"Пі-пі" на "лабухів", "а-а" - на Черкаси

2 лютого в порядку денному чергового засідання сесії Черкаської міської ради під номером 26 значиться пункт «Про припинення Черкаського муніципального духового оркестру шляхом реорганізації (приєднання) до Черкаського міського будинку культури імені Івана Кулика».
Доповідачем по цьому питанню буде директор Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаського МВК Ірина Топчій (чернетка її пояснювальної записки до проекту рішення – нижче). Є сенс звернути увагу на зворот «з метою раціонального використання бюджетних коштів». Чому? Про те – згодом.
"Пі-пі" на "лабухів", "а-а" - на Черкаси

Далі – проект рішення сесії по оркестру вносить міський голова Одарич. 2 лютого вільні демократи й регіони підтримають дане рішення одноголосно (є сумніви?). Варто звернути увагу на пункт №1: «Припинити юридичну особу Черкаський муніципальний духовий оркестр шляхом реорганізації (приєднання) до Черкаського міського будинку культури імені Івана Кулика» (фотокопія проекту рішення – нижче).
"Пі-пі" на "лабухів", "а-а" - на Черкаси

Тепер по суті. У проекті рішення, яке пропонує Одарич, міститься справжнісінька (як би це її назвати?) …фантазія Сергія Олеговича, яку він, особливо не «парячись», «втюхує» місцевому «піплу». По-перше, ніяке це не приєднання, бо музикантів звільняють з роботи, а на нову – не приймають. По-друге, професійний колектив перетворюють на аматорів, себто – любителів, художню самодіяльність. А художньою самодіяльністю завжди займалися за покликом душі, у вільний від роботи час та не за зарплату. По-третє, коли йдеться про реорганізацію, приєднання, то суб`єкту, до якого «приєднують» (у даному випадку – до будинку культури) передають штатний розклад та обсяг фінансування того, хто приєднується. У нашому випадку цього не роблять. Отже, насправді пункт 26-й порядку денного сесії Черкаської міської ради має звучати так: «Про ліквідацію Черкаського муніципального духового оркестру».
Хоча – хай їм грець, цим «лабухам»- дармоїдам! Якщо фінансувати всіх, то що робити з достойними?
Узяти комунальне підприємство «Дирекція парків». Директор КП Олександр Радуцький давно поклав своє серце на вівтар служіння територіальній громаді.
І в 2012 році вдячна громада віддячує Олександрові Романовичу дзвінкою монетою.
Отже, в бюджеті розвитку на 2012 рік на утримання черкаських парків виділяють 3 мільйони гривень. Листя підмітати, гілля зрізати…
Також 2 мільйони 200 тисяч гривень дається «Дирекції парків» на озеленення міста.
Хіба не логічно? Якщо в місті будь - яке дерево, що «ловить гав», попадає під сокиру, то комусь слід саджати нові. Кому, як не найближчому соратнику реформатора Олеговича - Радуцькому?
І це ще не все! На 1 мільйон 205 тисяч гривень бюджет міста поповнює статутний фонд КП «Дирекція парків». З цієї суми, зокрема, 155 тис. грн. підуть на встановлення сонячного годинника в Долині троянд; 210 тис. грн.. – на «закопування» занурювальних насосів; 300 тис. грн.. – на проектні роботи з реконструкції парків та скверів (цікаво – вирубка теж вважається «реконструкцією»?). Водолазне обстеження (?!, -Пров.) річкового причалу «Митниця» - 250 тис. грн. Чи є більш гідні для такої роботи, ніж працівники КП «Дирекція парків»? І ми дотримуємося тієї ж думки.
І наостанок – проект року: будівництво підземного туалету в парку «Перемоги» - 290 тис. грн. Черкаси так «Фейсволом» не пишалися, як пишатимуться туалетом, котрий Радуцький за 290 «тищ» викопає в парковій алеї на Сумгаїтській. Он як: в Черкасах Радуцький – це і гілкопил, і водолаз, і годинникар, і реконструктор, і озеленювач, і асенізатор – в одному «флаконі».
Ще один привілейований об`єкт – місцеве КП «Зоопарк Черкаси», директором якого працює вільний демократ Євгеній Ван. Рівень бюджетною любові черкащан до тварин зашкалює. Торік на будівництво різноманітних вольєрів для хижаків та павільйонів для гадів виділили 631 тис. грн.. Цього року бюджет Черкас зробить черговий внесок в статутний фонд зоопарку -955 тисяч гривень.
За розмахом підземний туалет у виконанні Радуцького і близько не стоїть поруч зі спорудженням виставково-експозиційного центру «Безхребетні». На «Безхребетних» бюджету Черкас не шкода півмільйона гривень (500 тис. грн..). На будівництво зооветеринарного блоку – 115 тис. грн..; на приміщення для карантину тварин – 220 тис. грн., на інші приміщення – 120 тис. грн.
Якби ж «лабухи» з муніципального оркестру не грали Шопена під вікнами Тулуба, а згадали крокодила Гєну (того, що працював у зоопарку – Крокодилом), прийшли до Вана: «Добрий чоловіче! Не дай пропасти діячам культури!». І хіба ж він, Ван, звірюка? Терміново між павільйоном «Безхребетні» та зооветеринарним блоком за кількасот тисяч спорудили б павільйон «Музичний». Намилувавшись ящірками, анакондами та бізонами радісна дітлашня й батьки послухали б Штрауса, Шумана й Чайковського. А музиканти працювали б в Черкаському зоопарку …музикантами. Частина ще й підробляла б у підземному туалеті Радуцького (для мешканців інших міст пояснюємо, що зоопарк і парк «Перемоги» розташовані поруч). Деякі спеціалісти в галузі медицини вважають, що класична музика істотно покращує роботу системи травлення та сечовиведіння.
Біжіть, музиканти, біжіть…
31.01.2012 17:00

Автор: Геннадій Саприкін
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
14:07 06.02.2012 Oksana_Kolisnyk:
abc, я намагаюся Вам показати Вашу дрімучість, особливо в питаннях культури. І, маю враження, що персонаж з ніком abc себе вичерпав.
11:55 06.02.2012 abc:
Шановна пані! Замість того, щоб просувати передовий європейський досвід в маси, Ви рекламуєте совіцьку халяву /О Цікаво, Ваш роботодавець про це знає? ;)
11:39 06.02.2012 Oksana_Kolisnyk:
Мені не терпиться з Вами особисто познайомитися, шановний abc! Боже, де Ви це взяли щодо "загальноприйня
тої практики"? Я готова Вам трохи розповісти про це, аби Ви надалі не смішили людей та не ганьбили свого роботодавця.
10:56 06.02.2012 abc:
Шановна пані! Є такі слова - факти, докази, аргументи. Вам аргументи навели (щодо загальноприйнятої практики фінансування муніципальних оркестрів у Європі). Запитали: Ви - за Європу чи проти? А замість контраргументів чи прямої відповіді на прямі запитання... /O
10:37 06.02.2012 Oksana_Kolisnyk:
abc, а Ви до оркестру маєте якийсь стосунок? Чому це Ви взялися - спочатку всіх повчати, тепер заспокоювати. І про європейські підходи до фінансування культури тут дуже не розводьтеся. По всьому видно - Ви не в темі. І Сергій Одарич також "плаває". Не треба тут ні на кого давити його авторитетом. Принаймні, не в цьому питанні.
08:51 06.02.2012 abc:
Просте запитання:) чого Ви насправді хочете - європейські стандарти життя чи совіцьку халяву? Сподіваюся Ви розумієте, що і те, і інше одночасно неможливе. Тут треба вибирати: або - або: або Європа, або халява. Нагадаю те, що вже сказав міський голова: в Європі НЕ УТРИМУЮТЬ муніциальні оркестри просто за гарні очі. Їм платять за КОНКРЕТНУ роботу. Чи Ви вважаєте, що бідна Україна може дозволити собі те, чого не дозволяє багата Європа? Кошти (і кошти значні) на оплату ПОСЛУГ (а не гарних очей) муніципального оркестру ЗАКЛАДЕНІ у міський бюджет 2012. Вже і самі музиканти заспокоїлися. Тоді чому і досі не заспокояться сторонні особи, які до оркестру не мають жодного стосунку? :)
22:14 03.02.2012 Oksana_Kolisnyk:
abc Хлопче, музика, якраз, на халяву не буває. А дехто дуже хоче. "Рмбка", "вудка", "європейці"
; з числа депутатів - у Вас вінегрет в голові, шановний.
14:55 03.02.2012 abc:
Так би і казали: "МИ ЛЮБИМО ХАЛЯВУ і битва за неї ще не завершена"! Тільки при чому тут музика?
12:21 03.02.2012 JILLY:
Звертаюсь до ABC та інших одаричевих (cenzored): ВИ НАМ І НА ДУХ НЕ ПОТРІБНІ. Сидите в міськвиконкомі і гірше (cenzored) смокчите з черкащан гроші. МИ ЛЮБИМО МУЗИКУ і битва за оркестр ще не завершена. Стрежіться, (cenzored)..
09:57 03.02.2012 abc:
Просте запитання: що доцільніше давати працездатній людині - халявну рибку чи вудку для рибалки? Відповідь очевидна! На жаль, не для всіх :(. Відповідь вже давно очевидна для усіх європейців і для прибічників євроінтеграції з числа депутатів Черкаської міської ради. Але ця відповідь і досі не очевидна для прибічників совіцької халяви.
21:35 02.02.2012 Panjero:
ОДАРИЧЕВЕ ПЛЕМ`Я знищило муніципальний оркестр. Запам`ятайте цих (cenzored): НІНА НАБОКІНА - ставленик Бродського, одаричевий "підрахуй"
; АНДРІЙ БІЛЬДА - чемпіон по (cenzored); МАРИНА ВОЛОШЕНКО та ОЛЕКСАНДР РАДУЦЬКИЙ - найбільші бюджетні (cenzored); ВІКТОР ГОРКУН та СЕРГІЙ ОТРЕШКО - любителі бань та (cenzored); МИКОЛА МИРЗА - недоучка, ОЛЕГ СТАДНИК - (cenzored). Не вітайтесь з цими (cenzored) та перекажіть іншим.
17:52 02.02.2012 Oksana_Kolisnyk:
Ну, що й треба було довести: сьогодні більшістю голосів Черкаська міська рада "привітала"
; Муніципальний духовий оркестр із 16-ю річницею від дня створення і ліквідувала його. Думаю, що імена всіх "..ероїв" мають бути навіки записані в історію міста, а фото вивішені і спеціально позначені на "фейсволл'
і". Кого "припинять"
; наступного з метою "раціонального використання бюджетнмх коштів та оптимізації мережі закладів культури"?
abс, про податки я з Вами перекинуся парою-трійкою фраз у коментах до статті на відповідну тему. Пишіть, якщо бажаєте продовження розмови.
14:54 02.02.2012 abc:
Питання зовсім не риторичне! Оскільки багато черкащан сидять у тіні, значить звинувачувати одну тільки владу у тому, що у міському бюджеті не вистачає коштів, як мінімум нечесно і несправедливо. Це вина обопільна. Крім того Ви самі визнаєте, що бюджетна політика центральної влади щодо влади місцевої не завжди справедлива. Отже у негараздах муніципального оркестру винні усі - і Центр, і тіньовики, і занадто м'яка місцева влада. Нагадаю, що на Заході ухиляння від сплати податків - страшенний злочин. Якщо вже ми прямуємо до Європи, то може вже час почати закручувати гайки щодо тіньовиків?
14:37 02.02.2012 Oksana_Kolisnyk:
abc Шановний, а чому вони "в тіні"? Том, що прям усі "редиски"?
Питання, звісно, риторичне і переводить розмову на "взагалі".
Можемо поговорити про бюджетну політику вкрай несправедливу до місцевого самоврядування, не зважаючи на запевнення центральної влади... Та щодо культури - все може бути значно конкретніше. У тих містах, де розуміють її значення - гроші знаходяться.
14:28 02.02.2012 Vlad:
Круто злетів колишній (cenzored)...- Сашко Радуцький. Проте чи так довго він буде літати? Є конкурентка- пані Сисой.- новий директор "Палацу молоді" ПЗР.Не менш круто почала "штовхати культуру". Вже з палацу розбіглися всі, навіть бухгалтер. вода в приміщенні замерзає. Не біда. У Сисой плани велекі. Всього пару мільйонів з бюджету і буде "усьо кльово." А що? Пару "лямів" гривнів, а не долярів. Дадуть!? Думаю, що так. Не дати коханці (cenzored)... пару "лямів" для відмивання, смішно. З (cenzored)...напевно
ж поділяться.
10:58 02.02.2012 abc:
Пані Оксано! Хвилюватися нам треба ось з якого питання: а чому у міському бюджеті не вистачає грошей (і зокрема на культуру)? Може тому що половина черкащан перебуває в тіні і не платить в міський бюджет ні копійки? А от якби платили б всі працездатні черкащани, то грошей вистачило б і на 10 муніципальних оркестрів.
10:41 02.02.2012 Oksana_Kolisnyk:
Я от все перечитую ці документи і з кожним разом стає все тривожніше. Це ж якщо сьогодні сесія на підставі таких "пояснень"
пані Топчій прийме рішення про ліквідацію духового оркестру, то завтра ті ж самі "пояснення"
; можна покласти в основу рішень про будь-яку культурну, освітню, медичну установу. Ніяких обгрунтувань раціональності та оптимуму. Це - просто дикий за своєю нефаховістю документ. Хіба що пані Топчій таким чином просто саботує саму ідею і намагається зробити рішення непрохідним. Або ж межа цинізму в діяльності нашої міської влади перейдена остаточно.
15:22 01.02.2012 Dzhugan-Natalya:
Оксано! Вибач! Просто фізично не маю часу. Завтра сесія і триває робота в комісіях.
12:27 01.02.2012 Oksana_Kolisnyk:
Не переходячи на персоналії:), зазначу,у Черкасах повертається практика фінансування тих культурних "позицій",
які неможливо чітко виміряти і обрахувати. Продовжується наступ на систему естетичного виховання, знову ж - знищується оркестр. Це доволі прозорі і передбачувані "олдиниці"
. Ми переходимо до так званого "фестивального " підходу з невідомими організаторами, невідомими кошторисами і "невідомими&quo
t; вигодонабувачами. Якщо хтось схоче заперечити, то нехай покладуть тут (або десь на іншій сторінці в Інтернет) положення про профестивалі та вже згадані кошториси і їх виконання. Інакше це означає, що створюються всі умови для зловживань та паразитування на і так обмежених вкрай ресурсах культурної галузі. Або, скоріше - ще далі розширюються можливості для зловживань. І ім'я цим зловживанням відоме.
12:07 01.02.2012 Shine:
Приєднали оркестр до будинку? це як? Кентавр?
І навіщо платити директору оркестру, якщо у нього музикантів нема??
хай тоді він сам і грає за зарплату
Паноптікум!!!
неберіть у гуглі "муніципальний оркестр міста" і побачите, як Черкаси "прославились&q
uot;
10:52 01.02.2012 CompyT:
Як це залиш у спокої? Ви в нас, черкащан, на зарплаті. От і маєте її відпрацьовувати. Уявіть, що найнятий реалізатор так сказав власнику. Невже довго працював би після того. Громада міста - Ваші роботодавці, які вимагають звіту про про ефективність діяльності обраної влади. Відмахуючись, як від мух, ви демонструєте непрозрість діяльності команди.
10:29 01.02.2012 Oksana_Kolisnyk:
Перепрошую, Наталіє Володимирівно! І щиро дякую за таку гарячу реакцю та підтвердження того факту, що фінансові можливості для нормальної роботи сферу культури у місті є. Шкода, що припиняєте розмову. Від такого досвідченого фінансиста можна було би почути ще багато чого цікавого з приводу обгрунтування видатків на культуру, в тому числі й такого, що дало б Вам особисто можливість стати лідером у реформаторських підходах. Але, якщо Вам ця розмова не до снаги...Ще раз перепрошую і дякую!
09:37 01.02.2012 Dzhugan-Natalya:
Оксано! Залиш мене в спокої. Я вже тобі пояснювала,проект бюджету був мною поданий з врахуванням повної потреби на утримання всіх закладів культури,в т.ч. муніципального оркестру. Рішення відповідно до закону приймає міська рада. Ти ж маєш освіту і маєш це знати.
09:34 01.02.2012 Oksana_Kolisnyk:
Якщо серйозно, то поведінка нашого міського голови може кваліфікуватися як корупційна. Він протегує один напрямок діяльності (баскетбол) і перешкоджає розвиткові іншого. Навіть при першому поглядові на ситуацію виникають цілком резонні питання: що він з того має? Він так системно підходить до розвитку бакетбольної команди - посередньої, судячи з результативності, і так зневажливо до явищ, які, власне є системними для культурного простору міста. Достатньо тільки порівняти тексти рішення про "припинення оркестру" та листа щодо "Мавп". Це - тягне на значно глибші речі, ніж турбота про ефективне використання коштів міської громади.
08:25 01.02.2012 Nazar Obidzinski:
Як жаль, що Черкаський драмтеатр не міського, а обласного підпорядкування. Це ж скільки грішви можна було вивільнити (причому, по-демократичному вільно!) для геніального перетворення Черкас з міста-саду в урбаністичні кара- чи кизилкуми. А там же не тільки оркестр, там і хореографічна група, і ліцедії-акторишки, костюмери, декоратори, тощо... Зробити б такий крок - і у нас, дивишся, за рік-півтора на парканах міських парків та автозаправок замість голубів дурних - гуси сидітимуть! Головне - не зупинятися, а мати власну думку і, без перестанку думати її.
20:56 31.01.2012 Oksana_Kolisnyk:
Пояснення, звісно - аут! Цікаво, чи схоче СО покрасуватися цими рішеннями перед шанованим ним Андрієм Садовим, командою якого, не зважаючи на варварський (як у Львові кажуть) цьогорічний бюджет прийняте рішення ані жодної людини з 1600 працівників культури міста не звільняти? (Вітання Н.В.Джуган та її фінансовому генію!) Цікаво, як почуватиметься фракція "Партії Регіонів", яка раптом проголосую це ще й по-дебільному написане рішення перед світлими очима їхнього лідера, який оголосив цей рік Роком культури? Однозначно, що не зважаючи на будь-який розв'язок ситуації, її вже нікому не забудуть ще довгі роки.
20:03 31.01.2012 Mykola:
У меня вопрос к партии вольных демократов: кто вас родил - женщина или волчица? Как можна не финансировать муниципальный оркестр?