Шановні користувачі!
Як ви вже помітили - зовнішній вигляд сайту змінено,
у зв'язку з цим всі читачі, які бажають коментувати матеріали сайту повинні
пройти повторну реєстрацію!
Якщо хтось і колись писатиме історію, як самовіддано удавала, що працює, черкаська влада під час російсько-української війни, то комедія з ліквідацією Черкаського МСЕК займатиме в цьому фоліанті не останнє місце. Наочна ілюстрація того, як генерал Табурець та перша заступниця його Кравченко пошили в «проХфесіоналів» самих себе…
Про все то нижче, послідовно та дошкульно в’їдливо.
Отже, 2 квітня 2025 року депутати Черкаської облради з третьої спроби підтримали ліквідацію обласного центру медико-санітарної експертизи (МСЕК). Її було приєднано до обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики.
Це була пропозиція керівництва ОВА. Керівництво впевнено вважало даний шлях єдино вірним. Попри незгоду половини депутатів облради. Попри те, що керівниця Центру медстатистики Галина Бараненко, як могла – опиралася приєднанню. Вона переконувала Табурця та Кравченко, що напрямок МСЕК – не її компетенція, що вона не має ні організаційних можливостей, ні спеціалістів, щоб «проковтнути» цю структуру. Що МСЕК найдоцільніше було б передати в Черкаську обллікарню…
Однак невблаганний тандем «Табурець-Кравченко» знайшов аргументи й мотивацію, щоб «дотиснути» і Бараненко, і - 37 депутатів облради. Керівництво запевнило Бараненко, що все буде добре, бо максимальна підтримка з боку керівництва області - гарантована.
І…І в результаті операція «Ліквідація по-черкаськи» може вважатися повністю проваленою. Як загалом, так і по кожному напрямку.
Два місяці відводилося колишній очільниці черкаської МСЕК Наталії Масенко, щоб передати понад 94 тисячі справ (про обмежену працездатність, про присвоєння категорії інвалідності тощо)до нової структури. Усе слід було завершити до 4 червня.
Процес передачі триває. Тільки кволо.
По-перше, в ОВА досі не затвердили нової організаційно-штатної структури Центру медстатистики. У цій структурі мали бути передбачені нові вакантні посади, на які теоретично могли б претендувати працівники ліквідованої МСЕК. Але попри «залізні» обіцянки ОВА, - структура не затверджена досі. І колишні працівники ліквідованої МСЕК натяк зрозуміли: вони залишилися без роботи…
По-друге, для прийому передачі понад 94 тисяч справ, що знаходяться на зберіганні в архіві ліквідованої МСЕК, створили комісію з 10 осіб. Кожну справу слід ретельно вивчити на предмет наявності всіх належних документів і оформити акт прийому-передачі.
Є важливий нюанс. Кожен з 10 членів комісії повинен бути належним чином сертифікований. У ході роботи їм стає відомою особиста й чутлива інформація про стан здоров’я громадян. Щоб унеможливити випадки базікання про хвороби знайомих, сусідів та ворогів, вони мають дати письмове зобов’язання про нерозповсюдження. Бо потім - судові позови та супутні неприємності.
Так от – ніхто з членів комісії такої сертифікації досі не має. Але кого те турбує? Тим більше, що… фізично 10 людей не здатні перевірити 94 тисячі справ за два місяці. При цьому значна частина справ в архіві відсутня.
На «піку» суспільного інтересу до прокурорів-інвалідів у Черкаській прокуратурі восени 2024 року працівники правоохоронних органів вилучили справи цих шанованих людей. Де вони перебувають тепер – достеменно невідомо. Але те, що їх ніхто не вивчає і вони лежать мертвим вантажем в якомусь підвалі чи кабінеті – це точно. Правоохоронці, не маючи відповідних знань та навичок, банально не знають, що з тими справами їм робити.
Тим часом накопичилася критична маса адвокатських запитів. Від військовослужбовців, від людей з інвалідністю, які перебувають в судових процесах. Їм необхідно надати витяги з їхніх мсеківських справ.
Витяги ж з архіву не видаються, бо процес передачі триває і невідомо, коли він завершиться. Також невідомо, чи буде він визнаний правомочним, бо приймають справи несертифіковані члени комісії.
І це ще не згадуючи про те, що в повітрі «підвисло» питання майнового комплексу та змеленої ділянки під приміщенням ліквідованої МСЕК (про то згодом). Характерний приклад, як одне геніЯльне рішення створило величезні і поки – непереборні проблеми як для виконавців, так і для тисяч людей, що не мають доступу до власних документів.
А далі ще буде…
Геннадій Саприкін
29.05.2025 17:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter