Котеджний облом

Котеджний обломМинулої п`ятниці «Газета по-українськи» повернулася до теми будівництва в Черкасах соціального житла. Виявляється, розпіарені минулої осені міською владою котеджі досі не зведені. У зв’язку з цим – лише 3 факти.

Факт 1-й

31 жовтня 2011 року Черкаська мерія офіційно повідомила про початок нової філософії будівництва житла в Черкасах. У мікрорайоні «Яблуневий» коштом міського бюджету почали зводити три будиночки котеджного типу площею 60, 80 та 120 м кв.
У мерії пояснювали, що будівельний майданчик на розі Ватутіна-Рябоконя –експеримент. Місто взяло на себе усі роботи з підведення комунікацій. Забудовник не витрачає на це коштів, а головне часу. Він займається лише будівництвом, причому за спеціальною технологією.
За два місяця котеджі вже будуть зведені, обіцяли в жовтні 2011 року. Вони зводитимуться не під продаж, а будуть прикладом для всіх охочих обрати собі той чи інший варіант і замовити собі подібне будівництво.
— Це буде програма реалізації доступного житла для громадян. У цьому проекті задіяні кілька сторін. Міська влада, яка виділяє земельну ділянку, будівельник, що зводить за короткий термін будинок, і покупець, який має можливість придбати собі житло. Вартість 1 кв. м буде значно меншою, ніж ціна квадратного метра у багатоповерхових будинках. Я думаю, різниця складатиме 20-30%, — розповідав восени 2011 року Сергій Одарич.

Факт 2-й

Через 7 місяців, у травні 2012 року, коли, за словами мера Черкас, демонстраційні будиночки вже повинні були бути давно добудовані, директор «Черкасиінвестбуду» Денис Жмаєв пообіцяв журналістам, що ось-ось, після розблокування казначейського рахунку його підприємства, котеджні будиночки в «Яблуневому» будуть зведені. Проте, пан Жмаєв визнав, що по котеджам існує чимало запитань. «Ці будиночки взагалі дуже дорогі. Не було продумано будівельний об`єм, - зізнавався тоді Жмаєв. – Собівартість одного квадратного метра житла в котеджі на 120 квадратних метрів – близько 700 доларів за квадратний метр.
Нагадаємо, після цих слів Жмаєва Провінція піддала сумніву заяву Одарича, що в подібних котеджах вартість квадратного метра буде на 20-30 % дешевше, ніж квадратний метр в багатоповерхових будинках. Але зараз то вже не так важливо, бо…

Факт 3-й

Майже рік не можуть закінчити будівництво котеджів в черкаському мікрорайоні Яблуневий, повідомляє gazeta.ua (насправді, понад рік, - Пров.).
- З самого початку будівництва не оформили декларацію на початок робіт. Нам довелося проводити експертизи, складати проект, а потім подавати документи на фінансування, - розповідає директор КП Вадим Гураль. Він очолив його в червні 2012-го. До цього «Черкасиінвестбудом» керував депутат міськради Денис Жмаев. У березні він говорив, що роботи з будівництва виконали на 100%. Обіцяв заселити людей на початку травня.
- Відновили фінансування і зараз роботи ведуть в повному обсязі. Підрядник обіцяє завершити до нового року всі внутрішні роботи, встановити систему опалення, водопостачання. Ще поставимо унітази, раковини, поклеїмо шпалери. Але виконання робіт не означає заселення, - говорить директор.
Будинки будуть у комунальній власності з демонстраційним характером. Людей туди заселять безкоштовно. Єдина умова - в робочі дні завжди хтось повинен бути вдома з 10.00 до 18.00, щоб зацікавлені таким житлом могли прийти і подивитися.

Три висновки:
- замість початку ери «нової філософії будівництва житла» Черкаси отримали звичайний довгобуд, термін завершення якого – невідомий;
- вартість квадратного метра в котеджів виявилася суттєво більшою, ніж у черкаських новобудовах, будівництво розпочали без продуманого з самого початку будівельного об`єму (слова Жмаєва) та без оформлення декларації на початок робіт (слова Гураля).
- так сталося тому, що в Черкасах «немає людей, здатних мислити майбутнім, а люди, які оточують мера, мають несучасну освіту».
17.12.2012 17:00

Автор: Сергій Цюрюпа
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter