Боднар перейшов Рубікон чи підняв ставки?

Або ризикована гра на підвищення ставок «членських внесків», або реальний прояв політичної волі. Саме так можна оцінити 27-хвилинне відео, яке вчора поширив на своїй сторінці на ФБ голова Черкаської ОДА Роман Боднар (подивитися тут).

Короткий переказ: Боднар зібрав в ОДА представників правоохоронних відомств (Нацполіція, СБУ), прокуратури, екологічної інспекції, ДАБК, рибінспекції та запропонував присутнім провести виїзне засідання на узбережжі Кременчуцького водосховища.

Губернатор відвіз шановне товариство у два місця: 1) мікрорайон «Дахнівка», поруч з приміщенням Черкаської рибінспекції, на території кооперативу «Дачник-2016» ; 2) район черкаської «Митниці», де безпосередньо на березі, поруч з водою, відведено ділянку для будівництва багатоквартирного будинку.
Боднар перейшов Рубікон чи підняв ставки?

На території кооперативу «Дачник-2016» впродовж тривалого часу продовжується осушення території й засипання її будівельним сміттям. На карті дана територія – нерестовище риби. Насправді – майданчик, який постійно збільшується в розмірах. Очевидно, що його готують під будівництво приватних будинків.

А от на «Митниці» за відведення ділянки прямо на березі під будівництво багатоповерхового будинку проголосували депутати Черкаської міськради.

Боднар ставить запитання присутнім правоохоронцям й представникам контролюючих органів – як подібне взагалі можливо? Вимагає жорсткої реакції, перш за все, від прокуратури та екологічної інспекції. Запевняє, що той, хто боїться зіткнутися з криміналітетом, може писати заяву та йти з посади. Замість нього будуть працювати інші. Обіцяє, що братиме на себе відповідальність і персонально зупинятиме незаконні будівництва…

Присутні силовики, екологи та представники решти контролюючих організацій відверто збентежені. Бо:
Боднар перейшов Рубікон чи підняв ставки?

- добре знають, які прізвища стоять за кожним незаконним будівництвом;

- навчені досвідом, що будь-яка активність влади в питаннях будівництва на землях Водного фонду – імітаційна. Тому очевидно не можуть зрозуміти – чи то Боднар справді пішов на принцип, чи просто грає в принципового.

Це відео – бальзам для оптимістів. Бо демонструє просту й очевидну річ – для вирішення проблеми незаконного будівництва «хабаровських країв» на Дніпровому узбережжі не вистачало єдиного – політичної волі керівництва.

Уперше за весь час роботи в Черкасах голова ОДА «показав зуби». Якщо Боднар діє, а не імітує діяльність, то можна вважати, що 2 червня він «перейшов Рубікон» (є можливість, не пошкодуйте 27 хвилин часу й перегляньте відео).

Мешканці «хабаровських країв» на узбережжі Кременчуцького водосховища – це господарі життя нашого міста. Криміналітет, окремі депутати (й керівники) обласної та міської ради, відставні прокурори, есбеушники, мєнти. Представники великого бізнесу та люди, що в різні роки керували в ОДА чи міськраді. Якщо простіше – це черкаський «Спрут», мафія.

Оголосити війну їм – серйозний виклик. Особливо в умовах послаблення впливовості обласних державних адміністрацій по всій Україні.

Черкаській мафії простіше зібрати мільйонів так 10-15 доларів та простимулювати на рівні Києва переведення Боднара на нове місце роботи – в інший регіон. Якщо, звичайно, голова ОДА буде діяти так, як він говорив 2 червня на березі – в Дахнівці та на Митниці.
Боднар перейшов Рубікон чи підняв ставки?

Вчорашня виїзна нарада Боднара: відчутний удар по персональному опоненту– міському голові Черкас Бондаренку. Його «вуха» помітні за багатьма прибережними земельними оборудками.

Є привід оцінити дії Боднара зі стриманим оптимізмом. Він кинув виклик супротивнику, який сильніше за нього. Однак не виключено, що просто підняв ставки «ціни питання»…

Денис Сирцов
03.06.2020 16:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter