Комедія несуворого режиму

Комедія несуворого режимуЧи любите ви Юрія Тренкіна, секретаря Черкаської міськради, голову Черкаської обласної організації «Батьківщини», спортсмена й бізнесмена, так, як любить його «Провінція»? Серед його численних чеснот важко пропустити одну: Юрій Васильович вміє зберігати серйозне лицьо в ситуаціях, які спонукають до великої ржаки.

Надись у міській раді за дорученням міського голови створили спецкомісію з перевірки закупівель медичного обладнання в 2023 році за кошти бюджету Черкас. Очолив комісію Юрій Тренкін. А далі…Далі слід цитувати офіційний сайт Черкаської міської ради, бо якщо це буде мій переказ, то ви просто не повірите.

Отже, читаємо інформацію ЧМР: « …На першому засіданні вирішили звернутися до керівників усіх медичних установ міста, щоб вони надали чітке обґрунтування усіх закупівель за минулий рік. Також підготують звернення до постачальника медичного обладнання, стосовно якого нещодавно виник суспільний резонанс (а саме, щодо його вартості та країни походження). Йому пропонують надати комісії усі необхідні документи та висновок незалежної експертизи.

«Перед тим, як давати якусь оцінку чи робити якісь дії, ми маємо побачити об’єктивну картину. Адже потрібно оперувати фактами, а не емоціями», - зазначив голова комісії Юрій Тренкін».

Це добре, що через багато місяців керівники Черкас вирішили побачити «об’єктивну картину». Цю картину «Провінція» малювала їм яскравими фарбами ще 16 серпня 2023 року. Цитуємо матеріал «Вигнання з "Майбаху":

«…на 1 серпня 2023 року Департамент охорони здоров’я та медичних послуг освоїв…значно більше, ніж решта розпорядників, а саме – 232 млн. 244 тис.350 грн. 70 % від профінансованого – це придбання медичного обладнання!

Наприклад, до керівника установи приходить постачальник і пропонує для закладу бігову доріжку вартістю 20 млн. грн. Керівник відповідає, що його поки що влаштовує бігова доріжка за 2 млн. грн. «Що ж, будемо шукати тих, кому потрібно…»

На вчорашній сесії депутати підтримали додаткове виділення 19 млн. грн.. на закупівлю двох мамографів.

Це при тому, що в Черкасах та в області із сучасних моделей маємо: в обласному онкодиспансері – 3 мамографи. В інших містах високої якості мамографи мають Золотоноша, Сміла, Звенигородка, Умань. Мамографи є в міській поліклініці №5 та в Черкаській ЦРЛ, в пологовому будинку на Чехова. Мамографи є в кількох приватних медичних закладах Черкас…

…пропозиція про виділення 19 млн. грн. на мамографи, без яких Черкаси сьогодні об’єктивно проживуть (війна триває), з’являються за добу-дві до сесії, належно не обґрунтовуються, але більшістю депутатів – підтримуються…»


Стежимо за ланцюжком подій:

а) Черкаська міська рада 2023 року через Департамент охорони здоров’я освоїла сотні мільйонів гривень на закупівлю медичного обладнання. Бувало, що пропозиції про закупівлі на десятки мільйонів з’являлися за день-два до сесії;

б) депутатська більшість підтримувала закупівлі, не маючи часу на вивчення їхньої доцільності та без кваліфікованого обгрунтування;

в) через деякий час виявляють непоодинокі факти, що закуплене медобладнання стоїть у коридорах медзакладів Черкас нераспаковане. Єралаш з країнами-виробниками. Серйозні переплати, якщо порівнювати ціни на закуплене обладнання з аналогічними товарами, інформація про які – у відкритому доступі;

г) …19 березня Юрій Тренкін пропонує колегам «побачити об’єктивну картину, щоб оперувати фактами, а не емоціями». Що заважало вивчити об'єктивну картину ДО того, як голосувати за сумнівні оборудки (тим більше, що про їх сумнівність криком кричали в режимі реального часу - і в ЗМІ, і окремі депутати), а не ПІСЛЯ того, як виправити вже нічого не можна?

Важливо, щоб Юрій Васильович поберіг емоції, якщо не дай Боже вспливе інформація про депутатів, які лобіювали закупівлі перед керівниками медзакладів обласного центру. У багатьох з них у кишені – між Біблією та свіжим «Плейбоєм» - партквиток однієї біло-сердечної партії.

Як поводитися, коли для того, щоб бути чесним та принциповим, слід дістати маузер та вистрілити собі в ногу?

А треба тримати лицьо, взявши в союзники тяганину. У новітній українській історії ще не траплялися приклади, коли члени комісії в результаті перевірок виходили на …на соратників та друзів членів комісії.

Геннадій Саприкін
20.03.2024 17:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter