Ма-ла-дєц!

Ма-ла-дєц!23 лютого в порядку денному сесії Черкаської міської ради під № 11 значилося питання: «Про надання державному підприємству «Укрекоресурси» дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по проспекту Хіміків, 84/1». На цій ділянці державне підприємство «Укрекоресурси» запропонувало в 2012 році збудувати перший в Черкаській області сміттєсортувальний завод потужністю 100 тисяч тонн/рік. На підприємстві працюватиме технологія автоматичного сортування на базі обладнання німецької фірми Titech. Вона дозволить на 80 % зменшити навантаження на черкаський полігон твердих побутових відходів. Крім того, з відходів можна буде отримувати вторинну сировину, альтернативне паливо RDF та суміш для рекультивації полігону.

Для довідки: проблема вивезення та утилізації сміття в Черкаській області, як і в інших регіонах України, є навіть більше, ніж актуальною. На 1 січня 2011 року загальний обсяг побутових відходів на Черкаському міському полігоні становить 844 951 тис. т. Його ресурс майже вичерпано.

Губернатор Тулуб та мер Черкас Одарич - палкі прихильники «сміттєсортувальної» ідеї. У вересні 2011 року Сергій Борисович заявив ЗМІ, що такий завод у Черкасах побудують сьогодні-завтра. Крім Черкас, подібні підприємства губернатор пообіцяв звести в Умані та Золотоноші.
Мер Одарич був зацікавлений ще більше. У грудні 2011 року Сергій Олегович розповідав про відвідини Німеччини та спілкування з кількома німецькими компаніями на предмет «спільної участі та інвестуванні такого проекту для Черкас».
- Для бюджету це нереальний проект. Але, враховуючи його окупність, можна працювати на інвестиційних грошах, - сказав Сергій Олегович.

За грудневими розрахунками мера для цього потрібно 10-15 мільйонів євро. Термін окупності проекту становитиме 2-3 роки.
Отже, український інвестор з німецькими технологіями, які так приглянулися меру Черкас, пропонує міській раді Черкас погодити відведення земельної ділянки під завод. Проект розглянули на всіх депутатських комісіях. Заперечень від депутатів не надходило. Начальник управління планування та архітектури Департаменту містобудування Черкаського МВК Микола Упир офіційно відповів ДП «Укрекоресурси», що «…на земельну ділянку площею 5,25 га по проспекту Хіміків, на якій планується розміщення сміттєсортувального заводу, містобудівні обмеження та обтяження землекористування відсутні, тому закріплення земельної ділянки може бути проведено згідно з чинним законодавством».
А 23 лютого на сесії – такий афронт з боку депутатів. «За» проголосував один Володимир Мамалига. Голосів «проти» - не було. Вільні демократи й Регіони, потупивши очі в підлогу – утрималися. Утримався й міський голова, який вносив проект на розгляд. Присутній на сесії представник «Укрекоресурсів» кинувся до депутатів: «Що сталося?».
Відповіді звучали однаково: «Таким було прохання Сергія Олеговича…».

Отже, 23 лютого без обговорення й обгрунтування народні обранці відмовилися від 60-ти мільйонів гривень інвестицій на створення необхідного для Черкас підприємства. Від українського інвестора. Всупереч публічно заявленим намірам голови Черкаської ОДА та мера Черкас.
Чому регіонали голосують всупереч публічно оголошеним планам голови ОДА, керівника обласної організації ПР Тулуба? Чому вільні демократи не підтримали грудневі тези свого лідера Одарича?
Що такого почув Одарич на німецьких сміттєсортувальних заводах у грудні, що тепер, не утруднюючи себе поясненнями, ставить шлагбаум перед вітчизняним інвестором?
Якими б не були відповіді на ці питання, Сергію Олеговичу – Ви, як завжди, - ма-ла-дєц! Навіть так:
24.02.2012 17:20

Автор: Денис Сирцов
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
16:25 27.02.2012 Klavdyj:
Якщо в будівництві заводу не будуть приймати участь компаньйони Бродський-Одарич-Дзюба - діла не буде. Маємо найгіршого мера за 20 років існування держави
08:40 26.02.2012 Oksana_Kolisnyk:
19:17 25.02.2012 Mykola: Та нічого, окрім зазначеного у відповідних розділах Закону "Про місцеве самоврядування"
19:17 25.02.2012 Mykola:
ЩО ВИ ХОЧЕТЕ ВІД (cenzored)?