Вбивство Бінусова: що далі?

Вбивство Бінусова: що далі?Увечері 28 вересня в Черкасах з автомата Калашникова розстріляли депутата міської ради Михайла Бінусова.

Депутат загинув на місці. Напад стався біля гаражів поруч з міським кладовищем номер два. За кілька днів до вбивства на Бінусова було покладено обов’язки директора департаменту житлово-комунального комплексу.

Сьогодні на брифінгу у міськраді мер Черкас Анатолій Бондаренко фактично звинуватив у смерті Бінусова бізнесмена Андрія Бородая, екс-керівника Департаменту ЖКК Олександра Яценка і секретаря міськради Олександра Радуцького.

- Бородай, Яценко й Радуцький займалися вимиванням коштів з Департаменту житлово-комунального комплексу, - заявив А. Бондаренко. - Бінусов був призначений виконуючим обов'язки керівника Департаменту й перекрив усі потоки.

На думку мера Черкас, ані черкаська прокуратура, ані черкаська СБУ не спроможні ефективно розкрити злочин, бо перебувають під впливом організованого злочинного угрупування, "про яке згадував генпрокурор Юрій Луценко".


Коротко і тезами про те, що сталося і що до цього призвело.

1. Вбивство Бінусова – це показова демонстрація сили з боку угрупування , «про яке згадував генпрокурор Юрій Луценко». Варто лише пригадати кілька публічних конфліктів Бінусова з представниками «тіньових Черкас»:

- конфлікт з Віталієм Дядченко через магазин «Юність»;

- конфлікт з Олександром Радуцьким через намір Бінусова стати секретарем міської ради;

- конфлікт з Олександром Яценком через контроль «куркою, що несе золоті яйця» - над департаментом ЖКК .

З точки зору замовників, Бінусов і Бондаренко – «зарвалися». Перечитайте ще раз те, що говорив на ТРК «Вікка» Олександр Яценко 21 серпня 2017 року. Куди вже прозоріше…

2. З початку 90-х років міська влада Черкас перебуває під пильним контролем криміналу. Представники ОЗУ, «про яке говорив генпрокурор Луценко», пильно контролювали виконкоми Володимира Олійника й Анатолія Волошина. Команда Бродського також мусила віддати справжнім господарям Черкас значну частину свого «суверенітету». Причиною поразки Бродського-Одарича в 2015 році стало непомірне зростання фінансових і майнових апетитів їхньої команди.

Анатолій Бондаренко – був 100-відсотковою креатурою тіньових Черкас. Після перемоги на виборах він був обставлений з усіх боків «смотрящимі» , демонстрував лояльність і удавав, що чудово розуміє, завдяки кому він став мером. Проте з кожним місяцем спроби Бондаренка вийти з-під даху ставали все очевиднішими. Великі гроші, які можна заробити на освоєнні бюджету розвитку сьогодні в кожному українському місті, навіть з Бондаренка з часом зробили «борця».

3. Черкаси, як і чимало інших обласних центрів України, надзвичайно криміналізовані. Проблема міста в тому, що тіньове місто давно й успішно делегує своїх представників в органи місцевого самоврядування, тримає «на зарплаті» чимало силовиків. Сьогодні представники ОЗУ, «про яке згадував генпрокурор Луценко», по факту реальною владою в місті. Вони мають своїх депутатів і мера. Збирають податки з бізнесу. Часто вирішують суперечки між «господарськими суб’єктами».

Слабкість державних інститутів не дає можливості вести ефективну боротьбу з «тіньовими Черкасами», яким плювати на громадську думку. Бо аргументами проти тих, хто «заривається», є «виховна робота» арматурою, підпал (крадіжка) квартири чи машини, зустріч біля гаражів з автоматом Калашнікова…Імпотентність влади призвела до того, що «ОЗУ, про яке згадував генпрокурор Луценко», перехопила у держави монополію на насильство. І фактично сьогодні є державою в державі. Для того, щоб побороти тіньові Черкаси, слід провести військову операцію за прикладом дій маршала Жукова в серіалі «Ліквідація». Проте через непередбачуваність наслідків подібних дій та слабкість влади така можливість може розглядатися лише теоретично.

4. Подальші дії замовників вбивства Бінусова більш-менш зрозумілі. Розпуск міськради, позачергові вибори мера, на яких має перемогти хтось на кшталт Радуцького. Анатолій Бондаренко (незважаючи на те, хто він, ким поставлений, незважаючи на «персональний заводік з виготовлення плитки» та інше) зараз має шанс на об’єднання політично активних людей, які не обслуговують місцеву мафію. Таке буває, що обставини змушують людину грати роль, на яку вона генетично не здатна. Шанс на це у чинного поки що мера Черкас є.
Вбивство Бінусова: що далі?

Геннадій Саприкін
29.09.2017 14:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter