В атмосфері загального піднесення

Як повідомляється на сайті Черкаського національного університету, конференція трудового колективу ЧНУ схвалила звіт ректора Олександра Черевка за 2017 рік.
В атмосфері загального піднесення
Усі фото - з офіційного сайту ЧНУ

На сайті ЧНУ є відео виступу ректора. Звітуючи про торішні звитяги, Олександр Володимирович відважно кинувся на бій зі складносурядними й складнопідрядними конструкціями, блискуче переміг їх, проте - спасував перед відміною числівників. Нічого не вдієш, навіть видатним інтелектуалам ще є над чим працювати…

Однак набагато важливіші не риторичні перемоги Черевка, а те, що всі промовці були одностайні –університет, в якому вони мають честь працювати, невпинно рухається вперед у правильному напрямку.

Характерною була промова голови профспілкового комітету ЧНУ Анатолія Стеценка.

Уривки з виступу:

«Як зазначив у своєму виступі Олександр Володимирович Черевко, упродовж року ми були учасниками подій, які впевнено можна віднести до досягнень, що позитивно впливають на імідж нашого університету.

…Сьогодні вже згадувалися складові університетського прогресу, але я з вашого дозволу і з великим задоволенням скажу про деякі з них.

Це, перш за все, значне покращення економічних показників, досить вдала вступна компанія…Перемоги наших студентів на олімпіадах і спортивних змаганнях. Завершується ремонт третього навчального корпусу, триває встановлення додаткового насосного обладнання в гуртожитках тощо.

І саме головне – в нашому колективі царює доброзичлива атмосфера, яка в тому числі підтверджує головне – вчасно виплачується зарплата і відпускні.
…Ми маємо з розумінням ставитися до певних незручностей і водночас сміливіше пропонувати варіанти їх усунення.

Варто пам’ятати, що, обравши Олександра Володимировича ректором, кожен з нас також несе певну відповідальність за благополуччя і майбутнє нашого університету…»


Решта промов і промовців були такими ж бойовими й самокритичними, як у Стеценка))

Перед ким звітується ректор внз? Перед викладацьким складом. Кожен викладач університету перед призначенням на посаду проходить через конкурс. Процедура більш-менш однакова в усіх внз, що підпорядковані МОН України. А конкурсна комісія формується …за наказом ректора.
В атмосфері загального піднесення

Після цього питання призначення професора, доцента чи завідувача кафедри ухвалює вчена рада університету. По рядовим викладачам рішення приймається вченою радою факультету.

Усі ці рішення підписує ректор внз.

От і виходить, що в залі звіт ректора обговорюють люди, чия доля напряму залежить від його ставлення до них.

Тим часом, в багатьох європейських країнах у чималій кількості університетів ректор звітує про виконану роботу перед Опікунською радою університету. Звітує перед людьми, від яких залежить його управлінська доля.
В атмосфері загального піднесення

Все логічно: хочеш пустити пил в очі, читай про звитяги перед підлеглими. Хочеш отримати чесну оцінку зробленого, тримай удар перед тими, хто може тебе зняти з посади.

У Черкасах поки що, як і в Україні, підлеглі, заслухавши звіт свого керівника, поводяться принципово. Тобто, підтримують його одностайно…

Геннадій Саприкін
15.01.2018 19:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter