Як заробити 2 мільярди на двох кнопках

Як заробити 2 мільярди на двох кнопкахЯкщо ви вважаєте, що в історії з придбанням лінійного прискорювача для Черкаського онкодиспансера темні сили відступили, то ви таки сильно помиляєтеся.

Навпаки: сьогодні є підстави заявити, що фінансова афера з придбанням в концесію обладнання для ЧООД – на фінішній прямій. Голова Черкаської ОДА Скічко персонально веде перемовини тет-а –тет з тими депутатами обласної ради, які не підтримують підписання концесійного договору з ТОВ “Хелскер Солюшн”, офіційно зареєстрованому в Києві в однокімнатній квартирі.

До зусиль голови Черкаської ОДА додалися зусилля менеджменту МХП, який фактично контролює значну частину депутатського корпусу обласної ради та - персонально його голову Анатолія Підгорного.

Що змусило Юрія Косюка грати на боці Скічка? Змусили проблеми, штучно створені його бізнесу на рівні центральної влади. Про те, що через тиск з Офісу Зеленського МХП був змушений відмовитися від просування в народні депутати по 197 ТВО «свого» кандидата Євгенія Курбета, Провінція вже писала.
Як заробити 2 мільярди на двох кнопках

Тепер до «пакету умов» щодо послаблення пресу на бізнес МХП додалася ще одна: вирішити питання з придбанням лінійного прискорювача в концесію з «албанським» “Хелскер Солюшн” в сесійній залі Черкаської облради.

На кону для Косюка стоїть дуже багато. В Україні запрацював ринок землі, а Черкаська область для МХП – базова. Треба переводити землю з оренди в приватну власність. Також слід займатися зведенням комплексів у Яснозір’ї та Рацево. Треба домовлятися з владою та правоохоронними органами щодо «гасіння» тотального невдоволення місцевих жителів зведенням гіпер-курників.

Тому це не МХП такий злостивий, то життя таке…

Тому проблема вже в серпні-вересні може бути вирішена в 3 етапи:

1) відсторонення Підгорного з посади голови Черкаської облради й призначення на його місце когось менш конфронтаційного з фракції ВО «Черкащани» (виконавці – менеджмент та «смотрящі» від МХП);
Як заробити 2 мільярди на двох кнопках

2) персональна обробка кожного депутата, що не підтримує концесію або коливається. Мета – забезпечити позитивний результат під час голосування в сесійній залі облради (виконавці – Скічко та смотрящі МХП);

3) відсторонення Віктора Парамонова з посади директора ЧООД, бодай тимчасове…

Спробуємо максимально просто пояснити, чому концесія з “Хелскер Солюшн” – афера, в результаті якої «албанці» за 15 років на потужностях ЧООД отримають 3,5 млрд. грн. Фактично бюджетні гроші з НСЗУ, транзитом через онкодиспансер у Черкасах, потрапляють у приватні руки:

1) Після того, як 2 лінійні прискорювачі почнуть працювати на території ЧООД, треба буде «різати» на металобрухт 4 кобальтові променеві апарати, які опромінюють пацієнтів зараз;

2) Радіологічні послуги – це третина всіх фінансових надходжень ЧООД. З них покриваються видатки на утримання інших, менш прибуткових структурних підрозділів онкодиспансеру. Опромінення ракової пухлини – це складний і розлогий пакет послуг, розписаний від «а» до «я» на кількох аркушах формату А-3 «дрібним почерком». Він передбачає повний лабораторний сервіс пацієнта, комплекс заходів з невідкладної допомоги, повний супровід хвороби, хіміопроменеве лікування, харчування, побутове обслуговування. А концесіонер розуміє своє завдання так: встановлюється їхній апарат і відпускає хворим процедуру. При цьому концесіонер не несе відповідальності за результати лікування, за рівень смертності пацієнтів, ні за те, якою буде тривалість життя пацієнтів по завершенню курсу лікування. І при цьому хоче отримувати 90 % грошей за опромінення.

Наголошуємо: відповідальності “Хелскер Солюшн” не несе. І хоче отримувати 90 % грошей за те, що двічі натискатиме на кнопочки «Увімкнути» - «Вимкнути». Як на гральному автоматі…

Зрозуміти концесіонера, який з’явився в Черкасах навесні 2021 року за протекції екс-міністра охорони здоров’я Олександра Квіташвілі – легко. Відносно невелика Черкаська область отримує на лікування ракових хворих від НСЗУ близько 170 млн. грн. на рік. Для порівняння: приблизно така сама за розмірами та населенням Тернопільська область на рік на лікування онкохворих отримує лише 33 млн. грн.

Це означає, що в ЧООД, на невеликій території, сконцентрована значна кількість онкохворих. І на наданні послуг цим людям можна заробити…

Якщо ЧООД дати можливість придбати лінійні прискорювачі в кредит (за кошти обласного бюджету), то за 5 років кредит буде повернуто. І потім ЧООД за період в 15 років може заробити на опроміненні 1,5 млрд грн. «Албанці» ж на рівному місці отримують чистий прибуток у 2 млрд. грн. лише натискуючи на 2 кнопки.

Це - ідеальна схема вимивання бюджетних грошей. Холоднокровне заробляння "бабла" на хворих та нужденних. І це – український бізнес.
Як заробити 2 мільярди на двох кнопках

Якщо голова Черкаської ОДА Скічко зуміє протиснути концесію через сесійну залу Черкаської облради, він може увійти у вищу лігу української політики. Сашко доведе «Кварталу-95» що його можна ставити на відповідальну ділянку роботи в Києві. Бо робити гроші на «двох кнопках» він вже вміє…

Олександр Арабач

Провінція
06.08.2021 16:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter