Що сталося з Оленою Шевченко?

Що сталося з Оленою Шевченко?18 січня Черкаська міська рада зробила офіційне повідомлення: через ускладнення після медичної операції померла заступниця директора департаменту фінансової політики, депутатка міської ради, очільниця фракції «За Майбутнє» Олена Шевченко. Їй було 37 років. У Шевченко залишилася 10-річна донька…

Однак вже сьогодні під час засідання виконавчого комітету Черкаської міськради 1-й заступник мера Черкас Сергій Тищенко повідомив, що за фактом смерті Шевченко відкрито два кримінальних провадження.

- Це питання ми триматимемо на особистому контролі і винні обов’язково будуть покарані. Це справа честі, і те, що трапилося з Оленою, не має трапитись із іншими людьми, - заявив Сергій Тищенко.
Директор департаменту охорони здоров’я ЧМР Всеволод Кульчиковський проінформував, що клініка, у якій оперували Олену Шевченко, орендувала приміщення на території Першої міської лікарні.
- Договір оренди наразі розірваний, на ім’я директора написана службова записка. Керівник структурного підрозділу буде відсторонений від посади, на проведення судмедекспертизи піде близько місяця», — сказав Всеволод Кульчиковський.

Що ж сталося? Адже інформація з офіційних джерел – суцільні недомовки.

У медичних колах Черкас трагедію з Оленою Шевченко обговорюють чимало спеціалістів. Провінція вдалося поспілкуватися з кількома лікарями. Зі слів наших співрозмовників, ситуація вимальовується такою.

1) Пацієнтці робили косметологічну операцію хірурги опікового відділення Першої міської лікарні Черкас. Сталося відторгнення імплантів. У результаті – сепсис (зараження крові), в організмі почала стрімко накопичуватися рідина. Врятувати жінку не вдалося…

2) На даний момент залишається відкритим питання – яким був реальний стан пацієнтки перед операцією? Чи всі підготовчі процедури були проведені, чи всі аналізи зроблені? Шевченко зовні була абсолютно здорова. Але будь-яке хірургічне втручання для організму – стрес. Якщо є та чи інша хронічна або прихована хвороба, результати навіть косметологічної операції можуть бути непередбачуваними (як, власне, і сталося у даному випадку).

- Мені надзвичайно шкода молоду жінку, - сказав один з наших співрозмовників. – Але її випадок став відомим завдяки її статусу. У той же час, щодня в Черкасах та по Україні через те, що медицина фінансується за залишковим принципом, помирають сотні простих людей. Чому одні з найкращих опікових лікарів України вимушені займатися косметологічними операціями? Чому реанімація Першої міської лікарні не відповідає сучасним вимогам? І таких «чому» не лише в мене, в усіх лікарів –багато…

Наші співрозмовники зазначають, що в операції, яку робили Олені Шевченко, є нез’ясовані моменти. Зокрема, скільки медиків і з яких відділень (лікарень) були задіяні в операції? Як здійснювалося фінансування?

…Ставити в кінці банальні й очевидні кожному фрази – не буду. Заручниками становища, в якому перебуває багато років українська медицина, є всі – і лікарі, і кожен з нас.

Денис Сирцов
21.01.2021 19:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter