Снігопад, як Кара Божа

Снігопад, як Кара Божа За поширеною сьогодні офіційною інформацією Черкаської міської ради, місто «фактично не має тієї кількості техніки, яка може повною мірою та оперативно очистити всю його територію від снігу».

Дуже дивно. Ще рік тому міськрада регулярно повідомляла про те, що в Черкасах можна прибирати сніг за останнім словом техніки.

Наприклад, у грудні 2014 року директор «ЧСУ-525» Андрій Бортник розповідав, наскільки успішно «за новими технологіями» посипали в місті дороги і тротуари. З економією для бюджету і без використання застарілою піщано-соляної суміші.

На додачу той же пан Бортник заявив, що в грудні 2014 року в Черкасах створена майже повноцінна система «протиповітряної оборони» проти снігу. Його «ЧСУ-525» закупило п’ять професійних мобільних дорожних метеостанцій німецької компанії Lufft, які «постійно моніторитимуть зміни в погодних умовах і забезпечать точним прогнозом погоди».

За цим посиланням можна прочитати, як ударно прибирався сніг за часів керування Віктора Білоусова. Тут докладно перераховується – скільки солерозкидувачів, грейдерів, дорожніх машин боролися зі снігом у Черкасах.

Що сталося? Чому Бондаренко і його підлеглі істерять та оголошують загальну мобілізацію?

Хіба треба мати додаткові отвори у голові, щоб коректно сформулювати проблему і скласти послідовний алгоритм дій?

Як правило, щороку взимку випадає сніг. Іноді снігу буває дуже багато, і громадяни лають владу за господарську імпотенцію.

На такий випадок у місті має бути звичайний план дій, який кожен громадянин може знайти у відкритому доступі на офіційному порталі міської ради.

У плані слід зазначити:

А) які структури є переможцями тендерів на прибирання вулиць і тротуарів від снігу, що саме вони мають робити за підписаними угодами, які вулиці і тротуари розчищатимуть?

Б) скільки снігоприбиральної техніки має місто, скільки – є на балансі підприємств різної форми власності, яку можна залучити на прибирання у разі потреби?

В) розбивка міста на сектори відповідальності із зазначенням – яка фірма, підприємство та установа відповідають за прибирання конкретної ділянки;

Г) наявність пального для роботи снігоприбиральної техніки, наявність інгредієнтів для приготування сумішей, наявність допоміжного інвентарю для прибирання.

Керівник одного з медичних закладів Черкас розповідав якось про свою зимову подорож у Мінськ. Уночі за вікном – потужний снігопад. Як добиратися на 8 ранку через засипане місто на конференцію? Але вже о пів на восьму всі дороги й тротуари в Мінську були розчищені. На ганку лікарні гостей зустрічав сам головний лікар закладу – спітнілий і червоний. Він сам разом з іншими лікарями прибирав сніг з 5-ї ранку. «Якби о 8-й годині на моїй території лежав би сніг, то цього ж дня Президент Лукашенко мене б звільнив з роботи…»

Що не кажи, а - наочний приклад зони відповідальності та особи, що відповідає))

А хто в Черкасах відповідає за те, що через 5 днів після снігопаду на центральній площі міста – Соборній – протоптані вузенькі стежинки, як у лісі? Балансоутримувач Соборної площі – Черкаська облрада. Отже, відповідальний за неприбраний центр – Вельбівець? Чи хто…

Якщо черкаська влада замість роботи за планом, що є у відкритому доступі, щороку удає, що снігопад – це кара Божа, то історія про три мільйони гривень на боротьбу зі снігом, якого не було – це нормальне явище. І мета такої показної метушні – створення фону для списання грошей.

Денис Сирцов
11.01.2016 17:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter