Скандальна лінійка

Телеканал «Антена» оприлюднив сюжет про лінійку в Черкаській спеціалізованій школі №27.

На лінійці директор школи Надія Олійник звернулася до учнів і батьків російською мовою.

Ситуацію прокоментував керівник департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міськради Сергій Воронов.

«Ще вчора в мережі інтернет з'явилася інформація про те, що директор 27 Черкаської школи заборонила учням приходити на лінійки у вишиванках та національному одязі.

Сьогодні вранці мною була направлений представник Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради на урочистості до закладу для перевірки згаданих фактів.

Протягом дня наш представник доповів, що наведені факти частково мали місце, а самі урочистості проведені на незадовільному рівні, зокрема обговорили питання ведення урочистих заходів НЕДЕРЖАВНОЮ мовою.

Відповідно було дано провести службове розслідування і, думаю, вже завтра будуть перші результати та інформація.

Позиція нашої команди категорична: всі державні заходи мають проводитись лише державною мовою, а службовці, що отримують зарплати від міста чи держави при виконанні своїх обов'язків мають послуговуватися ВИКЛЮЧНО державною мовою.

…Тому, анонсую, - надалі ніяких російських класів. Черкаси - українське місто! Черкаси - Україна!»


Після роздмуханого два роки тому цькування вчительки з 17-ї школи Макаренко – у патріотичної спільноти Черкас з’явився новий ворог – заслужений учитель України, заслужений працівник освіти України, кавалер ордену «За заслуги» III ступеня Надія Олійник. Яка директорствує в 27-й школі з …1981 року і 37 років поспіль виступала на лінійці російською мовою.
Скандальна лінійка

Провінція спробує нагадати черкаському Департаменту освіти , що таке робота директора школи й за якими критеріями її слід оцінювати.

Звичайний робочий день директора будь-якої школи це: «розбір польотів» між п’ятикласниками, які побилися. «А-я-яй» з серйозним обличчям – «бійцям», «а-та-та» - викликаним батькам (і ще добре, якщо вони одне одному нічого не зламали).

Після дощу – протікає дах на третьому поверсі. Слід знайти душе швидко, бажано з батьків дітей, які вчаться, тих, хто може нашвидкуруч залатати дах. І готувати папери до Департаменту, щоб на ремонт в бюджеті заклали кошти. Років через 2-3 дадуть…

Розібратись, чому діти почали скаржитися на обіди в їдальні. Посваритися з поваром, який вважає, що все нормально…

Викликати вчителя хімії й влаштувати «розбір польотів» – чому завалила відкритий урок перед студентами.

Виступити перед делегацією з (неважливо звідки) й биту годину розповідати – в яку чудову й передову школу вони прийшли.

Вирішити з дільничним інспектором поліції, як бути з двома одиннадцятикласниками, які знову прийшли на уроки в стані наркотичного сп’яніння.

В 1243-й раз зібрати технічок і максимально лагідно попросити ретельніше прибирати шкільні туалети…

І вже за хвилину йти на свій урок, де, думаючи про хлорку й вбиральні, спробувати чомусь вчити дітей перехідного віку, які жартують завжди нижче поясу й регочуть над кожною почутою дурнею від сусіда по парті.

Це – звичайний, середній за навантаженням, день директора будь-якої - елітної, спеціалізованої чи звичайної - школи.
Скандальна лінійка
Вчителі спеціалізованої школи №27

Якщо за цих умов у його школі:

- теплі класи навіть тоді, коли за вікном -20;

- працює досвідчений, фаховий педколектив, вчителі систематично підвищують свій рівень та отримують нові категорії;

- випускники демонструють високі результати ЗНО (зокрема, з української та англійської мов) та вступають до провідних внз;

- прибрана прилегла територія, гарний шкільний стадіон та спортзал, сучасні кабінети та класні кімнати…

А ще – випускники приходять провідувати колишніх вчителів після закінчення школи. Якщо все так або хоча б на 60-70 відсотків так – директор школи на своєму місці.

Чому директором міського Департаменту освіти може з вулиці прийти й «руками водити» будь-який «воронов»? Тому що директорами шкіл не треба керувати. Ті й так знають, що робити.

Надія Олійник – незмінний директор 27-ї школи вже 37 років. 37 років на горі маленького вулкану, яким є кожна школа - найкраща характеристика професійних навичок педагога.

Прийди завтра Воронов - з відмінним знанням державної мови та завченими гаслами партії «Свобода»- працювати директором 27 школи. Вже за рік-два там настане розруха…
Скандальна лінійка

Хоча в того, хто прагне оцінювати людей в освіті за системою координат «свій – чужий» - розруха, перш за все, - в головах.

Геннадій Саприкін
05.09.2018 15:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter