Як Тулуб на Черкащині вибори «вигравав»

Як Тулуб на Черкащині вибори «вигравав»Коли черкаський тролейбус проїжджає повз біг-борд партії Регіонів «Дякуємо за довіру!», пасажири із посмішками перезираються, дехто крутить пальцем біля скроні. Вони знають, що Партія регіонів на Черкащині програла все, що могла програти. Але виборами керував особисто голова ОДА, Герой України Сергій Борисович Тулуб. У першому після виборів інтерв’ю він сказав, цитуємо: «Приємно те, що число прихильників Партії Регіонів на Черкащині, враховуючи перемогу наших висуванців у мажоритарних округах, суттєво зросло». А оскільки у області встановлено залізне правило – «є думка Тулуба, будь-яка інша - неправильна», тож і доводиться регіональній владі робити гарну міну при поганій грі і скрізь, під посмішки черкащан, заявляти: «Ми перемогли!».
Але виграли регіонали вибори на Черкащині, чи програли? Мабуть, найбільш об’єктивним висновками може бути порівняння з показниками області, що межує із Черкаською. Візьмемо , наприклад, сусідню область теж розташовану у центрі України – Кіровоградську…
Результати виборів 2012
Як Тулуб на Черкащині вибори «вигравав»

Як Тулуб на Черкащині вибори «вигравав»
Клікніть для збільшення

Результат Партії регіонів у Черкаській області становить 18,65% голосів виборців. Для порівняння – результат партії владі у сусідній Кіровоградській області на 7,6% більше - 26,25%. «Батьківщина» набрала на Черкащині на 5,51% більше, ніж на Кіровоградщині. «Свобода» на 3,26% більше, «Удар» теж взяв майже на 3 відсотка більше. Тобто, за партійними списками поразка регіоналів на Черкащині очевидна. А що ж по мажоритарних округах?
Якщо брати мажоритарні округи, то з 7 кандидатів, на яких ставила влада, поразки зазнали троє: самовисуванці - Жуковська (194 округ) та Губський (197 округ) і «регіонал» Решетняк (198 округ). Останній взагалі примудрився посісти тільки третє місце.
Підкреслимо, мова не йде про технічних кандидатів, які були висунуті ПР для нейтралізації негативу від «покращення» в країні, мова йде про кандидатів, яких, за наказом Тулуба, потужно підтримувала адмінвертикаль – від голів сільських рад до керівництва РДА, ОДА та правоохоронних органів.
Таким чином, результати виборів на Черкащині – це разюча поразка голови ОДА, який особисто керував виборами і партії влади. А тепер питання: чому ж програла партія влади?

Політика Тулуба

У відповіді на це запитання є економічна і політична складові. Часто вони перетинаються, або доповнюють одна одну.
Чим відомий Тулуб на Черкащині? Економічними успіхами? Зовсім ні! За економічними показниками тижневик «Коментарі» за 8 червня 2012 року поставив Тулуба на 26 місце серед губернаторів України(губернатор Кіровоградщини Ларін на 16-му), за вересень – Тулуб знову на традиційному 26 місці (Ларін на 14-му).
Відомий Тулуб іншими рекордами. Передусім тим, що обладміністрація видала книгу-фотоальбом "Рік поступу. Черкащина крокує вперед", де на 188 сторінках міститься 504(!) фотокартки очільника області . Лише на обкладинці їх – 30. А ще відомий тим, що два ректори Черкаського національного університету нинішній - Анатолій Кузьмінський і колишній - Володимир Поліщук укупі написали книгу – «Життєві шляхи родини Тулубів». Крім цього, Тулуб відомий тим, що до своєї річниці перебування на посаді видав журнал "Черкащина". На 50 сторінках (разом з обкладинкою) там розмістилось 56 фотографій Тулуба! Сергій Борисович у цьому номері був увіковічений в усіх можливих ракурсах: з дітками, ветеранами, медиками, спортсменами, пекарями, лікарями, фермерами, журналістами, директорами, робітниками, аграріями, науковцями, студентами, урядовцями...
Той же нарцисизм, до речі, простежується і на біг-бордах. За два місяці до виборів на Черкащині ще не було агітації за Партію регіонів, зате височіли десятки біг-бордів – Тулуб з дітьми, Тулуб з пенсіонерами (з великою групою і кулуарно), просто Тулуб із Зіркою Героя на лацкані. «Мы говорим Партия, подразумеваем – Тулуб. Мы говорим Тулуб – подразумеваем Партия». Мабуть так.
Цікаво порівняти кількість виборців, що голосували за ПР в області з кількістю членів партії обласної організації ПР. За ПР проголосувало 116 855 жителів області, у той же час за звітами в області налічується ні мало ні багато… 46 764 членів Партії регіонів. Більш того, із 540 сільських та селищних голів - 446 -члени ПР. Хіба є у когось сумніви, що всі ці цифри є дутими?
А ще Тулуб запам’ятався скандалом із публічним знесенням «Беркутом» наметового містечка опозиції, кадри якого обійшли всі інформаційні агентства України: опозиціонера Булатецького тягнуть по тротуару міліціянти. До речі, особистий рейтинг останнього до цієї акції не перевищував 5-7 відсотків, а дякуючи такій популяризації, за місяць Булатецький виграв у Жуковської з результатом майже 41% голосів. Хто ж створив йому такий рейтинг, проти якого навіть мільйони Фірташа виявилися безсилими? Питання риторичне.

Економіка Тулуба

І про другу складову програшу регіоналів: економіку під проводом Тулуба. Можемо, для сміху, процитувати Тулуба зразка 2010 року, коли він заявив тільки приїхавши на Черкащину: «Створимо Силіконову долину із Чигиринського краю!», «Побудуємо новий міст через Дніпро!», «Зробимо із Черкащини туристичну Мекку!», «Танки лише можуть пройти по ваших дорогах». А сьогодні? Виявляється, сьогоднішні дороги значно гірші ніж дороги «дотулубівського» зразка! Тому туристи об’їжджають Черкащину десятою дорогою. А про Силіконову долину у чигиринських ярах вже ніхто й не згадує.
За січень-жовтень 2012 року, порівняно з відповідним періодом минулого року, скоротилися обсяги промислового виробництва на 4,5 відсотка, на 14,5 відсотка зменшилися обсяги продукції будівництва. Призупинила розгортання своїх інвестиційних програм в області компанія «Нібулон». Потужна французька компанія «Bonduelle», плануючи інвестувати десятки мільйонів у спорудження поблизу Золотоноші найбільшого в Європі комбінату з переробки рослинної продукції, ознайомившись із апетитами і вимогами черкаських державних мужів, накивала п’ятами у Росію – там, виявляється, працювати простіше і дешевше. У 2012 році зупинили свою діяльність Бужанський і Жашківський цукрові заводи, Шполянська швейна фабрика, а в кінці року зупинив роботу завод «Богдан».
З початку 2012 року на 42,8(!) відсотка зросла заборгованість із виплати заробітної плати і на 1 листопада вона становила 16193,4 тис.грн. Постійно зменшується кількість фізичних осіб-підприємців, на 01.01.2010 року їх налічувалось 59008, а на 01.11.2012 - 53296 осіб.

Не ділом, а словом

А на днях ось таку от заяву голови Сергія Тулуба оприлюднила облдержадміністрація. «Я прийшов на Черкащину з конкретною програмою розвитку! Разом з командою ми розробили стратегічний план наших дій до 2015 року – «Будуємо нову Черкащину». Більшу частину вже виконано, але попереду ще багато завдань, спрямованих на поліпшення добробуту черкащан».
Так, виявляється, Тулуб більшу частину обіцяного вже виконав! А ми невдячні і не помітили!
В принципі, ні в кого сумніву немає, що програму Тулуба буде виконано й перевиконано. Але, швидше за все, в кращих радянських традиціях - тільки на папері. Наприклад, масовим накладом вийде черговий альбом про його досягнення - «Два роки поступу. Черкащина продовжує крокувати вперед», де на 100 сторінках буде 1000 фотографій Тулуба. Можна на додаток поставити ще сотню-півтори біг-бордів: «Тулуб будує міст через Дніпро», «Тулуб створив Силіконову долину на Чигиринщині» «Тулуб відкриває туристичну Мекку». Ректори-науковці напишуть книгу «Тулуб – незрівняний, мудрий керманич, залізний всеперемагаючий лідер і сонцеликий дороговказ Черкащини».
Але, як кажуть мудреці, хоч сто разів скажи халва, солодко в роті не стане. Та Тулубу на Банковій це пояснять, мабуть, уже весною, коли він програє перевибори, що призначені на 194-му Черкаському і 197-му Канівському - округах.
19.12.2012 13:40

Автор: Юрій Ісаєв
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
14:59 19.12.2012 pupkina:
тулуб справжній керівник совдепівського зразка. будь-які ознаки демократії в навколотулубівському просторі сприймає як зазіхання на свій авторитет, а себе вважає най-най-най. Тож безголосими і покірними себе оточив. тільки такого почту достойний такий король.