Не звалитися в штопор

Не звалитися в штопорФігуру вищого пілотажу політичної майстерності продемонстрував сьогодні на сесії Черкаської міськради керівник фракції «Слуга народу» Араік Мкртчян. Він запропонував колегам провести службове розслідування з приводу закупівлі курятини за завищеними цінами Департаментом освіти та гуманітарної політики.

Нагадаємо, що 9 січня 2024 року департамент, який очолює Бєлов, підписав угоду на постачання м’яса до дитячих садків обласного центру. Легендарне товариство «Каштан-плюс», овіяне славою видатних комбінацій на постачанні продуктів до шкіл та дитсадків Черкас, запропонувало придбати у нього 100 тонн курятини по 220 грн. за кіло. При тому, що в роздрібній торгівлі за кіло курятини просять від 150-ти до 170-ти грн. за кілограм.

Орієнтовно за цією угодою департамент освіти переплачує за курятину «Каштан-плюсу» від 2,5 до 3 млн. грн.

Пропозицію Мкртчяна підтримали.

Лідер «слуг…» запросив до трибуни директора департаменту Богдана Бєлова, щоб той прокоментував скандальну ситуацію. Наводити слова Бєлова немає ніякого сенсу, бо…

Бо вже кілька років фактичний контроль за Департаментом освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради здійснюють «Слуги народу». Заступниця мера Черкас Анастасія Чубіна – куратор освітньої галузі міста. А сам Бєлов запитує дозвіл у Мкртчяна навіть у тих випадках, коли йому потрібно чхнути.

Серед депутатів гумористичного напрямку гуляє байка про те, що під чарівним впливом Мкртчяна Богдан Бєлов опанував вірменсьску мову та у вільний від шашнів з «Каштан-плюсом» час читає вірші класиків давновірменської поезії Григора Нарекаци та Нерсеса Шноралі - мовою оригіналу.

Мудрі читачі, напевне, вже зрозуміли – в чому цимес класичної для черкаських депутатів історії. Мета будь-якого службового розслідування будь-де – не вийти в підсумку на самих себе.

Тому процес службової перевірки треба спочатку організувати, а потім – очолити. Це і буде запорукою правильних висновків, які в жодному разі не кинуть тінь на поважних людей, справжніх патріотів України, меценатів та поціновувачів прекрасного.

Знавці черкаського політикуму вважають, що продемонстрована сьогодні на сесії «мертва петля» у виконанні Мкртчяна не дасть звалитися в штопор добре налагодженому механізму, який впродовж багатьох років працює, як швейцарський годинник…

Олександр Арабач
18.01.2024 16:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter