"Специфічно відреагували на різкий запах"...

Черкаси цікаві не лише тим, що тут часто на біле кажуть «чорне». Таким грішать всюди, і не лише в Україні. Неприємно, коли на очевидне вдягають коротенький жупан «неймовірне»…

30 вересня семеро людей (п’ятеро – діти) потрапили до лікарні після того, як в підвалі будинку на вулиці Крилова, 95 компанія «Нова якість» труїла блох. Офіційні особи (керівництво департаменту охорони здоров’я Черкаської міськради, керівник «Нової якості») по гарячих слідах вперто повторювали: факти отруєння не підтверджені, триває розслідування інциденту.

Ніби для Черкас звичайнісінька справа, коли 5-7 осіб з одного будинку потрапляють до лікарні. Ляпати можна все, що завгодно, лише для того, щоб заперечити очевидне: саме отруєння блох у підвалі стало причиною госпіталізації людей.

Така сумна «черкаська» звичка вперше дала про себе знати понад рік тому. Нагадаємо, що 8 травня 2018 року під час врочистої лінійки в черкаській ЗОШ №8 на відкритій території 53 учні та 4 вчителів отруїлися «невстановленою речовиною». Усіх їх було направлено до лікарні. Згодом провідати постраждалих дітей прилетіли тодішній прем’єр-міністр Гройсман та в.о. міністра охорони здоров’я Супрун.
"Специфічно відреагували на різкий запах"...

Як вже писала Провінція, поки дітей з 8-ї школи везли до обласної дитячої лікарні, троє військовослужбовців Черкаського автобату (гаражі автобату знаходяться в сотні метрів від території школи) потрапили до Черкаського наркодиспансеру. Офіційна причина – «нанюхалися клею». Хоча насправді бійці «бодяжили» бензин, парами якого отруїлися і учні розташованої поруч школи, і вони самі.

За кілька годин в приміщенні 8-ї школи було проведено засідання штабу з надзвичайних ситуацій. Воно вже насправді було комедією в чистому вигляді. Усі члени штабу точно знали про причину отруєння дітей, дорослих і військових. Однак до Черкас з метою попіаритися вже летів Гройсман. Прем’єр, який непокоїться здоров’ям дітей, які були отруєні військовослужбовцями ЗСУ – дуже «стрьомна» картинка.

Тому керівництво області й міста вирішили «дуркувати» скільки можна в надії на те, що якийсь час мине – і нові надзвичайні події зітруть пам’ять про 8-му школу…
Приклад виявився заразним. У випадку з отруєнням блох і людей на Крилова, 95 в Черкасах обрано аналогічну лінію поведінки – дуркування. Директор Департаменту охорони здоров’я Олег Стадник вдався до формулювання, яке залишиться в анналах казуїстики: люди не отруїлися, просто їхні організми «специфічно відреагували на різкий запах».
"Специфічно відреагували на різкий запах"...

Навіщо офіційні особи в Черкасах з очевидного роблять неймовірне? Бо турбуються про безпеку того місця, яким сидять в свої кріслах.

Найважче питання – до чого це може призвести? До тотальної невіри людей в те, що кажуть офіційні представники обласної та міської влади. І в ситуації, коли (тьху-тьху, звичайно) станеться техногенна катастрофа, ніхто не віритиме владним спікерам і діятиме на власний розсуд. А це призведе до безладу і паніки.

Рецепт поведінки в такій ситуації простий. Не знаєш, як вчинити, роби по закону. А в Конституції на такі випадки є окреме формулювання: ніхто не зобов’язаний виконувати очевидно злочинне розпорядження. В умовах небезпеки і техногенних аварій влада має говорити людям правду. А не думати про свій тухес…

Олександр Арабач
03.10.2019 17:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter