Талант відбрехатися

У соцмережах щодня з’являються новини, присвячені майбутнім місцевим виборам. Кандидат Йе заявив, що від «Слуги…» в мери Черкас не балотуватиметься. Кандидат Бо – балотуватиметься. Депутат Згі - про наміри висуватися ще не оголошував, проте відверте бажання демонструє…

Не збираюся оцінювати шанси претендентів у мери Черкас. Поки що це буде на рівні ворожби на кавових рештках.

Раніше, ще по молодості, приймав близько до серця, коли замість розумного Олійника у прямому сенсі – через вікно – в мери пролізав опецькуватий Волошин. Або коли інтелігентному Одаричу вказував у напрямку Румунії барижистий Бондаренко.
Талант відбрехатися

Проте чим менше особистих емоцій у політиці, тим ліпше. Бо децентралізація в Україні призвела до того, що якість Першої особи міста, за великим рахунком, не має вирішального значення.

Бо при найпідготовленішому та найграмотнішому мерові Олійнику Черкаси тупцювалися на місті. Не в останню чергу тому, що Володимир Миколайович мріяв при першій ліпшій нагоді переїхати до Києва.

Найкреативніший та найєвропейськіший Одарич, в силу різних причин, виявився для Черкас посереднім мером. Бо теж бачив місто, як трамплін для майбутніх звитяг.
Талант відбрехатися

Як це не дивно, але Бондаренко, який поступається всім попередникам разом узятим і кожному окремо – самий успішний мер в новітній історії. При тому, що книжок не читає та диплом про вищу освіту зроблено на Малій Арнаутській.

Попередники не мали в казні стільки грошей, скільки Бондаренко, але мали столичні амбіції. Бондаренко (слід віддати йому належне) тверезо оцінює власні можливості, має гроші в бюджеті, вкладає їх в дороги й тротуари, і – отримує від цього кайф. 11-те місце в списку «Батьківщини» на парламентських виборах йому біло відверто нецікаве. Хіба в парламенті є де лисому чоловіку кружляти з селфі-палкою й постити «відосіки» в Інстаграм?

Приклад Анатолія Васильовича доводить лише те, що після децентралізації при правильно окреслених пріоритетах більш-менш успішно керувати містом може будь-хто.

Тому який би фортель не викинув біля скриньок для голосування виборець, система місцевого самоврядування в Україні навіть з мавпи зробить нічого собі мера.
Однак є одна риса, без якої справжньому мерові Черкас не обійтися. Цю рису довів до автоматизму Олійник. Її натренирував Волошин. Про Одарича годі й згадувати. А Бондаренко щороку робить це артистичніше…
Талант відбрехатися

Справжній мер Черкас має бути щосекунди готовий відбрехатися навіть від звинувачення космічного масштабу. Він має досконало зіграти роль дружини, яку «застукав» у ліжку з коханцем чоловік, що повернувся з відрядження.

- Ну ось, - стомлено зітхає дружина. – Зараз знов будуть ці безпідставні підозри та огульні звинувачення…

Якщо маєте талант відбрехатися, будучи загнаним у глухий кут під дулом автомата – балотуйтеся в мери Черкас!

Сергій Цюрюпа
07.07.2020 16:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter