Краще пізно, ніж ніколи

8 травня 55 учнів та 4 педагоги 8-ї школи Черкас потрапили до лікарні після отруєння на врочистій лінійці до дня Перемоги.
Краще пізно, ніж ніколи

Тоді черкащани переконалися в доброті прем’єра Гройсмана. Він того ж дня негайно вилетів до постраждалих школярів на гелікоптері.

Аплодували сміливим «кіборгам» з обласного штабу з надзвичайних ситуацій. Вони вже за кілька годин проводили засідання на території школи. Без масок и протигазів. Незважаючи на те, що офіційно по сьогоднішній день причина отруєння школярів – невідома.

Пізніше три авторитетні спеціалісти - екс-заступник глави Державної санітарно-епідеміологічної служби України Святослав Протас, гендиректор Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я Володимир Курпіта й керівник Рівненського обласного лабораторного центру Роман Сафонов, незалежно один від одного, заявили – найбільш вирогідною версією вважали отруєння людей випаровуваннями свинцю. Поруч – гаражі й цистерни Черкаського автомобільного батальону. Там проводилися маніпуляції з підвищенням октанового числа бензину. Спеціалісти припускали, що випаровування сталися через розлив нафтопродуктів. Вітер дув якраз у напрямку 8-ї школи…

Існувала й офіційна версія – розпилення невстановленої отруйної речовини невстановленими зловмисниками в невстановленому місті і в невстановлений спосіб.

Ще в травні чимало говорилося про те, що необхідно провести відтворення події. Щоб кожен постраждалий пригадав – в якому місці під час лінійки йому стало зле. Так можна було б зрозуміти, як поширювалися отруйні пари.

Однак по сьогодні офіційних результатів розслідування не оприлюднювалося. І ніяких відтворень події – теж.

Якщо допустити, що Протас, Курпіта та Сафонов мали рацію, то було незрозуміло одне – якщо отруїлося стільки дітей та дорослих - за кількасот метрів від місця розливу, то чому не постраждали військовослужбовці Черкаського автобату?

Провінція має підстави вважати, що всі офіційні особи знали про причину отруєння дітей в 8-й школі…по гарячих слідах.

Адже зранку 8 травня до Черкаського наркодиспансеру було доставлено трьох військовослужбовців. Причина – отруєння внаслідок того, що вони нюхали клей…Одночасно в обласну дитячу лікарню привезли щколярів і педагогів 8-ї школи.
Краще пізно, ніж ніколи

Провінція не може навести документального підтвердження лікування військових в наркодиспансері(не виключаємо, що навіть історії хвороб «любителів клею»…кудись пропали). Але, враховуючи суспільну значимість цієї інформації, на свій страх і ризик, вважаємо за необхідне оприлюднити її. Сумнівів у порядності свої джерел не маємо…

Члени ж обласного штабу з надзвичайних ситуацій, напевно, знали і про обласну дитячу лікарню (про це знали всі), і про наркодиспансер (про це знали ті, кому «положено»). Поєднання двох фактів давало їм можливість сміливо ходити по школі без засобів індивідуального захисту.

Хто вирішив засекретити причину НС в 8-й школі? Уряд? Міноборони?

Можна й надалі відмовчуватись, удавати, що слідство триває, й стояти на версії «невідомі зловмисники…в невідомий спосіб…невідому речовину».

Але краще - заспокоїти батьків, школярів та педколектив 8-ї школи. Згадати, що поруч з 8-ю школою – житловий масив. І подумати про інше місце для розташування автоцистерн Черкаського автобату.
Краще пізно, ніж ніколи

Краще зробити це пізно, ніж ніколи…

Віктор Борисов
10.09.2018 13:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter