Ситуація нині однозначно краща...

Ситуація нині однозначно краща...Захопливе заняття: спостерігати, як одні й ті ж люди регулярно наступають на одну й ту ж саму швабру. І при цьому впевнені, що ніхто в світі цього не помічає…
30 жовтня пообіді Черкаська ОВА, а 31 жовтня зранку – міськрада – оприлюднили на своїх офіційних сайтах повідомлення на одну тему. Про те, чому в Черкасах досі не працюють мобільні укриття.

ОВА: «Ігор Табурець: Отримав кілька запитань від жителів, тому пояснюю в деталях. На сьогодні всі 18 швидкоспоруджувальних укриттів модульного типу вже встановлені (в Черкасах, - Г.С.)…»

ЧМР: «Весною 2023 з бюджету міста було виділено 15 млн грн для придбання та встановлення модульних укриттів. Кошти передані Черкаській обласній військовій адміністрації, яка відповідає за їхнє придбання та встановлення. Як пояснив начальник управління цивільного захисту Черкаської міської ради Юрій Панченко, наразі ці укриття ще не введені в експлуатацію…»

ОВА: «…Встановлення конструкцій – це так би мовити пів справи. Далі їх облаштовують, щоб там можна було комфортно убезпечуватися. Починаючи від комунікацій, завершуючи місцями для сидіння.

Залежно від готовності, наш департамент цивільного захисту як замовник приймає в підрядника ці об’єкти. Наразі таких уже 5. Процес триває.

ЧМР: ««До нас надійшло кілька звернень від громадян щодо того, що вони не могли потрапити до модульних укриттів, оскільки там були закриті двері. Доповідаю: зараз підрядником на замовлення ОВА завершується облаштування цих укриттів. Після завершення всіх обов’язкових процедур модульні укриття будуть передані на баланс міста. Лише після цього вони стануть доступними для людей під час повітряних тривог», - говорить Юрій Панченко.

ОВА: «…Після завершення всіх обов’язкових процедур модульні укриття будуть передані Черкаській міській тергромаді. Під’єднані до енергопостачання. Відтак стануть доступними для населення під час повітряних тривог».

Сліз згадати, що напустити туману ворогу щодо стану укриттів у Черкасах – наші вміють.

Ще в червні 2022 року відповідальний за стан укриттів заступник мера Черкас Павло Валенчук (вже колишній заступник) доповідав, що « ситуація зі сховищами й укриттями в Черкасах нині однозначно краща, аніж була на початку березня, коли в місті лунали перші сигнали тривог».

Ситуація ще «відчутно покращилася» в серпні 2022 року. Валенчук розповідав сайту міськради, що фонд захисних споруд цивільного захисту в обласному центрі зростає. І якщо будуть усунуті усі недоліки та зауваження, то у переліку найпростіших укриттів у Черкасах може бути 174 об'єкти.

Після цього в листопаді 2022 року до воза впрягся заступник мера Віктор Беззубенко, який підхопив прибиральну мітлу з ослаблих долонь Валенчука. Беззубенко пообіцяв «навести лад в питаннях укриттів для населення». Провівши експрес-аналіз ситуації в листопаді 2022, Беззубенко дійшов до висновку, що «стан об’єктів – незадовільний».

- Є затоплені й засмічені. До частини укриттів взагалі не було надано доступу, - розповідав на виконкомі Беззубенко.

Однак турбуватися не слід, «усі необхідні дії для впорядкування укриттів» будуть здійснені, переконувала місцева влада жителів Черкас наприкінці 2022 року.
Важливим елементом впорядкування проблеми, як можна зрозуміти зі свіжих і майже синхронних заяв ОВА та ЧМР, стало придбання модульних укриттів навесні 2023 року. Ми знаємо, що ці укриття швидкоспоруджувальні. Ну, тобто, такі які оперативно робляться й хутко розміщуються.

15 мільйонів гривень на придбання та встановлення 18-ти ШВИДКОСПОРУДЖУВАЛЬНИХ укриттів виділили з бюджету Черкас весною 2023 року. І ось фактично на початок листопада, через півроку, модульні укриття встановлені, але доступу до них немає.

Один я думаю, що це не швидкоспоруджувальні укриття, а вкрай повільно і надзвичайно неквапливо споруджувальні? В умовах війни.

Добре, що географічне розташування Черкас в центрі України та жертовність воїнів ЗСУ дозволяють ОВА та ЧМР наступати й наступати. На швабру.

Хоча в цілому ситуація з укриттями в Черкасах, як казали класики з міськради, - нині однозначно краща…

Геннадій Саприкін
31.10.2023 16:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter