Формальдегід під зеленим капелюхом

У січні мер Черкас Сергій Одарич повідомив про намір особисто опікуватися впровадженням в Черкасах транспортної реформи. Деталі могутнього плану можна освіжити тут.
Зокрема, мер повідомив про майбутнє придбання автобусів французького виробництва, що були у використанні і мають рівень викидів Євро-4. На переконання міського голови, 150-180 таких автобусів могли б закрити всю потребу міста в пасажирських перевезеннях.
- Це дозволить значно покращити екологічний стан міста, - переконував Одарич.

Що зробили б французькі газетярі, якби мер великого міста, за наявності у Франції свого виробництва маршрутних автобусів, заявив, що збирається купляти українські автобуси, які на додачу кілька років обслуговували пасажирів? Слів цих ми наводити не будемо. Що вдієш, коли так турбує Одарича забруднення навколишнього черкаського середовища. Хіба погано?
Але остання інформація від Державної екологічної інспекції області породжує деякий сумнів у щирих намірах вільного демократа Одарича вдягнути на голову зеленого капелюха. Як відомо, свій трудовий шлях у Черкасах мер розпочав генеральним директором на черкаському ДОК. Сьогодні формально відношення до підприємства він не має. Але (як би сказати делікатно?) щирий інтерес до долі комбінату в душі Сергія Олеговича ніколи не згасав.
Так от: екоінспекція завершила планову комплексну перевірку дотримання вимог
природоохоронного законодавства на черкаському ТОВ "Мареллі" (нова назва підприємства).
Як зазначається в офіційній інформації перевіряльників, підприємство належить до високого ступеня ризику, займається виробництвом ДСП, фанери, меблів тощо.
За результатами перевірки атмосферного повітря та водних ресурсів, екологічного контролю земельних ресурсів, за поводженням з відходами та небезпечними хімічними речовинами, виявлений ряд недоліків в організації та здійсненні природоохоронної діяльності на підприємстві. Найбільш значущі з них в галузі охорони атмосферного повітря, а саме:
  1. відсутність контролю за дотриманням затверджених обсягів граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря;
  2. не виконуються заходи по досягненню встановлених нормативів граничнодопустимих викидів;
  3. не розроблені та не погоджені паспорти на установки очистки газів, не проводиться їх технічний огляд та контроль на відповідність фактичних параметрів роботи установок;
  4. у галузі поводження з відходами виявлене перевищення ліміту на утворення та розміщення відходів за 2011 рік, несвоєчасно здійснюється передача відходів спеціалізованим підприємствам тощо.
За виявлені порушення природоохоронного законодавства до адміністративної відповідальності притягнуті три відповідальні посадові особи.
Черкаське «Мареллі» - основний в обласному центрі забруднювач повітря формальдегідом – речовиною, яка належить до 1-го класу небезпеки. Під час перевірки з`ясувалося, що на підприємстві регулярно перевищують надані «Мареллі» обсяги забруднення по багатьом іншим речовинам. Ситуація залишається незмінною впродовж багатьох років.
Як же так сталося, що мер Черкас - ну майже «зелений», якщо судити по його автобусним пропозиціям, а рідне підприємство –екологічний «бєспрєдєльщик»?
Щось не клеїться. Не можна любити природу, але рівно до стіни, що оточує милий серцю комбінат. Чи можна?
Ми обов`язково продовжимо тему…
Формальдегід під зеленим капелюхом
15.02.2012 18:10

Автор: Сергій Цюрюпа
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
20:06 15.02.2012 Student:
Йой! Та шо ж я допустив! З переляку, як побачив рекламу на маршрутці про докторапро у мене нєвольно воно і проявилося у вигляді формааль...ну да, того самого гіда! Дуже перепрошую черкасчанок. СОРІ!!!
19:06 15.02.2012 CompyT:
Золотой ты человек, Юрий Венидиктович...