Вам не потрібні 80 мільйонів гривень?

Вам не потрібні 80 мільйонів гривень? Якщо ви думаєте, що в Україні Зеленського неможливо в законний спосіб заробити кількадесят мільйонів гривень, то ви безнадійно відстали від життя. За кілька хвилин автор спробує довести, що це реально, майже законно, але – не зовсім безпечно…

Отже, 17 листопада увечері Інтернет-видання «Кропива» звернула увагу на дивну закупівлю Департамента будівництва Черкаської ОДА, оприлюднену на Прозорро 12 листопада 2021 року. До кінця року на добудованому Шевченко HUB у Каневі, на якому нещодавно побував Володимир Зеленський, в облдержадміністрації хочуть «освоїти» ще 96 млн. 480 тисяч гривень.

Нагадаємо, що Шевченко HUB планувався спочатку як палац культури. Зводити його в Каневі розпочали ще 1985 року. Через брак коштів зведення призупинили аж на 36 років.

Новий поштовх споруда отримала після внесення до державної програми «Велике будівництво». 9 червня під час засідання конгресу місцевих і регіональних владу у Дніпрі Президент Зеленський під час спілкування з головою Черкаської ОДА Олександром Скічком заявив, що має намір приїхати в Канів 2 липня, подивитися на завершення будівництва ДК Канів.

– Добудуйте, будь ласка, ДК Канів. До 1 липня. Це дуже важливо, – звернувся до Скічка Зеленський і додав: "2 липня ми приїдемо до вас".

Однак побувати на завершенні будівництва ДК Канів, який змінив назву на Шевченко HUB, глава держави разом з дружиною зміг тільки 20 жовтня. «Під час робочої поїздки на Черкащину Президент України Володимир Зеленський разом з дружиною Оленою відвідали новозбудований сучасний культурний центр «Шевченко HUB» у Каневі», - інформував того дня офіційний сайт глави держави.
Вам не потрібні 80 мільйонів гривень?

Щоправда 20 жовтня в коментарі на камеру міський голова Канева Ігор Ренькас зізнався, що в Шевченко HUB ще багато недоробок, будівля не введена в експлуатацію, але висловив впевненість, що «все буде нормально».

Вже за тиждень Олександр Скічко на офіційному сайті Черкаської ОДА закликав усіх охочих до відвідин Шевченко HUB, щоб на власні очі переконатися, який перспективний об’єкт з’явився на території міста, що є однією з візитівок України.

І ось тут – несподіваний фортель. За умовами технічного завдання від Департаменту будівництва Черкаської ОДА проект «Будівництво Будинку культури на 700 місць в м. Каневі по вул. Енергетиків під Шевченківський культурний центр» до 31 грудня 2021 року переможцеві тендеру слід зробити …3 567 видів робіт.

Невже майже 100 млн. грн. - це на усунення тих недоробок, про які згадував мер Канева? Однак за півтора місяці виконати такий величезний обсяг неможливо. Тільки для того, щоб прочитати і зрозуміти техзавдання потрібен тиждень-другий. Невже знову банальне відмивання коштів?

Звичайно, що ні. Просто в даному випадку віз був поставлений перед кобилою. Переважна більшість робіт була зроблена авансом, коштом підрядника. Який приступив до роботи без тендеру і проектно-кошторисної документації. Що, звісно, є порушенням нормативної правової бази та чинного законодавства.
Оприлюднене на Прозорро техзавдання «Будівництво будинку культури…» по факту вже виконано. Тепер під факти слід «підганяти» документацію.

А тепер – найголовніше.

Перемогти в тендері за право будівництва Шевченко HUB під Черкаської ОДА має саме той, хто по факту зробив цю роботу. Однак уявімо собі ситуацію, що на тендер подають заявки ще кілька суб’єктів господарювання. І пропонують зробити даний обсяг на 10, 15, 20, 30 млн. грн.. дешевше. Добре знаючи, що роботи вже зроблені…

Замовник має під будь-яким приводом відмовити іншим учасникам, навіть якщо з документацією в них – бездоганно. Надумані причини відмови від участі в тендері – це привід для звернення зі скаргою до АМКУ.

Але ж можна зробити ще ефектніше. А саме – відсторонені учасники тендеру можуть пристати на пропозицію Скічка, відвідати Шевченко HUB та довести (фото та відео), що всі роботи, які виставлені Департаментом будівництва ОДА на тендер, - завершені. Незрозуміло як, коли й ким. І виплачувати зараз з бюджету понад 96 млн. грн. – злочин…

Абсурд? Так, теоретично можливий абсурд. Який має шанси на життя тому, що для чинної влади було важливо не так завершити довгобуд у Каневі, як дати можливість Президенту разом з Першою леді побувати на відкритті об’єкту. У світлі софітів.

Питання – якою є якість реконструкції Шевченко HUB, проведеного фактично в безконтрольному режимі? – має серйозно зацікавити прокуратуру та Нацполіцію. Хоча сумніви в цьому великі.

…То як вам рецепт?

Сергій Цюрюпа
18.11.2021 18:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter