DataLife Engine > Черкаси > Що стоїть за вбивством Козлова у "Львівській майстерні шоколаду"

Що стоїть за вбивством Козлова у "Львівській майстерні шоколаду"


22-09-2021, 18:00. Разместил: victor
Що стоїть за вбивством Козлова у "Львівській майстерні шоколаду"Два резонансні замахи на вбивство сталися 22 вересня під Києвом та в Черкасах. Близько 10-ї ранку біля села Лісники у Києво-Святошинському районі з автомата стріляли в авто першого помічника Президента України Сергій Шефіра. Поранено водія, сам Шефір не постраждав. Приблизно в ці ж хвилини в центрі Черкас двоє кілерів в чорній формі з написом «СБУ», увірвавшись до «Львівської майстерні шоколаду», що навпроти приміщення ОДА, з автоматичного карабіну поранили 44-річного підприємця Михайла Козлова. Він був доставлений до лікарні, де невдовзі помер.

Президент Зеленський перебуває в США. Коментуючи у відеозверненні замах на свого друга, Зеленський оцінив його як «привіт» собі від поки що невідомо кого, але пообіцяв жорстку відповідь.

Вбивство ж підприємця Козлова – це сильний удар по «імперії» Валерія Івановича Дирди. Загиблий Козлов після вбивства в травні 2018 року Сергія Гури багатьма соратниками вважався наступником Валерія Івановича. Перш за все, через раціональний розум, вміння налагоджувати ділові зв’язки, лиху вдачу й згуртоване коло бійців.

Якщо пам’ятаєте, близько року тому в тій же «Львівській майстерні шоколаду» спецназ СБУ показово затримав Козлова з кількома супутниками. Увечері затриманого відпустили. І зранку наступного дня, за свідченнями очевидців, у ту ж годину Михайло Козлов знов демонстративно кавував на місці затримання – у Львівській майстерні шоколаду.

Сьогоднішня стрілянина в центрі Черкас – фактичне продовження конфлікту біля клубу «111» біля Хрещатику 9 вересня. Тоді правоохоронці встигли зупинити ймовірну стрілянину між людьми Козлова та представниками не місцевого ОЗУ, що, за нашими даними, прагнули потіснити ОЗУ «Торпеда» по кільком напрямкам. Зокрема, на ринку наркотрафіка.

ОЗУ «Торпеда» сьогодні – один із системоутворюючих центрів Черкащини. В умовах слабкої центральної влади – чи не найважливіший елемент. Змінюються губернатори, обираються нові мери, періодично приходять прокурори, начальники поліції. А ОЗУ «Торпеди» було і є, перетворившись на справжній спрут, що оповив щупальцями практично всі найважливіші артерії й судини. Середня та найнижча ланки Нацполіції в приватних розмовах з гіркотою зізнаються, що багато їхніх керівників на зарплаті і з Держбюджету, і від «авторитетів». Черкаський спрут має сильний вплив на міську раду обласного центру, керівництво Нацполіції, дещо менший – на СБУ та прокуратуру.

Кожен сильний гравець, що заходить на територію області, мусить спочатку домовлятися про правила гри з ОЗУ «Торпеда». А вже потім на черзі губернатор, мер, прокурор та начальник УСБУ.

У Черкасах вже склалася традиція, яку наврядчи змінить й сьогоднішня стрілянина. Після резонансного вбивства місцеві правоохоронці поводяться так: ми відстежуємо, фільмуємо, занотовуємо, але не втручаємося. Частково це зумовлено тим, що черкаський спрут сьогодні сильніший за правоохоронну систему, частково тим, що все в Черкасах настільки переплетено та взаємопов’язано, що різкі рухи можуть нашкодити спокою багатьох впливових людей. У Черкасах немає гарних і поганих. У «темі» - майже всі…

Поки що два висновки: 1) на імперію Валерія Івановича зазіхають конкуруючі угрупування; 2) враховуючи те, що дефіциту зброї в Україні після 2014 року не існує, стрілянина з автоматів просто неба серед білого дня – симптом, що насторожує.

І ще одне. Чудовому кафе «Львівська майстерня шоколаду» варто змінити прописку в Черкасах…

Сергій Цюрюпа

Провінція

Вернуться назад