Дорога наша "тулубятня"

Дорога наша "тулубятня"Близько 42 мільйонів гривень заплановано вкласти в реконструкцію Черкаської ОДА. Роботи розпочинаються днями. Залишимо всі матюки, які злітають самі по собі. Спробуємо сухою мовою фактів розібратися, де ж тут «собаку порито».
Отже, за словами директора КП «Управління з експлуатації Будинку рад і об’єктів обласної комунальної власності» Михайла Тарана, будівля ОДА «збудована у 1960 році минулого століття. І донині не було проведено капітального ремонту...Насамперед відремонтують п’ятий поверх і дах».
Нещодавно депутат Черкаської обласної ради Любов Майборода направила Тарану депутатський запит, в якому просила вказати підстави для ремонту, за чий рахунок від буде проводитися та хто підрядник.
Як повідомила Провінції Любов Майборода, днями надійшла відповідь на звернення. Хто б сумнівався, що генпідрядником робіт виступає легендарне ТОВ «Черкасиміськбуд»? На 12 серпня заплановано підписання відповідної угоди між «Управлінням з експлуатації Будинку рад...» і «Черкасиміськбудом». Перший транш у розмірі 17,5 млн. грн. вже виділено.
Нагадаємо, що 23 липня Головне Управління капітального будівництва Черкаської облдержадміністрації за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «Черкасиміськбуд» на реконструкцію обласної поліклініки під перинатальний центр на вул.Менделєєва, 3 у м.Черкаси. Вартість угоди - 50,29 млн грн. А в 2010-2012 роках той же «Черкасиміськбуд» успішно освоїв кошти на будівництво обласної дитячої лікарні та обласного діагностичного центру.
Йдемо далі. Фінансування робіт здійснюватиметься з двох джерел: 10 % виділяє бюджет Черкаської області, 90 % профінансує Державний фонд регіонального розвитку.
Як відомо, даний фонд був створений Постановою Кабінету міністрів України 4 липня 2012 року. У документі визначався порядок підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм (проектів), що можуть реалізуватися за рахунок коштів Фонду. Інвестуються або інвестиційні програми, або інвестиційні проекти.
У Постанові визначено 7 критеріїв конкурсного відбору інвестиційних програм. Під жоден з цих критеріїв ремонт головної адмінбудівлі Черкаської області не потрапляє (перевірити тут). Хіба не смішно визнавати ремонт черкаського Білого Дому інвестиційним проектом, який «відповідає пріоритетам розвитку регіону»?
Михайло Таран заявляє, що насамперед буде відремонтовано 5 поверх ОДА й дах. Ви знаєте, хто працює на 5-му поверсі облдержадміністрації? Нещодавно половину приміщень займали працівники Департаменту охорони здоров`я. Торік відомство Брожика переїхало за адресою вул. Ільїна, 242. На другій половині досі сидить головне управління Держказначейства. Варто нагадати, що наприкінці 2012 року черкаське Держказначейство придбало нове приміщення на вул. Паризької Комуни, 7. Щойно завершиться ремонт на Парижській Комуні, і казначеї звільнять 5 поверх облдержадміністрації повністю.
Що ж буде за бюджетні кошти ремонтувати «Черкасиміськбуд»? Пусті коридори й кімнати? Для кого? А якщо здати 5 поверх в оренду комерційним структурам з умовою проведення капітального ремонту? А зекономлені гроші направити на введення в експлуатацію Черкаського аеропорту, запустити який Тулуб послідовно обіцяв в 2010-му, 2011-му та 2012-му роках? Це ж реально відповідає пріоритетам розвитку регіону. Навіть Фірташ скаржиться, що йому нема де переночувати в Черкасах, а літаки звідси не літають...
На думку Голови Наглядової Ради «Асоціації« Всеукраїнський союз виробників будівельних матеріалів» Івана Салія, в Україні при будівництві відкати сягають 30-40 %. Забийте в пошуковик Гугла «відкати, Україна, будівництво, ремонт». Дізнаєтеся чимало цікавого.
Отже, з середини серпня в Черкасах всупереч вимогам, які містяться в Постанові Кабміну №656 «Питання державного фонду регіонального розвитку», починаються ремонтні роботи на даху та 5-му поверсі адмінприміщення, на якому скоро не залишиться жодної живої душі. Ремонтні роботи проводитиме ТОВ «Черкасиміськбуд», яке з 2010 року є абсолютним фаворитом на ринку надання будпослуг в Черкасах.
Щоб розуміти всю ганебність того, що відбувається на наших очах, не треба бути Наталією Джуган. Переконані, що депутати Черкаської облради, які підтримали фінансування даного проекту, чудово розуміють що й до чого. І між вкладанням грошей у відновлення Черкаського аеропорту та ремонтом ОДА вони свідомо обирають ремонт порожнього поверху й даху «тулубятні». І що тут скажеш?
08.08.2013 17:25

Автор: Геннадій Саприкін
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter