Чому Черкаси тонуть у смітті

Криза з вивезенням сміття в Черкасах триває. Попри оптимістичні заяви представників міської влади на початку тижня, сміттєві контейнери біля багатоповерхівок забиті, а з приватного сектору сміття не вивозиться вже три тижні.
Чому Черкаси тонуть у смітті

Журналіст «Провінції» побував у КП «Черкаська служба чистоти» і вислухав те, що розповідають працівники. Критично сприймаючи будь-яку інформацію, утримаємося від передчасних висновків. Очевидно, що чинна черкаська влада не причетна до причини сміттєвої кризи. Але з невідомих причин команда Бондаренка тільки удає, що намагається вирішити проблему. По суті становище тільки погіршується…

Що розповідають працівники «Черкаської служби чистоти»
Чому Черкаси тонуть у смітті

Справді, 12 березня, в понеділок, було схоже, що ситуація нормалізувалося. У місті працювало 6 сміттєвозів ТОВ «Умвельт-Україна». Проте вже сьогодні на маршрути вийшло тільки 3 сміттєвози. Для обласного центру цього недостатньо. Є відставання від графіку.

Працівники КП відкидають звинувачення на свою адресу стосовно того, що вони неналежним чином не проконтролювали дії субпідрядника. Вони вважають себе заручниками ситуації, яка складалася з 2010 року.

Тодішнє керівництво Черкас запропонувало «європейський варіант» вирішення сміттєвої проблеми. Коштом бюджету для приватного сектору було придбано сміттєві контейнери. Вивезенням сміття в Черкасах стала займатися компанія «Ремондіс-Україна» (сьогодні – «Умвельт-Україна»).

Працівники «ЧСЧ» згадують, що до 2015 року проблем практично не було. Система працювала, як годинник. Проте з 2015 року у субпідрядника стали ламатися сміттєвози. Вони й в 2010 році не були «нульовими», але всі – з відносно невеликим об’ємом пробігу.

У 2017 році ситуація поступово погіршувалася. Найголовніше, що піднімати та випорожнювати сміттєві контейнери від сміття в Черкасах здатні тільки сміттєвози «Умвельт-Україна». Тому ніякий інший субпідрядник зайти в Черкаси сьогодні не може. Для цього бюджет має одномоментно купити контейнери вже під нього.
Крім цього, існує ще один нюанс. На ринку вивезення сміття в Україні існують свої джентльменські правила. Черкаси за існуючим негласним розподілом – територія «Умвельт-Україна». Тому залучення інших субпідрядників є досить проблематичним…
Чому Черкаси тонуть у смітті
Старі сміттєвози "ЧСЧ". Вони вже нічим не допоможуть

Припускаємо, що наші співрозмовники знають не все або подали інформацію у вигідному для себе розрізі. Незважаючи на це, очевидно, що сміттєва проблема в Черкасах не вирішується, а ускладнюється.

Можна згадати про сміттєвий колапс у Львові в 2017 році. Але у Львові через пожежу на міському сміттєзвалищі не було куди утилізувати сміття. У Черкасах же – нікому вивозити…

Здвалося б, у такій ситуації на чолі підприємства мав би стати досвідчений комунальник. Проте призначення молодого юриста Віри Іщенко директором КП свідчить про те, що команда Бондаренка або не розуміє масштабу проблеми, або навмисне загострює ситуацію.

І перше, і друге – дуже кепсько…

Денис Сирцов
16.03.2018 19:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter