"Бикування" від "Черкасигазу"

"Бикування" від "Черкасигазу"Учорашній виступ на засіданні колегії Черкаської ОДА голови правління «Черкасигазу» Сергія Буяна має увійти в анали «бикування» від таких маестро, як Булатецький, Мушиєк та Ботнар.

Під час розгляду стану впровадження енергозберігаючих технологій та підготовки до опалювального сезону перший газівник області розповів про нові правила газопостачання.

Як цитує С. Буяна офіційний сайт Черкаської облради, «з 1 січня цього року запроваджено нові правила газопостачання, за якими в разі отримання будь-якими споживачами газу без установленого ліміту («номінації») цей газ оплачується з коефіцієнтом 1,20, а тому жодні організації: бюджетні, комунальні, приватні не будуть отримувати природний газ без лімітів».

За словами С. Буяна, « газ буде постачатися лише у тому випадку і тільки тим установам і підприємствам, які отримали від «Черкасигазу» ліміти, а ліміти отримають ті, хто підписав договори, а щоб підписати договір, потрібно не мати боргів».

– Тому, наприклад, школи в деяких районах цьогоріч газу на опалення не отримають, – заявив Сергій Буян.

Можна було б хоча б якось зрозуміти причини такої войовничої риторики, коли б суворі працівники «Черкасигазу» «виколупували» блакитне паливо з вічної мерзлоти тундри, удень і вночі стежили б за безперебійністю транспортування через територію «братньої» Росії тощо.

Однак ПАТ «Черкасигаз» - компанія-посередник. Вона не займається видобутком, транспортуванням та постачанням природного газу (перевірити тут). У силу певних обставин керівники ПАТ - щасливці, що «сидять на трубі» і за допомогою пацанської «распальцовки» - «диктують умови» споживачам.

Що таке урок в сільській школі, коли температура повітря а вікном -10, а в класі – трохи вище нуля? Нехай Буян спробує висидіти в такій класній кімнаті сам бодай урок. Або направить в таку школу власних дітей. Хоча б на добу.

Діти й вчителі не винні, що районне управління освіти накопичувало борги, тому й не отримало своєчасно ліміти на газ.

Заяви про «школи газу не отримають»– це навіть не цинізм досвідченого управлінця, а щось із лексикону рейхскомісара України Еріха Коха. Того самого, котрий «жартував», що йому треба, аби поляк при зустрічі з українцем вбивав українця та навпаки, щоб українець вбивав поляка. «А якщо вони по дорозі пристрелять єврея – це те, чого мені треба…»

Одна справа, коли таку нісенітницю верзе слюсар дядя Вася, котрий о 6-й ранку перекриває газовий вентиль школі. Інше, коли таке перед всією областю заявляє керівник всіх «газово-вентильних» «дядь Вась». Робота якого полягає в тому, щоб знаходити спільну мову з будь-яким платником, не заганяючи його в глухий кут.
"Бикування" від "Черкасигазу"

Не здивуємося, якщо найближчими днями жителі Черкащини зорганізуються й організовано не заплатять за газ за один чи два місяці.

Професійні якості голови правління ПАТ «Черкасигаз», можливо, високі. Людські ж - в умовах, коли за один куб слід платити 6,87 грн. – нижче нікуди.

Кіндрат Булавін
15.07.2016 16:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter