Хмільківський: черкащани з радістю проголосують за Одарича, тільки б він виїхав з Черкас

Хмільківський: черкащани з радістю проголосують за Одарича, тільки б він виїхав з Черкас Голова Комітету громадських ініціатив Анатолій Хмельківський дав свою оцінку початку передвиборчої кампанії на Черкащині.

- Основні політичні сили визначилися з кандидатами як по багатомандатному округу, так і по мажоритарці. Яким є ваше ставлення до кандидатів у депутати від влади та опозиції?

- Дуже важко оцінювати кандидатів, коли в більшості своїй рядові виборці їх не знають і не бачили. Наприклад, Чорнобаївський, Чигиринський і Драбівський райони. Кандидат від влади поки що не визначений. Одні кажуть – Головко (заступник голови Черкаської ОДА, - Пров.), інші – Душейко (екс-голова Чорнобаївської РДА), а ось від Удару висунута кандидатура Олександра Чуприни. Або Золотоніський район, куди багато хто взагалі відмовляється йти через активність, перш за все фінансову, Богдана Губського. Кандидати, в свою чергу, не особливо зважають на те, з чим йти до людей. Вони більше переймаються тим, де знайти кошти, щоб провести виборчу кампанію. Тобто, не завоювати голос, а купити голос виборця. Наші люди стали пасивними через те, що за 20 років всі кандидати обіцяють одне й те ж, однак ситуація в країні не стала краще.

- - Що можна порадити пересічній людині у виборчу кампанію?

- Уважно придивитись до програми кандидата. Хоча багато програм дуже схожі, але все одно – бодай уважно прочитати треба. Дати оцінку тому, наскільки відверто й прямо кандидат спілкується з людьми. Фінансова спроможність кандидата не повинна бути голосним мірилом його чеснот. Той, хто багато вкладає в свою передвиборчу кампанію, потім за рахунок простих виборців поверне собі ці гроші сторицею. На мою думку, дуже важливо, коли кандидат спілкується з людьми віч-на-віч, а не через пресу, біл-борди та рекламу на телебаченні. Безпосереднє спілкування – основна, на мою думку, технологія парламентських виборів-2012.

- У Черкасах чимало людей говорять про те, що, ймовірно, по одному з мажоритарних округів обласного центру висунеться міський голова Сергій Одарич…

- Якщо таке станеться, і Сергій Олегович справді балотуватиметься в парламент, то його шанси я оцінює високо. Чому? Через його «ефективну» діяльність на посаді міського голови. Чимало людей, з якими я спілкувався, говорять, що вони з радістю проголосують за кандидата Одарича. Нехай він йде до Верховної Ради, а не продовжує сидіти в Черкасах. Так черкащани оцінюють сьогодні ефективність діяльності свого міського голови. Здається, додати до цього нічого.

- Якби вибори в парламент відбувалися найближчої неділі. Яка б з політичних сил, на вашу думку, перемогла б?

- Очевидно, що адміністративний ресурс буде задіяний на «повну котушку» й провладна партія завдяки цьому отримає багато голосів. Опозиція? Останнім часом опозиція перестала працювати у Верховній Раді. Це, на мою думку, негативним чином позначилося на ставленні людей до її дій та заяв. Зі сторони ми можемо сказати, що чимало опозиціонерів ведуть якусь свою гру з ім`ям ув`язненої Юлії Тимошенко. Опозиція спробувала об`єднатись і йти на вибори єдиним фронтом. Але – не такий він вже й єдиний. Є партія Віталія Кличка, є проект Наталії Королівської, які теж грають в опозиційність. У опозиції дуже багато гасел. Але далі справа не просувається. Очевидно, що конфігурація політичних сил у новому парламенті залишиться. Як були «тушки», так і будуть. Лише тепер їх стане більше за рахунок депутатів від мажоритарних округів.

- Які засоби стануть ефективними для завоювання прихильності виборців під час передвиборчої кампанії 2012 року?


- Потрібні, звісно, гроші: на агітаційну продукцію, на агітаторів та таке інше. Але якщо кандидат не говоритиме з людьми віч-на-віч, успіху він не досягне. Треба переконувати людей у тому, що у тебе є з чим йти у владу. Точно не матиме успіху кандидат, що спілкуватиметься з виборцями через ЗМІ та довірених осіб. Не слід цуратися навіть тоді, коли перед тобою стоїть один виборець. Голос цього виборця може стати переможним.

- В якому форматі очолюваний вами Комітет громадських ініціатив братиме участь у виборах?

- Ми плануємо здійснювати контроль за виборами, за процесом голосування, за підрахунком голосів на території Черкаської області.

- Ви особисто братимете участь у виборах?


- Як голова Комітету громадських ініціатив. Не більше. Сьогодні мене цікавлять процеси на території Черкаської області. Тут 7 виборчих округів. Зосередитися на вирішенні проблем одного округу? А як тоді бути з 6-ма іншими? Тому спільне рішення членів нашої громадської організації було таким: відстежувати процеси на території області й пропонувати альтернативні шляхи розвитку території. Зосередимося поки що на цьому.
06.08.2012 12:30

Автор: Кіндрат Булавін
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
14:30 06.08.2012 CompyT:
Старые мечты рвутся наружу! Опять хочется попробываться на мера. Если Одарич и оставит город, то не Хмельковскому.