Диктатура дрібних крамарів

Диктатура дрібних крамарівПісля позачергових виборів у міську раду Черкас минуло майже три місяці. Але дотепер депутати не сформували виконавчий комітет, не обрали секретаря міськради, не створили депутатську більшість. Ситуація патова.

Вчорашна чергова невдала спроба зробити секретарем міськради ударівця Кондратенка твердо засвідчила – Одарич очікувано отримав на свою і нашу голову великий гембель.

Як не дивно, але «урізана» міськрада Черкас, яку у травні 2014 року черкащани обрали менше, ніж на півтора роки, є ...найбільш демократичною з усіх, які існували в місті дотепер. У міськраді 2006 – 2010 року було лише 2 депутати, які ніяк не могли поділити Черкаси між собою – Бродський (Одарич) і Губський. У 2010 році знов двоє – Одарич і Тулуб.

У травні 2014-го до міськради, крім вільних демократів Одарича, увійшли «фірташевці» Жуковської, ударівці Кличка, солідаристи Порошенка, свободівці Тягнибока, радикали Ляшка, шкутильгаюча «Батьківщина», група позафракційних бізнесменів та нев`янучий кумир жіноцтва Булатецький-стар. Вони залежні від партійного керівництва в Києві, але на місцевому рівні – цілком вільні в своїх діях. Ну, майже вільні...

Замість штовханини крупно рогатої політичної худоби маємо класичне зіткнення інтересів численних груп «дрібних крамарів». Для більшості з них важливо узаконити зайвий ларьок, хапнути на тендері. Думати про розвиток міста? Такою фігнею вони не переймаються...

Це добре чи погано? По великому рахунку, - не так вже й погано. Краще, щоб в місцевому парламенті було 8-9 думок та інтересів, а не дві.
Від мера така ситуація вимагає надзвичайної гнучкості та віртуозного вміння дати кожній сестрі по політичній чи бізнесовій сережці. Але, як Провінція вже не раз писала, - будучи демократом за формою, лідер партії вільних демократів – тоталітарист від п`ят до окулярів на носі. Гнучкість – це щось з арсеналу балерини Волочкової.

Ось тому впродовж трьох останніх місяців Одарич не зміг підлаштуватися під радикальну зміну політичної коньюктури в Черкасах. Він може вигадувати що завгодно, аж до заговору масонів.

Правда ж проста і незворушна. Своєю показовою непоступливістю новий склад депутатського корпусу дає зрозуміти Одаричу – або він врахує «ларьок» кожного депутата, або найближчі півтора роки буде регулярно переспівувати «плач Ярославни» на улюбленому телеканалі «Вікка».

У тому, що з цим складом депутатського корпусу можна домовлятися, переконливо продемонстрували черкаські перевізники. Якщо на початку липня 57 із 60-ти депутатів проголосували за перегляд волюнтаристського рішення Одарича про зростання проїзду в черкаських маршрутках, то вже через півтора місяці, 19 серпня, захисніків народних гаманців лишилося тільки 14-ть. Було б бажання переконати, а переконуватися депутати ще й як раді...

Чим швидше Сергій Олегович переламає себе у розумінні, що треба, аби було добре не тільки йому й Бродському, а ще й чималій кількості молодих та нахабних вискочок, тим менше шансів й надалі отримувати від міськради гарбуза.

Сергій Цюрюпа
20.08.2014 18:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
20:03 20.08.2014 Roksolana:
В автора статті справжній письменницький талант! :)