Про новий етап цифрової трансформації в Черкасах

Нарешті місцеві інтелектуали з оточення Бондаренка вирішили підступитися до нового «етапу цифровізації та цифрової трансформації». У міськраді Черкас заявили, що в обласному центрі почалася робота над розробкою «Карти містянина». Це спільний проект міської ради та компаній Visa і ТОВ «Смарт-Тикет Технолоджи».
Про новий етап цифрової трансформації в Черкасах
фото з сайту ЧМР

Розробники обіцяють власникам «Картки містянина» набір переваг. Зокрема, пільги на відвідини кінотеатру «Україна», стадіону «Черкаси-Арена», зоопарку «Рошен». Також ймовірні знижки в якихось торгівельних мережах або закладах харчування. Власне, перелік привілеїв, зазначають у міськраді, на стадії розробки.
Судячи з преамбули проєкту, Черкаси – то вже майже Львів, де на одного місцевого – півтора туристи.

Хоча, зізнаємось, що лише любителі зануритися в провінційну нудьгу раз на 20 років випадково заїдуть в місто на «Че». Кіносеанси в «Україні» в середньому відвідують 5-7 осіб, а кількавідсоткова знижка для мандрівки до центрального стадіону – слабкий стимул для 99 % черкащан. Навіщо ж город розорювати?

Авторська гіпотеза є такою: впродовж 2021 року окремі представники потужної команди Бондаренка неодноразово навідувалися в Харків. Тамтешня місцева влада цього року носилася з ідеєю створення «Картки харків’янина», як з писаною торбиною. Принаймні, те, що озвучили в міськраді Черкас, на 100 % співпадає з харківською розробкою.

Порівнювати півторамільйонний Харків і 270-тисячні Черкаси? І транспортні, і туристичні, і ділові потоки в Харкові на кілька порядків жвавіше за черкаські.
Насправді ніякої таємниці тут не криється, бо мета подібних проєктів – таємниця Полішинеля. Така картка – товар подвійного призначення. У Харкові, де післязавтра обирають міського голову, це розкусили ще влітку. Це- серйозний козир на виборах.


З одного боку, «картка містянина», й справді дасть можливість придбати квиток у Рошен-зоопарк на якихось півтори гривні менше номінальної вартості. І в якомусь з «Делікатів» соратника мера Черкас Дісканта яйця та мармелад обійдуться на 50 копійок дешевше.

З іншого - розробники матимуть можливість зібрати величезний масив персональних даних жителів міста. Його можна використовувати, як заманеться, бо і в «картці містянина» в Черкасах неодмінно , як і в Харкові, буде норма про згоду людини на обробку його персональних даних.

І мерія Бондаренка отримує доступ до розширеної інформації про усіх жителів Черкас. Щоправда, розумітиме потенційну небезпеку обмежене коло людей. Більшість традиційно не зверне уваги.

Той, хто володітиме таким масивом інформації, має на руках сильні козирі не лише під час виборів.

Як пильна й скептична особа, заявляю, що від участі в новому «етапі цифровізації та цифрової трансформації» в Черкасах утримаюсь…

Сергій Цюрюпа

Провінція
29.10.2021 16:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter