Кострубата українська діалектика

- Молодь – це сила. Я відчуваю це щоразу, як пишаюсь їх досягненнями, щоразу, як бачу їх амбіційність, щоразу, як спостерігаю їх боротьбу за втілення власних мрій…

Це уривок з лекції, яку 25 листопада студентам ЧНУ прочитав…мер Черкас Анатолій Бондаренко. Уривки з лекції - на офіційному сайті Черкаської міськради.
Кострубата українська діалектика
Усі фото - з офіційного сайту ЧМР

«…Для мене надзвичайно важливо не лише ділитись з молоддю своїми знаннями і досвідом, а й мати відкритий діалог. Вчора ввечері у нас було саме таке спілкування з майбутніми магістрами – інформативне, наповнене непідробної зацікавленості та щирості»…

Відстежуючи тернистий шлях Бондаренка впродовж останніх 10 років, Провінція впевнена: таких слів в глосарії мера Черкас немає. А оприлюднені на сайті складні лексичні конструкції він здатен без запинки прочитати лише з 3-5 спроби.

Найцікавіше: чому людина, яка в незбагнений спосіб отримала диплом про вищу освіту (за фальшування диплому в 2006 році тодішній Президент України Віктор Ющенко звільнив Бондаренка з посади голови Лисянської РДА), сьогодні, позичивши в Сірка очі, читає лекції в Національному університеті? І робить це не на кафедрі фізичного виховання, наприклад, а – в навчально-науковому інституті педагогічної освіти ЧНУ? Наскільки такий захід етичний, педагогічний та яке дидактичне навантаження несе?
Кострубата українська діалектика

…Після такого вихлопу праведного обурення, можна було б поставити крапку, затаврувавши нерозбірливість черкаських освітян та нахабство міського голови. Але насправді треба ставити велику КОМУ, бо директор Навчально-наукового інституту педагогічної освіти Тимофій Десятов…знає життя в Україні не по книжках мрійників та утопістів.

Варто згадати, як тиждень тому в ЧНУ презентували нову книжку «Сучасна освіта: Глосарій ключових понять». Її було видано коштом мера Черкас. Логічно припустити, що вчорашня лекція Бондаренка перед студентами – то форма подяки освітян перед благодійником.

Логіка життя в сьогоднішній Україні – покруч непоєднуваного взагалі. І якщо в Черкасах збільшення обсягів укладання тротуарної плитки сприятиме розквіту університетського книговидання – нехай так. Держава Україна виділятиме гроші на видання спеціалізованої літератури в пристойних розмірах лише тоді, коли рак хрюкне…

Тому якщо Бондаренко (й решта його заможних соратників – Тренкіних еts.) виділятимуть з чесно…заробленого хоча б на видання книжок – то гарна справа.
І нехай Анатолій Васильович читає за це скільки завгодно лекцій на будь-яких катедрах. Рідна Лисянка пишатиметься непростим своїм сином…
Проте який сенс у читання лекцій, написаних спічрайтерами?

Мер має озвучувати мотиваційні промови успішної людини до юнацтва й дівоцтва. Успіху сьогодні добиваються не ботани, а парубки непростої долі й складної репутації.

Тому не слід малювати студентам повітряні замки у візерунках. А розповідати без прикрас:

- про особливості проведення передвиборчої кампанії;

- про формування й освоєння бюджету;

- про способи утворення та підтримки депутатської більшості у міськраді.

Про це та багато іншого Бондаренко розкаже цікавіше за будь-яку книжку. Бо його досвід – абсолютно ексклюзивний…
Кострубата українська діалектика

Ось така вона, кострубата українська діалектика!

Денис Сирцов
26.11.2019 16:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter