Коротка прогулянка черкасця центром міста або чому Бондаренко програє вибори

Я йду Черкасами, озираюся навкруги і те, що бачу, свідчить – у жовтні в Черкасах буде новий мер.

Чому? Тому, що саме за каденції мера Бондарненка завершилось знищення шарму центра мого улюбленого міста – бетонним одороблом багатоповерхівки, що зіпсувала вигляд площі перед драмтеатром. Вона зробила непомітними і саму будівлю театру і пам’ятник Тарасу Шевченку. Вони просто зникли.
Коротка прогулянка черкасця центром міста або чому Бондаренко програє вибори

Їх не помітно, є тільки потворна багатоповерхівка з безликими крамничками. Але ще гірше – ця багатоповерхівка виросла на місці відпочинку черкасців - чудового скверу з лавочками і фонтаном, що був за драмтеатром! Чому цього не можна було вчасно зупинити? Уже цього досить аби пришпилити мера на дошку ганьби.

Ідемо далі – площа перед міськвиконкомом. Я живу у багатоповерхівці навпроти і кілька зим поспіль бачу, як махають лопатами водії, прокопуючи шлях з двору на вулицю Байди Вишневецького для своїх залізних коней. Сніг не чиститься, але на прибирання списуються шалені кошти. Все бачить мер зі свого кабінету. Але його це не хвилює. І це центр міста! А що робиться на околицях?

Йдемо далі – нічний клуб «Рефлекшен», біля якого нещодавно сталося резонансне убивство. Убивства у місті відбуваються ледь не щодня. Мер п’ять років не може встановити відеокамери за програмою «Безпечне місто». Питання просте: скільки ще людей має загинути, щоб ця програма запрацювала?
Коротка прогулянка черкасця центром міста або чому Бондаренко програє вибори

Я вже не кажу про численні кримінальні справи порушені проти мера та убивства і замовлення убивств, які пов’язують з оточенням очільника Черкас.

Повертаємо убік Хрещатика. Як змінилася школа №17! Ремонт навколо, ремонт спортмайданчиків, ремонт двору. Купа лежачих поліцейських. Клумби. Акуратно намальовані переходи. Європа відпочиває. Оаза краси і комфорту. Привиділося? Ні – тут навчаються діти мера. Така школа - одна. У більшості – грунтові спортмайданчики у бур’яні , розбитий асфальт, облуплені стіни. Тут навчаються діти пересічних містян.

Йдемо далі. Звісно, вимощеними плиткою тротуарами, які деякі містяни з короткою пам’яттю записують меру в актив. Придивіться уважніше – ця плитка придатна хіба що для викладення дворів. За рік вона розкришилася, через тротуари проростає бур’ян. Що буде ще через рік?
Коротка прогулянка черкасця центром міста або чому Бондаренко програє вибори

Іду і згадую народне прислів’я: «Якби у нашого мера був медичний завод, у нас була б гарна медицина. А так у нього плиточний завод – тому у місті широкі тротуари».

Кинемо погляд на асфальтове покриття, що кладе мерія. Воно прогинається під вагою транспорту, який залишає за собою колії. Особливо це помітно на нещодавно заасфальтованій вулиці Сумгаїтській.

Можна спробувати проїхати далі тролейбусом. У Черкасах тролейбуси рухаються не за графіком. Про контроль їх руху з допомогою GPS у мерії тільки розмови. Після 9-ї тролейбусний рух зупиняється узагалі. Можна чекати до ранку. На тролейбусному русі (вірніше на його відсутності) можна теж чимало нажитися? Тож не чекаємо тролейбуса, а йдемо далі.

Повертаємо до Дніпра. Простенький пам’ятник борцям за волю України. Видно що мерія економила на ньому, як могла. Що заробиш на пам’ятнику?

Йдемо далі до водосховища. З високого берега у Дніпро стікає смердючий струмок. Проблема стоків -- іще одна проблема, яку не вирішує міський голова.

Повертаємось убік центру до Долину троянд. Троянд тут майже немає. Зате далі – у бік Митниці є чималий шматок пляжу, відгороджений від містян забором. За забором якісь намети. Брешуть величезні пси. Містянам туди зась! Це теж центр міста – центріше не буває. Мер «не помічає», що кращий шматок пляжу відібрано у містян.

Простуємо по берегу далі – до Митниці. Помітно, що тут не прибирається багато років. Шматки паперу, пластикові стакан, огризки, об’їдки. Словом - пустир.

А далі – починається сама Митниця. Багато років мер обіцяє пустити сюди тролейбусний маршрут. Пустить? Навряд! Знову ж таки, які на тролейбусах відкати?

Сірі панельки, що давно вимагають ремонту. На стінах адреси сайтів, де можна купити наркоту. Написи ніхто не стирає. А навіщо? Хіба на цьому можна заробити? Піднімаємося назад до центру. Сходи розбиті.. Як тут зимою людині похилого віку чи дитині? ? Мабуть жахливо слизько.

І повертаємося назад до міськвиконкому. Ось там, на другому поверсі сидить мер. Вечоріє, я бачу, як у його кабінеті горить світло. Працює, чи міркує, як збільшити свої прибутки?
Коротка прогулянка черкасця центром міста або чому Бондаренко програє вибори

Чи переоберуть містяни його на наступний термін? Особисто я впевнений -- що ні. А ви як думаєте?

Андрій Сіренко
16.09.2020 14:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter