Остання гастроль?

Остання гастроль?На початку квітня в Черкаському національному університеті обиратимуть ректора. Уперше робитимуть це за новими правилами. Якщо раніше з рішенням трудового колективу в Міністерстві освіти могли піти у вбиральню (як було з виборами ректора ЧДТУ в квітні 2014 року), то тепер доля претендентів залежатиме лише від рішення трудового колективу. Включно зі студентами та техпрацівниками.

Не секрет, що номенклатурним фаворитом є виконувач обов`язків ректора ЧНУ Олександр Черевко.

Друг міністра освіти Квіта та політичний наставник чинного губернатора Ткаченка – це стартовий капітал. Але – учора. Бо на рішення студентів та технічок (так, їхні представники теж голосують) це не справить враження. А до викладачів ЧНУ ще невідомо на який козі під`їжджати)))

Хоча хто зна – чи хоче насправді Олександр Володимирович ректорствувати після тривалих періодів губернаторства й банкірства?

А от про те, що участь у виборах братиме «папєрєднік» Черевка – почесний громадянин міста Черкаси, доктор педагогічних наук, член-кореспондент Національної Академії педагогічних наук України, професор, заслужений працівник освіти Анатолій Іванович Кузьмінський – про це в ЧНУ шепотять чи не на кожному кроці.

Тихцем пересидівши нетривалу кампанію гонінь на регіоналів, Анатолій Іванович потихеньку виповзає із засідки.
Остання гастроль?

Ну то й що, що на початку 2014 року люстраційний комітет Черкащини «виписав» «Біллі Бонсу» черкаської освіти чорну мітку?

Де тепер ті люстратори? А Анатолій Іванович - на коні.

Відбувайся вибори за старою системою, конкурентам Кузьмінського було б непереливки. Вмінню працювати з потрібними людьми Анатолію Івановичу не було рівних. Перед його чарами не встояв навіть тертий калач Тулуб. А хто б не змахнув зі щоки скупу сльозу, почувши як сивочолий ректор ріже Тулубу поміж очі: «Вибачайте мене за старечу прямоту, Сергію Борисовичу, але Ви – геній!».

Три з половиною роки член-кореспондент Національної Академії педагогічних наук України Кузьмінський носив неофіційне звання першого менестреля Тулуба й компанії.

Уся наукова спільнота подумки аплодувала йому та ще одному екс-ректору ЧНУ – Володимирові Поліщуку, - які в книжці «Життєві шляхи родини ТУЛУБІВ» зуміли оспівати прізвище «Тулуб», не прив`язуючись до конкретної постаті. Однак кожен, хто мав клепку, розумів, перед яким тулубом березневими котами вигиналися два професори…
Остання гастроль?

І хоча ніс Анатолія Івановича давно звик до окулярів, доктор педагогічних наук дивився набагато далі короткозорої більшості черкащан.

Анатолій Кузьмінський (уривки з інтерв`ю офіційному сайту обласної організації Партії регіонів від 22 травня 2013 року):

«Усі ми, в тому числі й наші опоненти, є свідками та учасниками тих позитивних змін в області, які відбуваються в останні роки. І треба прямо сказати, що дуже багато потрібних громаді справ робиться з ініціативи і наполегливих зусиль саме голови облдержадміністрації Тулуба С.Б. І прикладів тут можна наводити й наводити….

Завдяки глибокому розумінню важливості духовної спадщини для сучасності С. Б. Тулуб був ініціатором і „виконробом” реставрації і модернізації інфраструктури місць, де свого часу жив і працював Г. С. Сковорода.

Тільки завдяки його ініціативі, наполегливим зусиллям і фінансовій підтримці вийшло друком чимало книг. Проведено за його участю низку конференцій, круглих столів, зустрічей.

Перелік вагомих гуманітарних акцій, здійснених з ініціативи й за сприяння С. Б. Тулуба, можна ще довго продовжувати…».


У серпні 2013 року, звертаючись до однодумців на ХХІ конференції обласної організації Партії регіонів, керівник депутатської фракції ПР в обласній раді Анатолій Кузьмінський пішов ще далі, заявивши, що за останні три роки в області зроблено більше, ніж за всі роки незалежності України.

(Цитата) Ми повинні продовжувати і далі працювати для людей. І водночас більше розповідати про свою діяльність і досягнення. При цьому має підкреслюватись об’єктивна значущість зробленого…

Але 24 лютого 2014 року, після кривавих подій на київському Майдані, вчена рада ЧНУ схвалила «вихід ректора університету, професора Кузьмінського А.І. з Партії регіонів, недолуге керівництво якої спричинило глибоку політичну й економічну кризу у країні».

Чому Анатолій Іванович так довго оспівував дії «недолугого керівництва»? Вчена рада університету про це не запитувала, а ректор - не пояснював.

Після цього портрет почесного професора ЧНУ Тулуба вилучили з галереї професорів ЧНУ.
Остання гастроль?

А. Кузьмінський про Тулуба за півроку до вилучення портрета: «сувора, вимоглива, сухувато-коректна й максимально прагматична особистість, а у форс-мажорних обставинах – жорстко вимогливий… Тільки вольовий, цілеспрямований керівник домагається соціально важливої мети. Результати діяльності С. Б. Тулуба на посту голови Черкаської облдержадміністрації тільки підтверджують це. Він сучасний і далекоглядний політик».

Просто цікаво: якщо допитливий першокурсник запитає у доктора ПЕДАГОГІЧНИХ наук Кузьмінського: «Професоре, як відомо, виховання – це передача накопиченого досвіду від старших поколінь до молодших…Що дасть Ваш особистий досвід підростаючому поколінню?»

Якою буде відповідь професора Кузьмінського студенту, трудовому колективу ЧНУ?

А коли хтось «просунутий» поцікавиться– Анатолію Івановичу, Ви були в курсі того, як в Черкаській області «збивали гроші» в очолюваний Вами благодійний фонд «За майбутнє Черкащини»?

Однак про Фонд – іншим разом…

Далі буде

Геннадій Саприкін
24.03.2015 20:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter