за бюджетні гроші закуповувалися 2012 року.

За таких умов виділення майже півтора мільйони гривень фактично на гурткову роботу схоже або на дурню, або на неприхований протекціонізм комерційній структурі.

Денис Сирцов
11.03.2015 19:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter