Про дотримання високих стандартів поведінки

Героєм дня на Черкащині, та й в Україні – теж, став суддя Черкаського апеляційного суду Олексій Новіков. Як повідомило Слідство. Інфо, 21 грудня 2023 року суддя Новіков придбав Mersedes у ПАТ «ЧЕРКАСИ-АВТО» за 3 978 216 гривень.
Про дотримання високих стандартів поведінки
Олексій Новіков - другий праворуч

Журналісти поцікавилися у судді Черкаського апеляційного суду – чи доречна подібна покупка під час війни? Новіков відповів, що кошти на Мерседес збирали всією родиною «один раз на все життя»

- Якщо люди не вкрали, збирали кошти та допомагали армії, то нічого в цьому страшного немає, вважає суддя.

Слідство. Інфо цитує голову правління фундації DEJURE (це український аналітично-адвокаційний центр) Михайла Жернакова, який вважає, що «коли вся країна збирає по п’ять гривень на дрони, на шоломи, бронежилети», то придбання настільки коштовних речей – максимально аморальна річ.

Чи можуть бути якісь претензії до судді, який в 2021 році офіційно задекларував 3,25 млн грн, а в 2022 -му – 2,82 млн. грн.?

Бідні судді обходяться країні надзвичайно дорого, тому висока зарплатня судді, в певному розумінні, - питання національної безпеки.

До випадку з черкаським суддєю доцільніше зайти з іншого боку. І допоможе в цьому Кодекс суддівської етики, затверджений XI з’їздом суддів України в лютому 2013 року.

Лише дві статті:

1) Суддя повинен бути прикладом … дотримання високих стандартів поведінки з метою зміцнення довіри громадян у чесність, незалежність, неупередженість та справедливість суду;

2) Суддя має докладати всіх зусиль до того, щоб на думку розсудливої, законослухняної та поінформованої людини його поведінка була бездоганною.


Відштовхуючись від Кодексу суддівської етики, -

а) наскільки зміцнилася довіра громадян у чесність і справедливість Українського суду після інформаціє про придбання суддею Новіковим авто за $105 тис. через майже 2 роки повномасштабної агресії Росії проти України?

б) скільки розсудливих, законослухняних та поінформованих жителів Черкащини вважатимуть після цього поведінку судді Черкаського апеляційного суду бездоганною?

В) чому в Україні прості люди збирають по 5 гривень на дрони, шоломи та бронежилети, а вся родина судді Новікова в цей же час збирає гроші на Mersedes-Benz GLE 450 4MATIC 2023 року випуску з салону – для судді?

Лише одна дія служителя Феміди. У повній відповідності до закону. Але скільки питань…

Геннадій Саприкін
10.01.2024 16:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter