За заслуги перед побожним народом

За заслуги перед побожним народом У міськраді Черкас інформують, що 1-го заступника мера Черкас Сергія Тищенка нагороджено орденом святого великомученика Юрія Переможця (раніше його називали Георгієм Переможцем). Повідомляється, що відзнаку Тищенку передав архімандрит Авраамій, намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Орден вручається за «заслуги перед Помісною українською православною церквою та побожним народом».

Слід нагадати, що в жовтні 2022 року Сергій Тищенко з рук іншого патріарха – Філарета – отримав орден Святого Миколая Чудотворця – за «внесок у розбудову духовності українського суспільства, поширенню традиційних християнських цінностей».

У даному випадку скептично налаштована людина може висловити сумнів, що скромний черкаський чиновник, чия робота полягає в перерізанні стрічок та просиджуванні штанів у президіях, сприяє тим самим розбудові духовності українців. Хоча не виключено, шо скептики чогось не знають або просто неуважно стежать як за церковним життям, так і за життям «побожного народу».

Орден святого великомученика Юрія Переможця - відзнака Православної церкви України встановлена рішенням Священного синоду від 4 лютого 2020 року. З того часу нею були удостоєні екс командувач Сил спеціальних операцій Збройних сил України Григорій Галаган, начальник ГУР Міноборони України Кирило Буданов, колишній Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

Логічний зв’язок у врученні таким людям ордену святого великомученика Юрія Переможця можна простежити.

Сам святий – фігура легендарна. Вступивши до римського війська, вирізнявся серед воїнів розумом, хоробрістю, фізичною силою, військовою поставою та красою. Став улюбленцем імператора Діоклетіана, страшенного ненависника християнства.

Юрій проникся співчуття до гнаних вірян, прийняв християнство, невдало спробував переконати імператора припинити гоніння за віру. Витримав жорстокі тортури, але не зрікся своїх переконань. Був страчений.

Так от: Галагану, Буданову та Залужному не варто нічого доводити. Їхні долі мають символічні перетинання з Юрієм Переможцем. Чимало українців погодяться, що й перед ПЦУ, і перед народом ці люди заслуги мають.

Які заслуги перед побожним народом України має чиновник черкаського муніципалітету Сергій Тищенко?

Філарет та Епіфаній у своїх діях вільні.

Але держслужбовець, приймаючи нагороди за звитяги, свідками яких ніхто не був, має два шляхи. Або розповісти про ті звитягі громаді, якщо вже публічно оприлюднюєш факт нагородження. Або прийняти орден тихенько, без піару та фанфару. Як скромна віруюча людина.

Тищенко пішов своєю стежкою…

Олександр Арабач
08.07.2024 17:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter