"Обливані батли" за згодою

Що таке «поливальний понеділок» - пам’ятаю з 16 квітня 1990 року. Тоді в ранзі правовірного члена ВЛКСМ вперше побував у Львові на Пасху. І вже в понеділок на площі Ринок вередливе хлоп’я облило мене з кухлика холодною водою. Піймати негідника не вийшло, адже увесь центр Львова був заповнений такою ж, як і мій засранець, радісною й мокрою до останньої нитки дітлашнею…
"Обливані батли" за згодою

Одного погляду на добре лице керівника черкаського Департаменту освіти Сергія Воронова (та його блискучі рекурсії) достатньо, щоб зрозуміти: місія Воронова – робити черкаських дітей щасливими. А хто знає про дитяче щастя більше, ніж учорашній трієчник?
"Обливані батли" за згодою

Постало перед Вороновим важливе завдання – як правильно, кошерно й духовно зустріти Пасху? І народив Воронов наказ №273 від 9 квітня (усі охочі можуть знайти його на сайті Департаменту). Серед корисних та цнотливо-консервативних заходів: вуличної інсталяції Великодніх дерев та пленеру юних художників, виставки декоративно-прикладного мистецтва та музично-розважальної програми, спочатку й не помітиш перлину з перлин. І звучить вона так, що навіть з третьої спроби зрозуміти важко – молодіжний проект «Обливані батли».
"Обливані батли" за згодою
Клікайте для збільшення

"Обливані батли" за згодою

У пункті 7 наказу Воронова значиться: «Керівникам закладів освіти міста (за згодою) організувати участь студентської молоді та учнів 9-11 класів у молодіжному проекті «Обливані батли» 29 квітня 2019 року на Соборній площі в рамках Черкаського Великоднього фестивалю…»

Нехай читаючу публіку не вводить в оману номенклатурна обмовка «за згодою». Усно директорів та завучів всіх шкіл Черкас зобов’язали (або тактовно порадили, рекомендували, попросили) привести на центральну площі Черкас у вихідний день по 60-т (шістьтдесят) учнів 8-11 класів.

У Черкасах – 45 середніх шкіл, професійних ліцеїв, технікумів, коледжів. Якщо директори всіх середніх навчальних закладів забезпечать явку, яку просить Департамент Воронова, то в центрі Черкас 29 квітня у супроводі вчителів та завучів з виховної роботи зберуться 2 700 учнів від 13-ти до 17-ти років, готові до "батлу".
"Обливані батли" за згодою

Воронов вважає, що 2 700 мокрих школярів, які вже за хвилину після старту обливання перетворяться на некерований натовп, братимуть участь в молодіжному проекті «Обливані батли» з «метою популяризації та збереження народних традицій, всебічного розвитку громадян міста і …в рамках заходів до дня Великодня».
Традиційну постпасхальну народну забавку (по суті - стихійну) в Черкасах Воронов вирішив перетворити на загальноміський офіційний захід, відповідальність за проведення якого покладено на завучів та класних керівників.

Сухим з педагогів не залишиться ніхто, коли освітою "рулить" креативний трієчник …

Тягнибок Фаріонов
16.04.2019 19:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter