Зе-розруха - не в клозетах

Сьогоднішні події в Черкасах знову нагадують професора Преображенського. Розруха – вона не в клозетах. Вона в головах…Зе-розруха – не виключення.

Однією з її ознак став сьогоднішній виступ обласного військового комісара Євгенія Курбета на колегії Черкаської ОДА.
Зе-розруха - не в клозетах

Цитую за «Прочерком» : «Євгеній Курбет зазначив, що завдання по призову провалені.

…Жашківський район – виконання складає 40%; Звенигородський – 38%; Золотоніський – 24%; Камянський – 30%; Канівський – 25%; Маньківський – 22%; Монастирищенський – 17%; Смілянський – 30%; Тальнівський – 39%; Уманський – 28%; Черкаський – 27%; Чигиринський – 35%; Чорнобаївський – 18%.

– Всі кого не назвав мають 50 і більше відсотків. На жаль, на 100% не виконав жоден район. Тому даємо ще тиждень до 8 жовтня. Тоді ж будуть перші відправки. І голови райдержадміністрацій персонально відповідальні за призов. Це обороноздатність нашої держави, це державне завдання і ми не повинні пасти задніх…»


Біда не в тім, що на Черкащині – чергові проблеми з призовом (хоч і з цим – так само). Біда в тому, що голів районних державних адміністрацій в Черкаській області – НЕМАЄ. Вже кілька місяців після відповідних указів Президента усіма РДА керують виконувачі обов’язків. Їх і так звільнять найближчим часом, тому ніхто «до 8 жовтня» в районах задля зміцнення обороноздатності напружуватися не буде.

Але Курбет – то півбіди. Жоден з учасників колегії чомусь не перебив полковника: «Пане воєнком, а з ким ви оце щойно розмовляли з трибуни?».

Добре, коли це було з елементарної ввічливості до заслуг воєнкома, а не тому, що керівники області – члени клубу «Склероз – то наше все».

Згодом губернатор Шевченко видав на ФБ шедевр управлінської думки. Цитата:
Зе-розруха - не в клозетах

«Жодний прийом громадян чи нарада не проходила без скарг на керівника котрогось із територіальних органів міністерств чи інших центральних органів виконавчої влади. Зокрема, йдеться про Головне управління Держгеокадастру, ГУ ДФС, Головне територіальне управління юстиції, Головне управління Державної казначейської служби, Служба автомобільних доріг в Черкаській області і т.д.

Кабмін вже розпочав перезавантаження влади та провів низку звільнень та призначень… Прошу черкащан висловити свою аргументовану думку щодо професійності та доброчесності чинних керівників. Ще раз наголошую: аргументовану. Озвучуємо конкретні факти, якщо такі є…».


Треба говорити, що оцінювати професійність і доброчесність керівників слід не по скаргам громадян? Вірніше – не лише по скаргам.

Є об’єктивні відомчі показники роботи. Є рейтинг довіри людей до працівників тих чи інших управлінь та установ. Є моніторинг ЗМІ та соцмереж, який дає більш-менш повну картину проблем (якщо такі є). Також треба враховувати і скарги людей, звичайно. Якщо їх багато, то проблема справді існує.

Але зміни по-Шевченківськи простіші. У перекладі з езопової мови пропозицію губернатора слід розуміти приблизно так: « На посади керівників в Головне управління Держгеокадастру, ГУ ДФС, Головного територіального управління юстиції, Головного управління Державної казначейської служби, Служби автомобільних доріг в Черкаській області вже є наші люди. Щоб не заморочуватися з мотивами звільнень, «стучіть» до 6 жовтня на тих, хто працює там тепер…».

Приблизно так вже прибрали прокурора Овчаренка. Влітку на зустрічі Президента з «партгоспактивом» три фігуранти по кільком кримінальним провадженням… пожалілися Зеленському на прокурора. Через кілька тижнів Овчаренка звільнили. При цьому в Генпрокуратурі підкреслили, що під час візиту в Черкаси Володимиру Зеленському «скаржилися на роботу прокурора Черкаської області».

Так, у кожній із згаданих Шевченком установ все дуже непросто. В окремих (Держгеокадастр, Служба автомобільних доріг) – критично. Але звільняти керівників і призначати нових слід грамотно. А не так, що на зміну одному складу «погорілого театру» приходить нова «трупа».

Розруха не в клозетах…Зе-розруха – точно не там.

Сергій Цюрюпа
01.10.2019 17:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter