Гострий напад принциповості

В останні дні перед новим 2024 роком в Черкаській міськраді стався конфлікт між Нареком Казаряном (фракція ВО «Черкащани») та «слугою народу» Анатолієм Волошиним. Депутати ледь не побилися після засідання сесії, на якій розглядалися земельні питання. Вчасно втрутилися колеги, а то два обранця ледь не натовкли одне одному пику за українську землю.

Місцеві ЗМІ докладно висвітлили позицію обох бійців. Проте з озвученого звичайній людині мало що зрозуміло. Навіть підготовленій – не зрозуміло геть нічого (почитати тут).

Гострий напад принциповості
- Тримайте мене семеро! Депутат Казарян готовий битися за черкаську землю


Сесії будь-якої з міських рад по всій території України – нецікаві й нудні. Щоб розуміти, що на них відбувається насправді, треба мати неабиякий досвід роботи в земельній комісії. Як у директора КП «Черкасиводоканал» «черкащанина» Івана Сухарькова, який «мотає» другий термін в міськраді, працюючи в комісії з питань земельних відносин, архітектури, містобудування, реклами та комунальної власності. Або ж члену цієї комісії, представникові ЄС Олександру Савенку (так само – другий термін у ЧМР «мотає» 1-й заступник КП «Черкаська служба чистоти»).

Зі сторони ні за що не збагнути, чому, для прикладу, відомий у вузьких колах філософ Олександр Романович Радуцький (питання №126 в порядку денному сесії ЧМР від 21.1.2023) півроку чекає на дозвіл викупу земельної ділянки в 0,0112 га. Хтось подумає, що розумних в міськраді не люблять, а Олександр Романович з Кантом давно на короткій нозі. З іншого, які претензії можуть бути до двічі секретаря цієї ж міськради, який в підготовці проектів рішень собаку з’їв, і не одну? Але Радуцького півроку водять за носа, відмовивши йому аж тричі – 17 серпня, 3 жовтня і 23 листопада. І якби лише йому одному.

Відповідь може критися в маленькому аркуші паперу під назвою «Пропозиція постійної комісії з питань земельних відносин та архітектури щодо групування земельних питань», які виносилися на сесійне засідання 21 грудня.

Земельних питань завжди багато. Тому профільна комісія перед кожною такою сесією робить групування. Це своєрідні пакети, в які вносять схожі земельні питання порядку денного. Наприклад, 15 осіб беруть в оренду землю, з документами у них все гаразд, недоліків не помічено. Отже, 15 таких питань вносять в одне групування (пакет), щоб депутати голосували на 15 разів, а лише один.

Чому член земельної комісії ЧМР Анатолій Волошин лише на четвертому році роботи в міськраді почав помічати те, що мав би побачити одразу –Кант його знає. Але під час сесійного засідання 21 грудня Волошин несподівано заявив, що не розуміє – чому одні питання земельні комісія вносить до групування (пакету), а інші – по півроку й більше впритул не бачить. Хоча і там, і там з документами й узгодженнями – все гаразд. І якщо, умовно кажучи, ми виносимо на розгляд депутатів питання якихось Голопупенка й Пупкіна, то чому страждає Радуцький? І після цього почав «валити» голосування по завчасно підготовлених колегами пакетах.

Гострий напад принциповості Волошина не менш принциповий депутат Казарян був готовий зустріти, як античний математик Піфагор – кулаками…Невдовзі Казарян висловив бажання стати 10-м членом комісії з питань земельних відносин. Попри те, що вже 4 роки віддано служить громаді в бюджетній комісії ЧМР.
Чому на четвертому році роботи в земельній комісії у Анатолія Волошина піднялися повіки і він вступився за всіх ображених «радуцьких» – справа тридцята. Важливо те, що група досвідчених депутатів (і не лише Казарян) за лаштунками почала вести діалог з Волошиним у стилістиці популярного серіалу Жори Крижовнікова «Слово пацана. Кров на асфальті»…

Два співрозмовника «Провінції» в навколодепутатських колах висловили припущення, що на цій високій ноті вся історія й закінчиться. Адже Анатолій Волошин – одинак, і раніше в надмірних бійцівських якостях помічений не був. Проте теоретично можливо все.

Поки що можемо констатувати, що одна людина в депутатському середовищі зробила товстий натяк на схему, за якою принципові місцеві депутати «розводять на бабки» дорогих черкащан.

Який шлях обере депутат Волошин? Може стежку детектива Пінкертона? Або ж «вмиє руки», як Понтій Пілат?

Робимо ставки, панове…

Олександр Арабач
03.01.2024 18:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter