Перспективний план громад Черкащини малював Жак Паганель?

Перспективний план громад Черкащини малював Жак Паганель? В потужній фігурі голови Черкаської ОДА Романа Боднара від самого початку простежувалося щось «жакпаганелівське». Варто пригадати, як він в інтерв’ю розповідав, що для нього призначення на Черкащину було несподіванкою. Бо він розраховував очолити Луганську ОДА…

Але схоже, що розсіяний Жак Паганель незбагненно проліз у Черкаську ОДА, щоб географічно підсилити чернівецьку команду. Територію нові керівники регіону не знають. Кваліфіковані географи й картографи їм не завадять.

До чого цей пасаж у бік героя Жюля Верна? А ось до чого.

Учора Роман Боднар оприлюднив пропозиції щодо змін до перспективного плану Черкаської області. Пропозиції надіслані до Кабміну. Згідно із проектом, на Черкащині буде 67 громад.

Боднар: «З Романом Карманніком ми провели сотні зустрічей із жителями, виїздили в громади. Переконаний, що не знайдеться тих, хто скажуть, що їх не вислухали.

Проект плану подали в останній день, бо мали на меті прокомунікувати із якнайбільшою кількістю людей, а не спрямувати документ “для галочки”…»


Про сотні зустрічей з жителями – тут керівник Черкащини рівно в 100 раз перебільшив. Але не чіплятимемося до дрібниць. Краще уважно подивимося на карту, яку оприлюднив голова Черкаської ОДА.
Перспективний план громад Черкащини малював Жак Паганель?

Як не згадати, що Жак Паганель свого часу видав чудову карту Північної та Південної Америки, куди примудрився втулити …Японію.

Схоже, коли він малював кордони 67 черкаських ОТГ– географу у друзки розбили окуляри.
Перспективний план громад Черкащини малював Жак Паганель?

Адже на карті Черкаської області, яку, за словами Боднара, робили не для «галочки» - немає Дніпра. І Кременчуцького водосховища. Вони розділяють область на більшу - правобережну частину, і меншу - лівобережну.

Проігнорити таку водойму неможливо. Адже тільки в районі Черкас ширина водосховища становить близько 13 кілометрів. Але якщо дивитись на карту, яку Боднар з Карманніком відправили Гончаруку в Кабмін – то вся Черкащина мало чим відрізняється від пустелі Каракум чи Кизилкум.

Що заважало «жаку паганелю» зробити на карті Черкаської області бодай умовний водорозділ?

Крім очевидного ляпу є ще один привід для переляку. У Кабміні саме такий перспективний план можуть ще й затвердити. З Гончарука станеться нам ще й шмат Нової Зеландії додати...

Олександр Арабач
25.02.2020 16:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter