Українські письменники протестують проти будівництва курників на Чигиринщині

Українські письменники протестують проти будівництва курників на Чигиринщині Кілька відомих українських письменників оприлюднили відкрите звернення в "Голосі України" з приводу намірів "курячих олігархів" збудувати 114 курників на 2 мільйони голів птиці в Чигиринському районі. Очевидно, мова йде про ПАТ"Миронівський хлібопродукт", який пов`язують з Юрієм Косюком. Щоправда, назвати Косюка пвдписанти чомусь не наважилися...


Чигирин, перша історична столиця України, легендарний Холодний Яр — під загрозою!

У 70-тих роках ХХ століття українські письменники та творча інтелігенція стали на захист гетьманського Чигирина і відвели небезпеку спорудження АЕС на “козацьких кістках”.

Нинішні магнати, “курячі” олігархи, задумали побудувати на березі Дніпра, неподалік національного історико-культурного заповідника “Чигирин”, резиденції гетьмана Богдана Хмельницького, фортеці гетьмана Петра Дорошенка, етнографічно-туристичного комплексу “Козацький хутір ”та дитячого оздоровчого табору, 114 курників на 2 мільйони голів птиці.

Реалізація цього екологічно злочинного проекту завдасть непоправної шкоди досі чистій природі Чигиринщини, пам`яткам історії, культури, археології, гідрології. Концентрація у повітрі, грунті і воді сотень тисяч тонн небезпечних хімічних сполук, курячого посліду і пилу, тваринних вірусів отруїть довкілля, грунтові води, підірве здоров”я людей.

Чигирин не має залізничного сполучення. Транспортування продукції і шкідливих відходів птаховиробництва туристичним маршрутом Чигирин-Медведівка — Мельники — Холодний Яр — залізнична станція “Кам”янка” - це катастрофа для історичних сіл Чигиринського району. Це знищення проекту створення національного природного парку “Холодний Яр”, за створення якого борються екологи, історики, патріоти-активісти.

За кількістю історичних, археологічних, природних пам”яток легендарному урочищу Холодний Яр немає рівних в Україні. Місця, де починалися південні рубежі Київської Русі, де розгорілися Хмельниччина, Гайдамаччина, де зі зброєю у руках і прапором “Воля України або смерть!” до останнього подиху билися з ворогом захисники УНР, де й досі височіє тисячолітній велет, дуб Максима Залізняка, щороку відвідують сотні тисяч туристів з усіх куточків країни та з-за кордону. Для молоді Холодний Яр — символ сили й незламності українського духу. Символ державності, волі і свободи.
Українські письменники протестують проти будівництва курників на Чигиринщині

Спорудження на могилах героїв України курників — не просто помилка. Це нахабний цинізм. Це зневага до історичної пам”яті та національної гідності. Це плюндрування землі, де творилася українська нація, історія і держава.

Закликаємо всіх небайдужих стати на захист стародавнього Чигирина, Суботова, Медведівки, Холодного Яру - історичних святинь українського народу! Не з руйнування, а з відродження благословенної землі борців за волю України треба починати підготовку до історичної дати — сторіччя подій Української революції 1917-1921 років, указ про відзначення якої щойно підписав Президент України.

Дмитро Павличко, Юрій Мушкетик, Борис Олійник, Іван Драч, Василь Шкляр

Звернення оприлюднене 2 лютого в "Голосі України"
03.02.2016 10:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter