Артурова репутація

Артурова репутація Наприкінці минулого тижня Артур Савін повернувся на посаду керівника департаменту архітектури й містобудування Черкаської міськради. Термін судового відсторонення чиновника від посади збіг 15 березня.

Нагадаємо, що в листопаді 2017 року Савіна затримали працівники СБУ та ГПУ під час отримання 105 тис. грн. Ці гроші, за версією силовиків, - частина хабара в 365 тис. грн.. Їх мав «відкатити» чиновнику місцевий ФОП, котрий займається проектно-вишукувальними роботами.

До цього Савіну висловили недовіру депутата Черкаської міської ради. Все через те, що таке собі ПП «Будгарант», яке з великою долею ймовірності має відношення до бізнес-імперії Артура Савіна, отримало від департаменту архітектури дозвіл на житлове будівництво в прибережній зоні на «Митниці». Більшість депутатів Черкаської міськради обурилися, що у чиновника Савіна вистачило «мужності» дозволити зводити житло для подальшого продажу …самому собі.

Увесь цей час Анатолій Бондаренко послідовно захищав Савіна від зазіхань з боку депутатів, накладав вето на рішення про недовіру, і нарешті на початку 2018 року - анонсував його повернення на посаду «абсолютно чистим».

Що перше пригадується після камбеку чиновника? Звичайно, «забугорні» історії про те, що може стати приводом для відставки чиновника або політика.
Так, у березні 2011 року добровільно зрікся посади міністр оборони Німеччини Карл-Теодор цу Гутенберг . В його дисертаційній роботі виявили плагіат. І хоча його було призначено на посаду зовсім не за наукові досягнення, Гутенберг вирішив піти у відставку.

У червні 2013 року прем’єр-міністр Чехії Петр Нечас через підозри його соратників у корупції добровільно зрікся посади, бо не бажав завдавати шкоди власній партії.

У квітні 2016 року пішов у відставку прем’єр–міністр Ісландії Сігмундур Геннлейгссон. Привід для українського уха звучить просто смішно: він та його дружина фігурували в документах панамської юридичної кампанії.

У березні 2017 року Брюно Ле Ру, міністр внутрішніх справ Франції, пішов у відставку, бо дві його доньки числилися помічницями батька в парламенті. Міністр пішов через небажання «кидати тінь на Уряд».

Вищезгадані добродії з різних європейських країн вирішили піти задля власної репутації, або репутації своєї партії чи країни.

Чому так не вчиняє і ніколи не вчинить Артур Савін? Бо він та його товариші вкладають у слово «репутація» інший зміст. В Європі репутація – усталена думка про особу. Кинути тінь на репутацію для людини, яка поважає себе, - неприпустимо.

В Україні, для таких як Савін, репутація – вміння вирішувати питання різного рівня слизькості на користь (напишемо м’яко, - Пров.) - «групи своїх однодумців». Ще – вміння тримати язика за зубами і утрясати делікатні питання з правоохоронними органами. У рамках цієї етики вимагати хабар - не злочин, а бізнес. Я дав тобі заробити, як підприємцю, ти дай мені заробити, як гарній людині.
Артурова репутація

З цієї позиції репутація Артура Савіна тільки зміцнилася.

Кіндрат Булавін
19.03.2018 18:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter