Героїзм одних є результатом ідіотизму інших

Героїзм одних є результатом ідіотизму інших Знаєте, що потрібно залишкам команди Анатолія Бондаренка, які працюють у міськраді? Бодай елементарних навичок гри в шахи. Крім багатьох корисних навичок, які знадобляться в житті, шахи вчать думати на кілька ходів уперед…

Минулого тижня дводенні снігопади паралізували Черкаси. Через аварію на Дніпровській очисній станції в житлових будинках зникла вода. Дороги й тротуари стали непрохідними. Життя в місті було якщо не паралізовано, то напівпаралізовано точно.

При цьому зважимо, що в цьому році зима поставилася до України надзвичайно милосердно, давши часу аж до середини січня, щоб «підчистити хвости» й приготуватися.

Проте під час вчорашньої прес-конференції директор КП «ЧЕЛУАШ» Олексій Мельник бідкався – за таких значних (підкреслюємо – значних) обсягах випадання снігу 350 кілометрів дорік міста не можуть якісно прибрати лише 17 одиниць техніки його комунального підприємства. Для того, щоб все було більш-менш одночасно на вулицях обласного центру мають працювати 50 снігоприбиральних машин.

Директор ЧЕЛУАШ визнав, що технічно підприємство не мало змоги охопити одномоментно усі дороги. І за таких умов вони вони зробили все можливе для розчистки міста від снігу.

Повертаємося на якихось півтори місяці назад. 4 грудня 2017 року Анатолій Бондаренко побував на КП «ЧЕЛУАШ» для перевірки готовності комунальної техніки до роботи в зимовий період.
Героїзм одних є результатом ідіотизму інших

Цитуємо матеріал з офіційного сайту міської ради Черкас: «Побаченим (міський голова, - Пров.) лишився задоволений, проте наголосив, що реально оцінити ефективність роботи техніки та комунальників можна буде вже під час перших серйозних снігопадів.

За словами міського голови, це й стане показовим щодо того, як діятиме місто з наступного року в питанні зимового утримання доріг: виноситиме на тендер та шукатиме інших підрядників чи продовжить співпрацю з КП «ЧЕЛУАШ».

Анатолій Бондаренко зауважує, що послуги приватних підприємств із зимового прибирання, оренди техніки обходяться значно. Приміром, година лише оренди спецтехніки коштує щонайменше 300 гривень, тобто за 10-12 годин роботи місто має віддати близько трьох тисяч гривень. Тоді як на КП працівники місяць працюють на заробітну плату, яка складає 10 тисяч гривень.
Героїзм одних є результатом ідіотизму інших

– Будемо економити, прагнучи обійтись силами нашого комунального підприємства, – акцентував Анатолій Васильович…»


Провінція тоді відгукнулася на оптимізм мера Черкас в матеріалі «Вибачте, але - кар-р-р...».

У кінці матеріалу ми поставили мерові й директору ЧЕЛУАШ запитання: «…панове в Черкасах 223 вулиці. Деякі – довжиною в півквартали. Але й є такі, що простягнулися на понад 10 кілометрів. Також не слід забувати про 174 провулки, де теж живуть люди, ходять малі діти й пенсіонери. Чи здатні три дорожні машини та дев’ять тракторів якісно розчистити бодай від незначного снігу 223 вулиці та 174 провулки? Будемо чекати на перший серйозний сніг і економити чи спробуємо оперативно збільшити кількість снігоприбиральної техніки, яку у випадку «авралу» можна буде поставити «під ружйо»?»

22 січня директор ЧЕЛУАШ визнав – навіть коли в місті випадає 30-40 сантиметрів снігу, його підприємство упоратись з наведенням ладу в місті не в змозі. Якщо Мельник зрозумів це тільки тепер, йому треба написати заяву «за власним бажанням» через відсутність елементарної уяви про причинно-наслідкові зв’язки.

А мерові Черкас слід добре подумати над тим, що героїзм одних дуже часто є наслідком ідіотизму інших…

Кіндрат Булавін
23.01.2018 17:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter