Ідеальний полігон

8 травня в черкаській ЗОШ №8 на ранковій лінійці від отруєння невідомою речовиною постраждали 55 школярів та 4 педагогів. Ця подія одразу привернула до Черкас увагу всієї країни.
Ідеальний полігон

Вже через кілька годин після НС в школу з’їхалися члени обласного штабу з ліквідації надзвичайних ситуацій. На гелікоптері до Черкас прилетіли прем’єр-міністр Володимир Гройсман та в.о. «реформи в медицині» Уляна Супрун. Наскільки допоміг дітям прильот «дяді Вови» - невідомо. Але вже за кілька днів майже всі постраждалі діти й дорослі були виписані з лікарні.
Ідеальний полігон

На всіх рівнях було заявлено, що над вивченням обставин отруєння в 8-й школі працюють всі служби. Робиться все необхідне. Про результати буде негайно проінформовано…

Однак попри те, що незалежні експерти, окремо одне від одного, назвали найбільш ймовірну причину отруєння школярів та педагогів, офіційно причина НС в 8-й школі не встановлена досі. Керівники всіх відомств, які проводили розслідування, продовжують ефективно працювати на своїх місцях. Подати у відставку через профнепридатність? Не дочекаєтесь!

Зрозуміло, що найбільш зацікавленою стороною в цій трагікомічній історії були батьки учнів 8-ї школи. 28 травня на сайті міської ради Черкас ними була зареєстрована електронна петиція під назвою «Безпека наших дітей у школі №8 м. Черкас». Автор електронної петиції пропонував: «У зв'язку з небезпекою повторного отруєння та задля повного захисту і безпеки наших дітей у школі № 8 м. Черкас вимагаємо терміново встановити камери відеоспостереження у будівлі школи та на її території! А також у школі повинен бути охоронець! Батьки занепокоєні за життя своїх дітей!».

Не дивно, що петиція надзвичайно швидко зібрали необхідні 250 голосів. І за правилами мала б бути винесена на обговорення на сесію Черкаської міської ради.
Але розгляд цієї петиції триває й досі. Бо остання сесія Черкаської міськради збиралася ще 12 червня. А наступна запланована на кінець серпня, бо депутати разом з мером більше занепокоєні власною безпекою, аніж якимось там дітьми з якоїсь там школи.

Отже, попередні підсумки такі:

1) причина отруєння дітей та педагогів 8-ї школи – не встановлена;
2) офіційних пояснень того, що сталося 8 травня в Черкасах – не надано;
3) версії незалежних експертів щодо причин – не почуто й не проаналізовано;
4) як запобігти повторенню подібних НС у Черкасах – невідомо;
5) навіть елементарних заходів безпеки в ЗОШ №8 у Черкасах - не вжито.
Ідеальний полігон

Представники світового тероризму – ласкаво просимо в Черкаси! Тут ідеальний полігон для експериментів з розпиленням ОР у школах, дитсадках, університетах тощо…

Денис Сирцов
16.08.2018 19:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter