Лихо з розуму

Сьогодні «дитячий садочок» Анатолія Бондаренка (він же – виконавчий комітет Черкас) значно швидше, ніж того можна було очікувати, штучно створив у Черкасах свою першу кризу…
Лихо з розуму
Всі фото - сайту Черкаської міськради

27 лютого о 12 годині всі маршрутні автобуси міста припинили перевозити пасажирів. Перевізники вдалися до попереджувального страйку, щоб змусити виконавчий комітет підвищити вартість проїзду з 4 до 5 гривень.

З позиції пасажирів – тобто, більшості жителів міста – перевізники миттєво перетворилися на ворогів народу. Все було зроблено без попередження. Серед дня. У сильний мороз. У той час, коли в молодшій школі закінчуються уроки.

Виконавчий комітет Бондаренка, відчувши себе представником народу, на повну потужність почав розганяти хвилю народного гніву. Шантаж! Перевізники хочуть поставити місто на коліна! Не дамо…

Однак залишимо емоції дівчинці та хлопчиськам, які сидять за столами президії та роздувають щоки від значущості своїх непересічних постатей. Бо там, де економічний спір переводять у площину «банду – геть!», емоції тільки заважають зрозуміти суть.

Просто поновимо хронологію подій.

22 грудня 2017 року виконком підтримав проект рішення про початок регуляторної процедури щодо підвищення вартості проїзду у міських автобусних маршрутів. Як зазначалося на офіційному сайті міськради Черкас, згідно з процедурою, впродовж найближчих п’яти днів мав бути оприлюднений відповідний документ. Після цього – протягом наступного місяця мав відбутись збір пропозицій та зауважень від громадськості міста.

27 січня 2018 року рішення – підвищувати чи не підвищувати проїзд до 5 гривень- у міськраді мали б ухвалити.
Лихо з розуму

5 лютого 2018 року група черкаських перевізників прийшла на прийом до Бондаренка з проханням озвучити рішення щодо підвищення вартості проїзду. Під час зустрічі директор департаменту економіки та розвитку Ірина Удод заявила, що процедура проходження регуляторного акту стосовно підвищення вартості проїзду в міських автобусах завершена. Це дозволяє встановити ціну за квиток в маршрутках на рівні 5 гривень. Затвердити новий тариф можна тільки рішенням виконавчого комітету.

Але 13 лютого виконавчий комітет (затверджений за тиждень до того) – відмовився ухвалювати підвищення.

Сьогодні на брифінгу в міськраді заступник мера Черкас Ігор Волошин повідомив, що рух маршруток вдень буде відновлений, перемовини з перевізниками тривають.

Але вони, заявив Волошин, «відмовляються йти назустріч і працювати за тими умовами, які ставить виконавчий комітет. Серед них – встановлення GPS-трекерів, реєстраторів, надання доступу працівників профільного департаменту до інформації, автоматичне оголошення зупинок та підвищення культури обслуговування пасажирів водіями й кондукторами».

Розібратися в цій ситуації нескладно. Сьогоднішній вчинок перевізників – ганебний. Дуркування - мовляв, у нас одночасно закінчилося пальне – жалюгідне.
Але! Черкаські перевізники, вимагаючи від влади підвищити проїзд, дотрималися належної процедури, а департамент економіки та розвитку міськради – вивчив та погодив підвищення вартості проїзду.

Тому вимоги перевізників до виконкому – законні та обґрунтовані. Шантаж страйком? Без коментарів, щоб не перейти на вживання «стійких ідіоматичних висловлювань».
Лихо з розуму

У той же час умови до перевізників, які озвучив Ігор Волошин – правильні, доцільні, але – незаконні. Бо кожен перевізник отримав можливість перевозити пасажирів на конкурсі. І в вимогах на час проведення конкурсу нічого не було ні про GPS – трекери, ні про навігатори…Якщо зрозумілою для футболіста Волошина мовою, то це - зміна правил гри під час матчу.

Проводьте новий конкурс і прописуйте в умовах все, що вважаєте за потрібне. До того всі озвучені забаганки можна охарактеризувати так…Влада має діяти за правилами і по закону. В даному випадку саме виконавчий комітет Черкас порушив нормативну процедуру та почав «міняти коней на переправі». Що спровокувало перевізників на руйнування самої переправи. Діалектика…

Денис Сирцов
27.02.2018 19:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter