Черкасиобл...не енерго

Сьогодні можна багато чого зробити, не виходячи з дому. Наприклад, взяти квиток на літак до Мілану, забронювати ложу у Ла Скала й неспішно розпивати Шато Мутон Ротшильд (Пойяк) Премьер Гран Крю (зазделегідь замовлене) на терасі тамтешнього ресторану.

Можна замовити екстрім-тур у Перу, придбати капці зі шкіри крокодила в інтернет-магазині в Австралії з доставкою до дверей.

А можна кілька днів поспіль навідуватись у приймальну директора черкаського міського РЕМ ПАТ «Черкасиобленерго» Вадима Трохимця. І зійти з небес на землю.
Тут час зупинився. Якщо на стіні зашумить «брехунець», і Леонід Ілліч Брежнєв почне читати доповідь на 25-му з’їзді КПРС – ніхто й не здивується…


Привід для візиту в РЕМ – дрібний. Ось лічильник на стіни мого будинку. Коробка лічильника - опломбована. Така забаганка місцевих енергетиків, які убезпечують себе від «кулібіних», що крадуть електроенергію.
Черкасиобл...не енерго

Потрібен дозвіл на те, щоб зняти пломбу з коробки і під’єднати один провід до електролічильника.

Справа трьох хвилин, якщо за великим рахунком.

Минулої п’ятниці йду до черкаського РЕМ на Благовісну,166.
Черкасиобл...не енерго

Перша зупинка –кол-центр. Щойно відкритий. Розповідаю суть проблеми.

- Зайдіть до абонвідділу, вам скажуть, що робити…

Абонвідділ. «Пишіть заяву директорові. У довільній формі. І йдіть з ним у приймальну».

Приймальна директора Черкаського РЕМ. Людей – у два поверхи.

- Чи прийме зараз ваш директор? – запитую секретарку.

- Ой, у нього там комісія…Десь годину треба почекати…

- У мене така дрібна справа…Ось – пломба…Ось – зняти…

- Ні-ні! Це вирішує тільки Вадим Петрович…

- Добре, тоді зайду в понеділок…

У понеділок у приймальні Вадима Петровича дві секретарки й зо два десятки людей. Всі злі. Всі – з паперами в руках. Багато хто тут вже не перший день. Бачу, що, ставши в чергу, вб’ю кілька годин власного безцінного й неповторного життя. Може завтра пощастить?

Вівторок, сьогодні. У приймальні – дві секретарки, три відвідувачі.

Секретарці: «Може лишу вам заяву? Тут же дрібниця…За електроенергію плачу вчасно. Кілька років тому взагалі електролічильники були у нас в будинках. Без пломб. Це ж Ви придумали зайвий клопіт…

Секретарка: «Треба говорити тільки з директором. Може він вам відмовить…

- А де директор?

- Десь вийшов…Скоро має бути.

О 12.00 в черкаському міському РЕМ починається обід. Відвідувачів виставили за двері директорської приймальні. Трохимець не прийшов…
Черкасиобл...не енерго

Нещодавно в установах багатьох міст стали з’являтися таблички «Установа, привітна до людей». Бачив такі в Полтаві, Одесі. Було таке за часів Одарича й у Черкасах.

Новий стиль спілкування службовців та відвідувачів.

- Ми тут для того, щоб вирішити ваші проблеми. При цьому ми раді вас бачити, посміхаємося й намагаємося вам допомогти…

У міському РЕМ ПАТ «Черкасиобленерго» до людей не те що непривітні…У труні тут всіх бачили б. Коридорами пересуваються десятки працівників. Які… нічого не вирішують. Вирішує директор. Котрого спробуй ще злови. І відвідувачі по кілька днів покірно чекають.

Абсурд: хочу платити «Черкасиобленерго» ледь не вдвічі більше, але через управлінський бедлам на підприємстві…не можу цього зробити.

Вражаюча некомпетентність. Невміння подумати й здійснити перерозподіл повноважень. І навчити підлеглих, що вони - не «фольксдойче». А відвідувачі – не «руссо партізанен». І що це не відвідувачі заважають їм отримувати насолоду від спілкування одне з одним, а вони тут для того, щоб допомогти відвідувачам.

Якщо людина з вулиці не може вирішити питання, яке повинно вирішуватися автоматично й за кілька секунд, то як у міському РЕМ доводять до екстазу серйозніших клієнтів?

Голова правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олег Самчук, перший заступник голови правління Олег Михайлов, решта управлінського апарату по списку: навіть у 1976 році , коли Брежнєв читав доповідь на 25-му з’їзді КПРС, про вас би зняли сюжет в сатиричному кіножурналі «Фітіль». За організацію роботи на підприємстві, як рядовий споживач, ставлю вам «кол»…
Черкасиобл...не енерго

Віктор Борисов
20.03.2018 18:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter