Яка зозуля на мера Черкас в поліцію накувала?

Мер Черкас знову втрапив у халепу. Будь-хто може прочитати ухвалу слідчого судді Придніпровського райсуду Н. Кондрацької. Вона дозволила працівникам поліції перевірити інформацію про те, що в декларації за 2016 рік Анатолій Бондаренко не повідомив про отримання цінного подарунка на день народження.

За інформацією поліції, 8 серпня 2016 року група депутатів Черкаської міськради у складі 10-15 осіб подарувала Бондаренку наручний годинник «ZENITH». При цьому кожен з депутатів виклав по 1 тисячі доларів США.
Яка зозуля на мера Черкас в поліцію накувала?

Де сталася ця делікатна подія? Завдяки архіву Провінції ми знаємо, що в день свого народження в 2016 році Анатолій Васильович був у відпустці. Мандрував разом з дружиною до моря.
Яка зозуля на мера Черкас в поліцію накувала?

Якщо прийняти версію поліції, то годинник «ZENITH» був вручений мерові десь у районі курортного Чорноморська під Одесою.

Насправді, подія для української номенклатури – буденна. Мерам, губернаторам, головам облрад постійно дарують коштовні речі на свята й дні янгола. Підносять золоті злитки, коштовні годинники. Ну, не книжки ж про Гаррі Поттера дарувати…

Мета таких подарунків – як на долоні: ми вітаємо шановну людину (читай – вітаємо посаду) й сподіваємося, що ті чудові стосунки, які склалися між нами зараз (читай – маємо доступ до корита), залишатимуться такими й надалі.

При цьому мер мав знати прізвища всіх депутатів, які висловили йому в такий спосіб повагу. Ніхто з «пацанів» по «штукарю баксів» викидати не буде. Не той контингент.

Маємо дві версії цією неприємної для Бондаренка історії . І обидва для нього невтішні. Версія перша: мер «забув» згадати про подарований годинник за 15 тисяч доларів, бо розуміє, що це по факту – хабар.

Версія друга: Бондаренко справді забув (без лапок) про годинник. Назвати його взірцем організованості було б серйозним перебільшенням. Якщо так, то можна приблизно уявити розмір «подяк та подарунків», які отримує від гарних людей міський голова середнього за розмірами обласного центру України. Хтось з дарувальників, образившись на мера, вирішив, що вкладена в спільну справу «штука баксів» не принесла очікувані дивіденди, тому й поділився з поліцією делікатною інформацією.

Хто Брут? Швидше за все, Бондаренко здогадується.

У країнах ЄС після такої історії чиновник однозначно йде у відставку. В Україні ж – як домовляться…

Юлій Бютов
13.04.2018 17:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter