Доступне житло? Лохи, не з вашим щастям!

Доступне житло? Лохи, не з вашим щастям!Наприкінці жовтня 2011 року Сергій Одарич повідомив про втілення в життя грандіозного задуму – впровадженні в місті «нової філософії будівництва житла». У мікрорайоні «Яблуневий» розпочали будівництво трьох будиночків «під ключ».
Анонсувалося, що будівництво відбуватиметься за спеціальною технологією. Обіцялося, що за два місяця котеджі вже будуть зведені. Загалом, запевняли в мерії, буде зведено 18 будиночків котеджного типу.
Придбати такий будиночок, у першу чергу, матимуть можливість ті, хто стоїть у черзі на житло, обіцяли в мерії. Вартість 1 кв. м буде значно меншою, ніж ціна квартирного метра у багатоповерхових будинках.
— Це буде програма реалізації доступного житла для громадян. У цьому проекті задіяні кілька сторін. Міська влада, яка виділяє земельну ділянку, будівельник, що зводить за короткий термін будинок, і покупець, який має можливість придбати собі житло. Вартість 1 кв. м буде значно меншою, ніж ціна квадратного метра у багатоповерхових будинках. Я думаю, різниця складатиме 20-30%, — розповідав тоді Одарич.
Минулої п`ятниці перед журналістами виступав директор «Черкасиінвестбуду» Денис Жмаєв. Відповідаючи на запитання журналістів, вільний демократ розповів, зокрема, про те, як просуваються справи з «доступним житлом».
Жмаєв: «У цьому році після розблокування казначейського рахунку, сподіваюсь, ми маємо закінчити наші три котеджні будиночки в «Яблуневому». Кожного дня мене запитують – коли ж вже закінчите? Зараз там закінчують фасад. З дня на день почнемо упоряджувальні роботи. Після - будиночки будуть готові, щоб їх далі можна було б демонструвати. Маємо багато запитань по цих 3 будинках…

Запитання: «Хто проявляє зацікавленість до цих котеджів? Якою є їхня площа? Їх же хотіли будувати для черговиків…

Жмаєв: "66, 84, 124 метри. Ці будиночки взагалі дуже дорогі. Не було продумано будівельний об`єм…

Запитання: Яка собівартість будиночка в 120 кв. метрів?

Жмаєв: Орієнтовно – 700 доларів(за 1 квадратний метр, - Пров.)…Але це коли він повністю буде готовий. Зараз будівництво йде за рахунок бюджету. Виключно. Ці будинки ми продавати не будемо. Ми їх робимо як демонстраційні. Кожен може на них подивитись.

Чи дійсно 700 доларів за квадратний метр – це на «20-30 % дешевше, ніж ціна квадратного метра в багатоповерхових будинках», як розповідав Одарич. Відкриваємо сайт черкаського агентства нерухомості «Март». Рубрика «гарячі пропозиції»:
- однокімнатна квартира в новому будинку; 59,3 квадратних метри. Вартість 35 500 доларів. Квадратний метр коштує 598, 6 доларів;
- двокімнатна квартира в новобудові на Митниці, 70 кв.м.; ціна – 41 900 дол.; вартість квадратного метру – 599 дол.;
- 3-кімнатна квартира унікального планування на Митниці в новобудові, 102,4 кв.м., ціна – 61 300 тис. дол.. Квадратний метр коштує 599 дол.
Зверніть увагу! Вищенаведені ціни - це ПРОДАЖ житла в новобудовах. А директор КП «Черкасиінвестбуд» говорить, що 700 доларів - це собівартість квадратного метра житла (тіпа, для «черговиків»). Продаватимуть таке житло дорожче? Авжеж!
Тому, зіставляючи анотацію до «нової філософії будівництва житла» від Одарича та зізнання Жмаєва, вимальовується така картина: восени 2011 року за бюджетні кошти в Черкасах почали будувати три будинки. Не для потреб черговиків, а для демонстрації охочим фінансово спроможним громадянам. Коли б «черговик» мав можливість викласти 41 900 доларів за 2-кімнатну квартиру на Митниці – він не «стояв» би в черзі на житло. На даний момент середня зарплата в Черкасах становить 2 549 гривні (319 доларів).
Скільки років умовна сім`я з двох одаричевих підлеглих, що працюють у виконавчому комітеті Черкас на рядових посадах, повинна відмовляти собі в найнеобхіднішому (у першу чергу, в народженні дітей), щоб придбати собі «будиночок для черговиків» у виконанні «Черкасиінвестбуду» від «політичного пострибайчика» Жмаєва?
Беручи до уваги, що в середньому українські чоловіки живуть 62,2 роки, то таке житло отримає удова.
Тому насправді «нова філософія» будівництва житла в Черкасах повинна звучати так: «Лохи, не з вашим щастям!»
22.05.2012 11:30

Автор: Сергій Цюрюпа
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
13:56 31.05.2012 neznayka:
Да все нормально ребята. на тендере капусту отмыли. а теперь возмущаются, что дорого обошлись дома. надо было тендер честно провести. а Жмаев пусть меньше Патрону Олеговичу-Бродскому своему деньги носит за откаты. Лучше пусть идет страховать - у него это лучше и честнее получается.
22:10 23.05.2012 Klavdyj:
Гарна стаття - розкриває чергову аферу Одарича. Ця людина нічого, окрім шкоди, не принесла для нашого міста.